İçeriğe Yönlendir

Laptop Ram Yorum

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Levent Güzelkalp

Herkese selamlar evde kullandığım emektar diz üstüne ram eklemek ıstiyorum. Elimde eski 2 adet ram var bunları kullanabiirmiyim yolsa yeni olarak ne almalıyım. Takılı olan ramler

6beed8e628eb54b870ef76858a802393.jpg5991551e739c1d4ce199818254b6a33d.jpg19f45c5f04b9214a70391230cd1f44e7.jpgceed5b1d13f976c0c45e47b97852f4e1.jpg

Elimde olan ramler

cf519431fef7554ebe2d89700475f733.jpg

Boşta olanlar

a2bebf4a9ea4e06b162be52cfccead49.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Frekansları farklı ama sorun yok. Takılı olanı söküp eldeki 2 adedi takın, aynı frekanstan ilerlesinler. 4GB'a erişisiniz.

Ayrıca SSD ile Windows10 geçişini yapın derim. Bayağı hızlanacak, emektar olmaktan çıkıp iş hayatına geri dönecek notebook :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Karadağ

Ram i bilmem ama Sani beyin dediği gibi SSD ve win10 ile yeni bir bilgisayar almış gibi olursunuz. Çıkan eski harddiski de uygun bir kutu alıp harici olarak kullanabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
3 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Eskiden edo ram'ler vardı , 8 MB falan :rolleyes:

Çok güzel anahtarlık oluyordu :) 

Üst köşedeki delik tam ona göreydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

işletim sisteminiz 32 bit olduğu ne takarsanız takın 3 gb  olarak sistem kullanmanıza müsaade edecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Barış Özarslan yazdı:

işletim sisteminiz 32 bit olduğu ne takarsanız takın 3 gb  olarak sistem kullanmanıza müsaade edecektir.

Çok haklısınız, gözümden kaçmış benim. Levent bey'den özür dilerim.

Formatlanıp 64bit olarak kurulması gerekiyor. SSD de alsınsın bu vesile ile :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Frekansları farklı ama sorun yok. Takılı olanı söküp eldeki 2 adedi takın, aynı frekanstan ilerlesinler. 4GB'a erişisiniz.
Ayrıca SSD ile Windows10 geçişini yapın derim. Bayağı hızlanacak, emektar olmaktan çıkıp iş hayatına geri dönecek notebook [emoji4]
Abi is yerimde ssd konforunu yaşıyorum bu pc evde hepsiburada falan için boşta dediğini yapıp 10 yüklerim yeter :)
10 yükleyeceğim abi teşekkür ederim
Eskiden edo ram'ler vardı , 8 MB falan :rolleyes:
Bende vardı vala bir zamanlar
Ram i bilmem ama Sani beyin dediği gibi SSD ve win10 ile yeni bir bilgisayar almış gibi olursunuz. Çıkan eski harddiski de uygun bir kutu alıp harici olarak kullanabilirsiniz.

Aslında olabilir abi ama şimdilik ssd niyetim yok evde internet için kullanmıyorum ayda yılda bir tel tablet varken sıra gelmiyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...