İçeriğe Yönlendir

BMW F30 Kronik Sorunlar

Onur Doğan19

Recommended Posts

Onur Doğan19

Arkadaşlar herkese tekrardan merhaba, araştırma aşamasında olduğumu söylemiştim ve bu süreçte sizlere danışacağım birçok konu olacak demiştim. 

Daha önceki önerilerden F30 3.20d veya 3.20i ed araştırmaya başladım. Yıl olarak 2012 - 2013 modellerine bakıyorum. 

Dediğim model, yaştaki araçlar alınırken nelere dikkat edilmelidir, f30'un belirli bir kronik problemi var mıdır? 

Örneğin E60 araştırırken 2007'den sonra m47 motordan n47 177 beygire geçildiğini ve zincir kırma problemi olduğunu öğrendim bu süreçte.

Bu zincir kırma problemi üzerinde özellikle durmak istiyorum, bu olay f30'larda ne durumdadır?

Tam net bir bilgi bulamadım. Beni f30 kronik problemleri hakkında aydınlatırsanız ve zincir kırma probleminin ne şekilde ve hangi modellerde olduğunu anlatırsanız sevinirim. 

Herkese hayırlı ramazanlar. (Teknik bilgi konusunda zayıfım, lütfen sorduğum sorularda abes şeyler olduysa bunu göz önünde bulundurarak cevap verelim, kimsenin kalbi kırılmasın, amacımız herkesin bilgi ve tecrübesinden faydalanmak)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

zincir demeyin bana. 1 hafta önce aldığım tsi motorlu tiguan, sadece sabah marş motorunun hareketi ile valfleirni eğdi...

yani bence bu tip bilinen problemli bir araç alınırsa, hemen ama hemen yeni zincir seti takmak lazım. ödenen para bir tarafa, yaşattığı hayal kırıklığı tarif edilemez. insanın hevesi kursağında kalıyor ve kopmadan yada sente atlamadan bir emare göstermeyebiliyor bende olduğu gibi.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Piyasada 184 'lük olarak bilinen N47D20 kodlu motorda dizayn değişikliğine gidildi ve bu problem kronik olmaktan çıktı. F30 'da zincir kırma ile ilgili kronik bir durum söz konusu değil. Yaşayan var mıdır derseniz olabilir derim. F30 kasaların benzinli modellerinde bir kaç kronik sorun var. Aklıma turbo basınç valfi yırtılması geliyor. Benzin pompalarında da 100k sonrasında sorun çıkanlar var. Forumları dolaşmanız yararınıza olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Zincir f30 2.0 dizellerde aynı şekilde sorunlu.Zincir genellikle 150.000 km civarlarında değiştiriliyor.Ses yaptığında anlarsanız şanslısınız yoksa büyük problemlere sebep oluyor.

Zincirin değişim fiyatı borusanda 8000 tl piyasada ,4000 tl civarında.Ayrıca derilerde katlanma yüzeylerinde çatlama problemleri var.Bunların dışında pek bir problemini duymadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

320iED iyi seçim olur, mazot fiyatları ve bakım maliyetlerini ele aldığınızda 320iED en başarılısı, az yakıyor bastın mı gidiyor :)  Hortumları vs, iyi kontrol edilirse güzelce alınır binilir. 40.yıl çok güzel ama M paket bana gereksiz sert geliyor. Harman Kardon'lu Luxury Line öneririm. Sonrasında da yeni nesil NBT taktırırsınız olur biter. Bu arada SOS'li araç düşünün ki yeni nesil NBT takılırsa Connected Drive fonksiyonlarını kullanabilin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Zincir f30 2.0 dizellerde aynı şekilde sorunlu.Zincir genellikle 150.000 km civarlarında değiştiriliyor.Ses yaptığında anlarsanız şanslısınız yoksa büyük problemlere sebep oluyor.
Zincirin değişim fiyatı borusanda 8000 tl piyasada ,4000 tl civarında.Ayrıca derilerde katlanma yüzeylerinde çatlama problemleri var.Bunların dışında pek bir problemini duymadım.

