İçeriğe Yönlendir

Audi A4 - B7 2.0 TFSI Quattro

Süleyman Kaya

Recommended Posts

Süleyman Kaya

Yıllardır kullandığım f2 1.6 tdci ghia focustan dan çok memmunum. Ancak eşiminde ısrarları üzerine hayata bir kere mi daha geleceğiz diye audi a4 quattro bakıyorum. Çok fazla tüketimden ve yağ yakmasından bahsediliyor. Focus ile aylık bir depo (50-55 lt dizel) tüketimin var.  Tedavi için çorum ankara arası aylık gideriz ve çocukta olunca araç sık kullanılıyor haliyle. A4 ler için ne dersiniz bu durumda üzer mi? Lpg li ne kadar sarfiyatım olur? Alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Birinci derdiniz yakit ise dusunulmemesi gereken bir arabadir. Olaya sadece yakit olarak bakmayin. Vergisi, kaskosu, bakim masraflari ve yakitiyla birlikte size aylik maliyeti Focus'un 2 katina gelir. 

Eger maliyetleri goze aliyorum derseniz gayet guzel bir araba. LPG takiliyor mu bilmiyorum ama ben olsam taktirmazdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Standart dizelden güçlü benzinliye geçince yakıt farkı olacak ama çok sevip iyi ki almışım da diyebilirsiniz.

Bir yanda 100 beygir diğer yanda 200 beygir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Kendileri benim de çok beğendiğim araçlardan biridir. Araç demek yakışık almaz, karakteri vardır, kimliği vardır, o bir Audi’dir. Eski zamanlarda soylu atlara binmek nasıl her yiğidin harcı değilse şimdi de bu karakterli arabalara binmek bedel ödemeyi gerektiriyor. Focus’dan sonra bütçenize yük bindireceği kesin, amacınız ulaşımsa Focusunuzdan vaz geçmeyin. Amaç üç günlük dünyadan kam almaksa sizi mutlu eder. 

Benzer bir çılgınlığı geçen yıl yapmış biri olarak ben size tavsiye edebilirim. Dizel Focus 3’ümü satıp 1.4 Multiair 170 bg Giulietta aldım. Eskiden 300 liralık mazot alıyordum şimdi 450 liralık benzin alıyorum. Fazladan harcadığım 150 lira düşündüğünüzde bir yemek parası. Olayın psikolojik yönüne takılırsanız 40 kuruş yakarken 70-80 kuruş yakmak sizi acabada bırakabilir. Ancak reelde zevkinize harcayacağınız bir 200 lira bütçenizi sarsmaz diye düşünüyorum. Yalnız bu araçlar yağ yakıyor söyleyim. Bir tanıdıkta vardı 6 ay sonra sırf bu yüzden sattı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İsim hiç yabancı gelmiyor ama dur bakalım :) Çorum falan da deyince tahminim doğru çıkacak mı :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Kaç model aralığı bakıyorsunuz?

2.0 TFSI'ların belli serilerinde ciddi sorunlar vardı, almadan iyi araştırın ve baktırın derim.

Onun dışında 2.0 Turbo Benzinli motor ve Quattro'nun keyfi paha biçilemez. 👍

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hem 2.0 tfsi hem quattro, hemde lpg :)  motoru şanzımanı ve çekiş sitemi için toplamda 4 kere düşünmek gerek, az da yakmayacaktır.

Ben sizin yerinizde olsam çocuk tedavi uzun yol vs işleri için D segment 2.0 dizel araç bakarım, hem performansı, hem konforu, hemde ekonomiyi bir arada bulabilirsiniz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
1 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

vw mi... dövün beni.

Mondeo 2. TDCI da olur, hafif çıtır yazılım :keyifli:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

audi suprizlerle doludur memnunda birakabilir hayattanda bezdirebilir 

genel olarak araba alicagim zaman baktigim bir sitede 6 a4 b7 2.0 tfsi quattro sahibinden 3 u memnun diger 3 u yag pompasi kirilmasindan dolayi motor yenilemis

yakiti ortalama 10L/100km 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

grand cherokee 3.0 crd kullanmadan dünyaya neden geldim demeyin...

Orantısız oldu bu 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
59 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

grand cherokee 3.0 crd kullanmadan dünyaya neden geldim demeyin...

böyle ölmedik roket at

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Osman Göktepe

İyice düşülmesi gerek abilerimin de dediği gibi hesap kitap yapılmalı her şey göz önüne alınmalı.. Araç içinse söz etmeye gerek yok çünkü o bir Audi .. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
(düzenlendi)

Öncelikle teşekkürler herkese.

Aklımdaki araçlar şunlar aslında. Sırası ile 2006-2007 model b7 kasa audi a4, 2.0tdi audi a6, 2010 model 2.0xd bmw x3, 2011-2012 model forester. Bunları alıp satmak ve satana kadar keyif sürmek. En son ise dolusundan 2010-2012 volvo s60 r design alıp minimum 5 yıl binmek. Bu araçların bazıları tabiiki piyasası hızlı olan araçlar değil. Bir kaç yıl içinde hem hedefe daha az maliyetle ilerlemek hem araçsız kalmamak hemde bir daha denk getiremeyeceğim araçlara binmiş olmayı istiyorum. (Umarım o arada taklaya getirmezler) Ancak a4 için çok uçlarda yorumlar var. Piyasası hızlı ise 6 ay binilebilir diye düşünüyorum. :)

Yağ yakma hangi serilerde mevcut. B6 da var diye biliyorum.

Metinciğim doğru kişiyi tahmin ediyorsun;) bora kardeşliği biter mi hiç?

tarihinde Süleyman Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
10 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

vw mi... dövün beni.

Geçmiş olsun. Bir benzeri babamda mevcut şükür sıkıntımız yok. Siz halledebildiniz mi zincir işini?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
8 saat önce, Süleyman Kaya yazdı:

Geçmiş olsun. Bir benzeri babamda mevcut şükür sıkıntımız yok. Siz halledebildiniz mi zincir işini?

Hic taninadigim bir markayi hic tanimadigim bir ustaya biraktim mecburen. Zincir ve valfler degisecek ilk teshise gore. Neyseki fiyatlari motorla orantili olarak gorece kucuk. Yinede bu gunlerde daha da kiymetli olan parayi aptal bir muhendislik hatasindan oturu harcamak tarif edilemez bir salaklik hissi veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
10 saat önce, Süleyman Kaya yazdı:

Metinciğim doğru kişiyi tahmin ediyorsun;) bora kardeşliği biter mi hiç?

Vay vay vay, Boracılar yine buldu birbirini :) Çorum a yerleştim Ticaret Lisesindeyim artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
5 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

bana çok geç...çok daha pahalı 4x4 olanı. o paralara çıkabilsem zaten grand cherokee alırım bir tane daha. tiguanlarda da hiç problem yaşmadan binenlerde var sonuçta. demekki bu araçların yatmaması sürekli yağ dolaşımının olması gerekiyor. bu aldığım araç sadece 125 bin km de ve 10 yaşında. tamir olsun, belki konusunu açarım.

konu ne ara 1.4 tsi a döndü yahu :)

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
7 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Vay vay vay, Boracılar yine buldu birbirini :) Çorum a yerleştim Ticaret Lisesindeyim artık :)

Harika. Görüşelim 👍🏻

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...