İçeriğe Yönlendir

Telefonlarımız Bizi Dinliyor. Bu Nasıl Bir Kaos?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

Eğlenceli konu olmuş, yapay zekayı aldatmayı severim :)

Herşey sesi text e çevirme teknolojisi ile başladı.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Bu cihaz bazli dinleme. Birde akan trafiği dinleme var. Whatsapp videoları konusmalarina kadar. Normal konusmalar gezilen siteler dahil. Ve bu ülke cikislarindan yapılıyor. Ve bizim ülke trafiğini tek dinleyen turkiye değil.

Tel dinleme olayina gelince "yatak odaniza dahi gece telinizi almamanizi tavsiye ederim !!"

Yorum bağlantısı
Talat Tekin
21 saat önce, Ali Gök yazdı:

alın az önce olan.
birşey için para lazımdı arkadaşa 15 16 bin kredi çeksek ne olur ödemesi erteleme flan da olur şimdi bayram ayağına dedim.
10 dk sonra en para uygulamasından gelen bildirim  aşağıda.

o bana da geldi kredi lafını hiç kullanmadım belki aylardır. olağan kampanya

Yorum bağlantısı
Ali Gök
34 dakika önce, Talat Tekin yazdı:
21 saat önce, Ali Gök yazdı:

alın az önce olan.
birşey için para lazımdı arkadaşa 15 16 bin kredi çeksek ne olur ödemesi erteleme flan da olur şimdi bayram ayağına dedim.
10 dk sonra en para uygulamasından gelen bildirim  aşağıda.

o bana da geldi kredi lafını hiç kullanmadım belki aylardır. olağan kampanya

o zaman tesadüf etmiştir inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bir suredir bana cruze icin hiz sabitleyici pompaliyorlar. Kendimi zor tutuyom. 

WXA012.png

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
22 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Bir suredir bana cruze icin hiz sabitleyici pompaliyorlar. Kendimi zor tutuyom. 

WXA012.png

bakımları bitirmeden alma tut kendini :D

benimde arada zevkine vinç alasım geliyor ama önce başka bakımlar var aklımda olan sabrediyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

buna geçelim, gerçi bunuda kabloya ek yağıp dinlerler :)

telgraf_.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 22.05.2019 at 17:53, Servet Aydın yazdı:

Adamlar karı kız muhabbeti veya lig muhabbetini iplemiyor. Büyük oynuyorlar. Lafı hiç oralara getirme hoca 

Hahahahahaha :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Konuyu okuduğumdan beri 3 gündür telefonun yanında "bulabilirsem internetten iyi bir tespih slmak istiyorum, tespih alacağım " diyorum. Henüz bir gelişme yok. Benim telefon kabiliyetsiz mi diye üzülmeye başladım:D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ecnebiler tespihin ne olduğunu bilmiyor bekli de [emoji846]

Bir de tesbih satmak isteyenin bu hizmeti satın almış olması gerek. :)
Tesbihçilerde iş yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 22.05.2019 at 23:45, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kesin bunları da okuyorlar. emoji23.png

ah bi ferrarim olsa :crazy: 40 kere söle lem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Biz de evde koltuğa içecek döktüğümüzde kılıfı çıkarıp yıkamaya koşmuştuk. Dönüşte telefonlarda "koltuk kılıfı" reklamları hazırdı.

Yıllar önce Gmail'den mail atarken yazışma içine "ekte bulabilirsin" yazıp eki eklemeyi unuttuğumda Gmail bana "ekte yazdınız ama ek yok" diye uyarı vermişti. O günden sonra gizlilikle boğuşmaktan vazgeçtim.

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rıdvan Ergün
On 26.05.2019 at 08:58, Recep Selim Kaya yazdı:

Ecnebiler tespihin ne olduğunu bilmiyor bekli de 🙂

On 26.05.2019 at 11:30, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir de tesbih satmak isteyenin bu hizmeti satın almış olması gerek. :)
Tesbihçilerde iş yok.