8bin ucužmuş, trigeri 3 bine değiştiriyor Hyundai falan.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bir saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

320iED iyi seçim olur, mazot fiyatları ve bakım maliyetlerini ele aldığınızda 320iED en başarılısı, az yakıyor bastın mı gidiyor :)  Hortumları vs, iyi kontrol edilirse güzelce alınır binilir. 40.yıl çok güzel ama M paket bana gereksiz sert geliyor. Harman Kardon'lu Luxury Line öneririm. Sonrasında da yeni nesil NBT taktırırsınız olur biter. Bu arada SOS'li araç düşünün ki yeni nesil NBT takılırsa Connected Drive fonksiyonlarını kullanabilin.

bu arabaların baz versiyonu yokmu? kumas koltuk manuel klima filan?

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

4 yıl 3,20 İED Kullandım .Yaklaşık olarak 110.000 km yaptım. 

Araba tık demedi. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
55 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:
1 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

8bin ucužmuş, trigeri 3 bine değiştiriyor Hyundai falan.

Ucuz dediğiniz 3 katı neredeyse daha ne olacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Bir saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

M paketler, ayrıca istenmedikçe m sport süspansiyon iptal olarak geliyor mu?

F30 kronik sorunu her köşe başında yanlayarak görülmeleri.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

f30 un kronik sorunu bence ilk çıktığı günden bu yana apaçilerin eline düşmesidir. malzeme kalitesi olarakta en kötü 3 serisi modeli sanırım.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ucuz dediğiniz 3 katı neredeyse daha ne olacak [emoji4]
Bmw ama o[emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan19
13 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

f30 un kronik sorunu bence ilk çıktığı günden bu yana apaçilerin eline düşmesidir. malzeme kalitesi olarakta en kötü 3 serisi modeli sanırım.

Bu yoruma katılmıyorum, şu nedenle katılmıyorum, aramızda birçok F30 kullanıcısı var, kimisi öğretmen kimisi avukat, kimisi iş adamı. Bu kullanıcılarda birer insan, eğer altında böyle bir makina varsa illaki gaza bazmak isteyeceklerdir, ben asla seri köz tipleri kullanmıyorum demiyorum, fakat söylediğinizi tüme yayarak dediyseniz buradaki insanlara ayıp etmiş olursunuz. 

Çok nadirde olsa illaki tek tük çıkıyor, fakat bu şekilde belirtmek daha doğru bir yorum olur. Eminim sizde bu aracı bu tiplerin yoğunlukta kullandığını düşünmüyorsunuz, size denk gelen bir iki tipten dolayı böyle bir yorum yaptığınızı umuyorum, yoksa diğer türlü F30 kullanıcılarına saygısızlık etmiş olursunuz. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)

Hepsi öyle diyemeyiz ama İstanbul'da çevreye bakınca "seri közcü" arkadaşlar genelde F30 ve W205 kullanıyorlar.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
w205
  • Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
13 dakika önce, Onur Doğan19 yazdı:

Bu yoruma katılmıyorum, şu nedenle katılmıyorum, aramızda birçok F30 kullanıcısı var, kimisi öğretmen kimisi avukat, kimisi iş adamı. Bu kullanıcılarda birer insan, eğer altında böyle bir makina varsa illaki gaza bazmak isteyeceklerdir, ben asla seri köz tipleri kullanmıyorum demiyorum, fakat söylediğinizi tüme yayarak dediyseniz buradaki insanlara ayıp etmiş olursunuz. 

Çok nadirde olsa illaki tek tük çıkıyor, fakat bu şekilde belirtmek daha doğru bir yorum olur. Eminim sizde bu aracı bu tiplerin yoğunlukta kullandığını düşünmüyorsunuz, size denk gelen bir iki tipten dolayı böyle bir yorum yaptığınızı umuyorum, yoksa diğer türlü F30 kullanıcılarına saygısızlık etmiş olursunuz. 

ben kendi dediklerime katılıyorum apaçiler kullanıyor demedim apaçilerin eline düştü dedim ve doğru. parası olan tofaşçı tipler f30 a biniyor her yerde görebilmek çok rahat mümkün. çakma saman fiberden yapılmış f80 makyajlı 3.16i lerle dolu yollar çok nadir falan da değil. adam normal birisidir f30 a biniyordur ona kim ne der ve bu laftan da alınacağını sanmam.

