İçeriğe Yönlendir

2009 1.4 TSI 150 hp BKW CAVA Zincir Problemi - Araç Çalışmıyor

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Selim Bilgin

Geçmiş olsun, büyük talihsizlik olmuş.

İstanbul olsa güvenilir atölye tavsiye ederdim VW için ama Ankara'da kefil olacağım kimse yok.

Ali Usta vardı bir,  nam oto diye geçiyor, orayı tavsiye ediyorlardı, ufak bir işlem yaptırmış memnun kalmıştım ben de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Umarım kolay ve ucuz yollu halledilir.

6 saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Geçmiş olsun, VW arabasından ne zaman hayır gelmiş ki ? Yok zinciri, yok dsg'si, yok pistonu... Yine söylüyorum VW alınır garantisi bittiği an hayattan çıkarılır. 

+++

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Marş basıldı basınç gelmedi zincir gerilmedi, zincir kendini aşağı saldı ve kranktan kaçırdı. Normalde böyle olması gerekmez mi?

Bu şekilde olsa valfler niye pistonla çarpışsın ki? Ustanın üst kapı değil de zincir tarafını açması gerekmez mi veya kamerayla buji yuvalarından pistonlara bakamıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Geçmiş olsun doğan. Eski kasalarda kronik bir sorun diye biliyorum bu sorunu. Canını sıkma yaptır güzelce bin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Doğan abi Tok kapı sesi candır
VW pişmanlıktır.
Bizim 2010 B6’nın zinciri ara ara ben buradayım demeye başladı, hadi hayırlısı.
Yarın bir gün 3 bin kağıt sıkışır bir yerlerine.
Babama diyorum sat Ford al, yola gel
İlla VW diyor, illa Alman diyor
Neyini seviyor bu kadar anlamıyorum [emoji1]
Geçmiş olsun.
Focus da alaman deyin
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Arabada madem kronik sorun bu 10 senedir bişe olmadı doğan abiyemi denk geldi

bence sorunlu parça değişmiştir bu kadar yılda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çok geçmiş olsun. Ankarada Kaygusuz Oto Necati abi var. Birde Aydoğmuş mu servisin adı Yahya usta var oralara gidebilirsiniz güvenilir usta bulamazsanız.

Olay triger kopmasının bir benzeri olmuş o yüzden supap vs gitmiş olabilir. 2000 lirasını zincir bakımı dersen 3 bin de motor yaptırmış olsan 6000 e çıkması normal görünüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

abi gecmiş olsun tüm talihsizlikler üstünde gidiyor son arabalarında üzüldüm adına.

metinin dedigi gibi necati abiye bırakabiliriz istersen.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Almazsan gül gibi wk yı olacağı bu şakası bi tarafa geçmiş olsun.

Bende bi kaç gündür 1.4 tsi bakıyorum kendime passat veya golf olacağı varmış olmuş diyelim.

Dur ben bakmaya devam edeyim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Cok temiz tiguan vereyim 🙂

21 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

abi gecmiş olsun tüm talihsizlikler üstünde gidiyor son arabalarında üzüldüm adına.

metinin dedigi gibi necati abiye bırakabiliriz istersen.

Bir baska yere alip, teshisi yineleyecegiz birazdan. Aklima yatmazsa olabilir. Kendisi nerede? Telefonunu alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

ivedikte kendisi navigasyona kaygusuz oto yazınca direk cıkıyor

necati 5359463733 arabayı bırakın kafanız rahat olsun aracınız güvende ustada olur.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
11 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

ivedikte kendisi navigasyona kaygusuz oto yazınca direk cıkıyor

necati 5359463733 arabayı bırakın kafanız rahat olsun aracınız güvende ustada olur.

Neyin oluyor o kişi ?

36 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

Almazsan gül gibi wk yı olacağı bu şakası bi tarafa geçmiş olsun.

Bende bi kaç gündür 1.4 tsi bakıyorum kendime passat veya golf olacağı varmış olmuş diyelim.

Dur ben bakmaya devam edeyim.

Adamın kapısında zaten wk var

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Neyin oluyor o kişi ?

Adamın kapısında zaten wk var

tamircim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

başka bir servise çektik arabayı. içi temiz bir dükkan.  kalender eski bir vw ustasıymış. referansı daha iyi. ben de oraya bıraktım,  sente atlamış zincir... hafta sonuna yetiştirirmiş. öyle dedi.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Focus da alaman deyin

6 ay kadar ti-vct motorlusuna bindi
2015’ti
Yana yana Passat aradı yine
Beğenmedi
Sanırım D segmenti araçlar alışkanlık yapıyor bir yerden sonra.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Geçmiş olsun.
Jettayı alırken yakın paralara 1.4 Tiguan'da seçenekler arasındaydı ama hem yakıtı hemde internette bu tarz motor sorunu yaşayanlar var diye vaz geçmiştim. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

internetteki araştırmalarım sonucunda tüm TSI motorlarda bu risk var imiş. 2008 2015 arasından bahsediliyor. tabi ben okuduğumun yalancısıyım.

bugün gittiğim adam mülayim bir adama benziyor. laf arasında bu araçların motorunun da çok zayıf olduğunu ve sürekli sıkıştırılarak binilirse, iyi yağ kullanılmazsa, sekmanlarını kırdığından bahsetti. özellikle 160 hp olan yeni versiyonlar. Kaldı ki o araçlardaki motor bu benim zincir anlamanda revize edilmiş olanları.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
5 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

tamircim.

Soy isim aynı da. Tamircin olduğu belli zaten. Olmasa oraya pas etmezdin 

1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Noldu ki abi?

Bir şey olduğu yok. Soy isimleri aynı da 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bir şey olduğu yok. Soy isimleri aynı da 
He tamam. Corumdan Ankaraya gidiyorum ben Necati abi icin.

Ustaligi soyledir. Bir parca beni 1 yil idare edecekse seneye gel der, bu balata senin kullaniminla 10 bin km daha goturur der (musterisinin az cok karakterini de bilir), acil degismesi gerekirse de degiselim der. Onu da bunu da sunu da degiselim demez. Degisim ustasi degildir.
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
7 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

He tamam. Corumdan Ankaraya gidiyorum ben Necati abi icin.

Ustaligi soyledir. Bir parca beni 1 yil idare edecekse seneye gel der, bu balata senin kullaniminla 10 bin km daha goturur der (musterisinin az cok karakterini de bilir), acil degismesi gerekirse de degiselim der. Onu da bunu da sunu da degiselim demez. Degisim ustasi degildir.

benimde en cok sevdigim yönü ne sorarsam güzelce cevaplıyor bu kroniktir veya bu böyledir demiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Soruma hala cevap alamadım. Akrabalık mı var tesadüf mü yoksa 
Tesaduf tesaduf onunki [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
(düzenlendi)
On 20.05.2019 at 16:58, Dogan Arsiray yazdı:

bir daha VW ürünü yada VW ürününü kullanan bir araba alırsam beni sağlam dövün...

porsche panamera disinda vw gurubundan alirsam benide dovebilirsiniz :biggrin:

gecmis olsun insallah en kisa zamanda yapilir  bmw lerdede vardi ayni olay 2008-2012 yillarinda uretilenlerinde

tarihinde Mustafa Cerci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bende duydum bmw olayını. ne varsa eski arabalada var azizim. :) verin bana bir m52 528i  düz vites başka ne isterim?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...