Bugün kelimeyi değiştiriyorum. Yine olmazsa telefonu değiştireceğim 😁😁🤣🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Face varsa eğer, paylaşım yaparken konuşun. Face bunu yalanladı ama hala kullanıldığı idda ediliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Bugün kelimeyi değiştiriyorum. Yine olmazsa telefonu değiştireceğim 😁😁🤣🤣

Yeni kelime ne 😊

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bir de ok google siri falan acik olursa degmeyin keyfine :)

amerikada burger king reklaminda kullandilar bunu. Reklam bitmeden önce "ok google, whopper nedir" deniliyordu. Telefonlar bunu algilayip whopperi, en yakın burger king i falan gosteriyordu

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yeni kelime ne 😊

Televizyon alacağım. Tercihim Samsung .

Telefon da Samsung, biraz kolay olsun dedim 😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Televizyon alacağım. Tercihim Samsung .
Telefon da Samsung, biraz kolay olsun dedim [emoji16]

Samsung kesin duyar bunu.
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Recep Demirci

Konu çok eski değil ama hortlatayım. Hanımla çay içerken yav eve elektrikli matkap felan almak gerekebilir diye söyleniyordum. Kendi telefonum yanımda sadece facede birkaç arkadaşın paylaşımına bakmıştım yani telefondan matkap gibi hiçbir arama link inceleme felan yapmadım. Sonra çay faslı bitince kalktım hergün rutin yaptığım alarm programındaki kayıtlı alarmları aktif ettim bir baktım programın alt tarafında Hepsiburadanın reklamı işte bir iki markanın ürününün reklamı var. Hani orada devamlı reklam çıkar ama alakasız ürünler olur hiç üzerinde konuştuğum ürüne ait olmaz ya tesadüf etti diyeceğim ama matkap konuşmasını takiben 15-20 dk sonra telefonu elime alınca reklamını görmek hayret verici. Telefonlarımız dinleniyormu yoksa paranoyakça bir düşüncemi çözemedim.  🙂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Recep Demirci yazdı:

Konu çok eski değil ama hortlatayım. Hanımla çay içerken yav eve elektrikli matkap felan almak gerekebilir diye söyleniyordum. Kendi telefonum yanımda sadece facede birkaç arkadaşın paylaşımına bakmıştım yani telefondan matkap gibi hiçbir arama link inceleme felan yapmadım. Sonra çay faslı bitince kalktım hergün rutin yaptığım alarm programındaki kayıtlı alarmları aktif ettim bir baktım programın alt tarafında Hepsiburadanın reklamı işte bir iki markanın ürününün reklamı var. Hani orada devamlı reklam çıkar ama alakasız ürünler olur hiç üzerinde konuştuğum ürüne ait olmaz ya tesadüf etti diyeceğim ama matkap konuşmasını takiben 15-20 dk sonra telefonu elime alınca reklamını görmek hayret verici. Telefonlarımız dinleniyormu yoksa paranoyakça bir düşüncemi çözemedim.  🙂

Bunu kontrollü denemek lazım. Mesela telefonun yanında dalgıç pompa üzerine sohbet edin bakalım reklam çıkacak mı 😁

Googleoturum açtıysanız , gezdiğiniz sayfalardan ve cookies lerden bakarak size reklam öneriyor. Birde bu tür reklamlar hedef kitleye göre yayınlanıyor. Misal 30-40 yaş erkek, coğrafik konum , ilgi alanları v.s. bazen tesadüf oluyor, bazense telefondan bakmasanız bile başka cihazlardaki aramalara göre reklamlar çıkıyor. Telefonlar dinliyor olabilir mi, bence olabilir. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Aynen aynen denemeler yapmak lazım kanaatindeyim. Birde bu sabah 8.18de gmailden Konuşma ve ses ayarınızı güncelledik başlıklı bir mail gelmiş aşağıdaki gibi.

K6hfCr.png

Yine bu mailde AYARI İNCELE butonlarına basınca aşağıdaki video çıkmakta.

Videonun alt yazılarını TÜRKÇE görmek istiyorsanız sağ altlarda bulunan ayarlar düğmesinden dili değiştirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önder'i dinledikleri kesin :)

Evde kuş dese, iki saat sonra kuş yemi reklamı geliyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...