13 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Hepsi öyle diyemeyiz ama İstanbul'da çevreye bakınca "seri közcü" arkadaşlar genelde F30 ve W205 kullanıyorlar.

aynen tamamen katılıyorum 

Yorum bağlantısı
Onur Doğan19
(düzenlendi)
6 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

ben kendi dediklerime katılıyorum apaçiler kullanıyor demedim apaçilerin eline düştü dedim ve doğru. parası olan tofaşçı tipler f30 a biniyor her yerde görebilmek çok rahat mümkün. çakma saman fiberden yapılmış f80 makyajlı 3.16i lerle dolu yollar çok nadir falan da değil. adam normal birisidir f30 a biniyordur ona kim ne der ve bu laftan da alınacağını sanmam.

Her aracın bir apaçisi binicisi mutlaka bulunur 😄 Nesli tükenmeyen arizona kertenkelesi çok piyasada, onlar yüzünden araçlar hor kullanılıyor.

tarihinde Onur Doğan19 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

M tamponlu, beyaz, kırmızı, mavi renkli f30lar

Siroccolar

Güzel arabalar ama binince kabullenmek lazım piyasadaki halini.

İmkan varsa F32 :)

0000048_gizli-ozellikler-bmw-4-serisi-f3

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Velev ki 3-5 hatta bin hatta milyon apaçi biniyor diye insan f30 ‘a binmeyecek mi? 

Dün bitti bugün geçti yarın meçhul. İnsan kendine neyi yakıştırıyorsa onu yapsın. 

Yok o sorun yok bu sorun. Heves ettiyseniz alın binin sonra satacaksınız zaten. Bitti. Öyle yandım yandım kronik arızası yok. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Onur Doğan19
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Velev ki 3-5 hatta bin hatta milyon apaçi biniyor diye insan f30 ‘a binmeyecek mi? 

Dün bitti bugün geçti yarın meçhul. İnsan kendine neyi yakıştırıyorsa onu yapsın. 

Yok o sorun yok bu sorun. Heves ettiyseniz alın binin sonra satacaksınız zaten. Bitti. Öyle yandım yandım kronik arızası yok. 

Hocam e60 formuna gidiyorum ona apaçi arabası, c180 formuna gidiyorum ona seri köz arabası, f30a geliyorum ona da bir binici yakıştırmışlar, insanların zevki ne ise ona binmeli, hangi çesit insan biniyor diye bakmamalı.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Buradaki sorun apacinin kullanmasi degil bence. Sorun apacinin araci hor kullanmasi. İkinci el alirken dikkat etmeli. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
Hocam e60 formuna gidiyorum ona apaçi arabası, c180 formuna gidiyorum ona seri köz arabası, f30a geliyorum ona da bir binici yakıştırmışlar, insanların zevki ne ise ona binmeli, hangi çesit insan biniyor diye bakmamalı.
Alın geçin 3.20 ed güle güle kullanın.
Seri köz muhabbetini de öğrenmiş olduk. Yarın c180 i ilana koyduracaksiniz bana[emoji23]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan19
48 dakika önce, Halil Gümüş yazdı:

Alın geçin 3.20 ed güle güle kullanın.
Seri köz muhabbetini de öğrenmiş olduk. Yarın c180 i ilana koyduracaksiniz banaemoji23.png

Yok hocam işin şakası bir tarafa 😀 konuştuğumuz arabalar gercekten güzel arabalar, ama bir apaçi eli degmiş arabadan da uzak durma konusunda haklılar 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
19 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

kısa süre kullanmıştım, bence de iç kalitesi eski bmw ler gibi değil. eski deidğimde 346 e39 vs jenerasyonu tabi. yinede güzel araç. ED modelleri özellikle. Ne yazık ki apaçiler gerçekten kronik sorun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...