İçeriğe Yönlendir

Amerikadan Alınan Elektrikli Cihaz için 110v Çözümü Arıyorum

A. Yıldırım Yıldız

Recommended Posts

A. Yıldırım Yıldız

Su an kargo asamasinda bir siparisim var. Satin alma asamasinda 110-220 gorunuyorsu ilanda. Az once baktigimda bu ibare kalkmis. Ilana soru olarakta biri 220de calisirmi demis. Cevap hayir! Simdi bu urunu Turkiye'de bu paralara bulmam mumkun degil. Cihaz maksimumda 800 watt tuketiyor. Fakat ayarli isitici diyelim, inverter gibi bir mantigi var. 20/30 wattlara kadarda dusuyor. Tam sinus inverter en sagliklisi sanirim ama rakamlar cok yuksek. Cihazin toplam maliyeti burdakine yaklasiyor. Acaba bir sekilde cihazin kendisini 220 ile calisacak hale getirilebilirmi diye dusundum. Baska bazi cihazlarda degisik voltajlarda bu tip islerle karsilasmialigim var. Fakat bu cihazda bu mumkunmu bilmiyorum. Herhangi tavsiyesi olan varmi?

Urun su;

https://www.amazon.com/dp/B07NVVG1C3/ref=cm_sw_r_wa_api_i_aVf4CbJQ5WXDP

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

1 kw oto trafo lazım. Tek sarım 220 ve 110 v uçları olan. Nötr ortak, faz 220den girecek 110v ucundan da cihaza bağlanacak. Oto trafo olduğu için ebadı ufak olur. Tam izolazson 220/110 trafo olursa çok büyük olur ve gereksiz. 

220 110 oto transformatör diye arama yapabilirsin 

TRY 170.48 10%OFF | 220 v için 110 v veya 110 v için 220 v trafo 1500 w güç dönüştürücü 1500 w ocak transformers gerilim dönüştürücü 1500 w

https://s.click.aliexpress.com/e/4evsSbKWJ

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
1 kw oto trafo lazım. Tek sarım 220 ve 110 v uçları olan. Nötr ortak, faz 220den girecek 110v ucundan da cihaza bağlanacak. Oto trafo olduğu için ebadı ufak olur. Tam izolazson 220/110 trafo olursa çok büyük olur ve gereksiz. 

220 110 oto transformatör diye arama yapabilirsin 

TRY 170.48 10%OFF | 220 v için 110 v veya 110 v için 220 v trafo 1500 w güç dönüştürücü 1500 w ocak transformers gerilim dönüştürücü 1500 w

https://s.click.aliexpress.com/e/4evsSbKWJ

Abi hani denir bir laf vardir; hap gibi adamsin. Basi agriyana bir tane. default_smile.png

Telefondayim diye sanirim, link direk aliexpress anasayfaya yonlendiriyor. Disardayim bilgisayarada ulasmam 2 gun mumkun degil bulundugum yer koy. Hemen siparis gecmek istiyorum. Aramada yaptim ama urunu bulamadim. Bulduklarimin fiyatlari cok yuksek cikiyor. Sana zahmet musait aninda mobil link paylasman mumkunmu? Yada mumkun degilse satici adini paylasirsan belki ordan ulasirim. Tesekkurler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
19 dakika önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Abi hani denir bir laf vardir; hap gibi adamsin. Basi agriyana bir tane. default_smile.png

Telefondayim diye sanirim, link direk aliexpress anasayfaya yonlendiriyor. Disardayim bilgisayarada ulasmam 2 gun mumkun degil bulundugum yer koy. Hemen siparis gecmek istiyorum. Aramada yaptim ama urunu bulamadim. Bulduklarimin fiyatlari cok yuksek cikiyor. Sana zahmet musait aninda mobil link paylasman mumkunmu? Yada mumkun degilse satici adini paylasirsan belki ordan ulasirim. Tesekkurler.

https://m.aliexpress.com/item/32394681357.html?aff_platform=default&srcSns=Copy+to+Clipboard&cpt=1558509575066&templateId=white_backgroup_101&tid=white_backgroup_101%3Ftt%3Dsns_none&platform=AE&mb=B42zWXNN2eOwYoO&sk=4evsSbKWJ&aff_trace_key=d7324c5f277b4a469a54e868df1ba215-1558509575066-06429-4evsSbKWJ&businessType=ProductDetail&terminal_id=395c231d7711426aa4e7adc87f71d2ca

Linki dener misiniz ?

Not: www. kısmını silip m. şeklinde yazın alın size mobil link ;) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
1 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Yurtdışı siparişlerinde KDV ve ÖTV eklenme durumu da var. Buna göre hesaplayıp daha uyguna yurtiçinden bulursanız alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Evet m. seklinde denedim ama bu ve bazi linklerde calismiyor. Sizin linkten ulasabildim tesekkur ederim. Fakat kargoyu gorunce bi gozum acildi. Uygun kargolu bulabilirsem alacagim. Bulamazsam baska cozum arayacagim.

Yurtdışı siparişlerinde KDV ve ÖTV eklenme durumu da var. Buna göre hesaplayıp daha uyguna yurtiçinden bulursanız alın.

Gumruk vergisi haricimi ekleniyor? Neyse oruc halimle konuyu daha fazla desmeyeyim sakata gelecegiz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Bu ürün sadece priz dönüştürücü galiba. Sizin aradığınız özellikte bir şey değil.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
42 dakika önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

https://m.aliexpress.com/category/141907/transformers.html?minPrice=&maxPrice=&isBigSale=n&isFreeShip=y&isNew=n&isFavorite=y&shipFromCountry=&shipCompanies=&SearchText=&CatId=141907&needQuery=y

Ücretsiz kargo ve yüksek yıldız filtreledim. Bir bakın belki işinize gelen denk gelir. 

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Bu ürün sadece priz dönüştürücü galiba. Sizin aradığınız özellikte bir şey değil.

Bende acaba dedim ama watt degeri gorunce olabilirmi diye dusunmeden edemedim.

Birde letgoda soyle birsey buldum. Pazarliga acikmi diye sordum ama cevap gelmedi. Anlasabilirsek nakliyesi ne tutar diyede bir dusuncem var ama bakalim. Arastirmaya devam. :-)

https://letgo.onelink.me/O2PG/e0cbc42c
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
2 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Evet m. seklinde denedim ama bu ve bazi linklerde calismiyor. Sizin linkten ulasabildim tesekkur ederim. Fakat kargoyu gorunce bi gozum acildi. Uygun kargolu bulabilirsem alacagim. Bulamazsam baska cozum arayacagim.
Gumruk vergisi haricimi ekleniyor? Neyse oruc halimle konuyu daha fazla desmeyeyim sakata gelecegiz.

30 Mayıs"tan sonra 5 lira gümrükleme ücreti + KDV + içeriyorsa ÖTV de eklenecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...