İçeriğe Yönlendir

Vodafone SDN Sim Kartı Çok İyi Çekiyormuş

Ramazan Başkan

Recommended Posts

Ramazan Başkan

Arkadaşlar ben Turkcell kullaniyorum bu gun vodofone müşteri hizmetleri aradi guzel bir kampanyadan bahsetti bende vodofone gecmek istediğimi ancak calistiğim köy okulunda vodofonenin cekmediğini soyledim sonra musteri hizmetletleri yeni nesil bir sim kart gondereceğini bununda SDN özellikte olduğunu  çekiim probleminin olmayacağini cok iyi cekeceginden bahsetti.. ve bu konuda israr etti  

Bu SDN ozellikle sim karti daha once duyan varmi soylenen gercekmi bilen arkadaslar yardimci olabilirmi

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

1.5 yildir maalesef Vodafone kullanıyorum. Türkcell kadar çekim gücü yok. Şehirlerarası yolculuklarda özellikle internet üzerinden radyo dinlerken bile sürekli kopmalar oluyor. SDN falan hikaye bence.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
13 dakika önce, Serhan Kaya yazdı:

1.5 yildir maalesef Vodafone kullanıyorum. Türkcell kadar çekim gücü yok. Şehirlerarası yolculuklarda özellikle internet üzerinden radyo dinlerken bile sürekli kopmalar oluyor. SDN falan hikaye bence.

Musteri hizmetleri cok israr etti bir deneyin diye ben terettut ettim 5.0 teknolojisi ni kapsiyor dediler

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sdn hareket halinde felan daha iyi olur. Markalaştırmışlar demek. Software defined network.

Çekmeyen yerde çeker hale getirmez. Onun için xiaomi almanız gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Şehir merkezinde binanın içinde çekmeyen şebeke.

1 hafta denersin kontorlü hat, olmazsa geçiş yaparsın Turkcell e. Hem de daha uygun paket alırsın Turkcell den :)

Hanım Turkcell den Vodafone a geçiş yaptı, 1 hafta sabredebildik.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
59 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

yani ülkesel sebebten çok güçlü alıcı vericiye sahip Çin malı cihaz :) huveyide yaktılar bu arada, bakalım ne olacak....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Allah Vodafone'a düşürmesin bi daha. İki araba peşpeşe gidiyoruz, arkadaki araba öndekini aradığınıda ulaşılamıyor diyordu. 3 ay boyunca M2M hattını aktif edemediler. Karşı binamdaki 3G baz istasyonunu 4.5G'ye geçirmediler, kıvrandık resmen. Ofisin arka tarafında görüşme yapmamız imkansızdı. Telefona sürekli "ulaşılamadığınız anda şu kişi sizi aradı" diye SMS'ler geliyordu. Her Vodafone'u aradığımda "tamam ilgileniyoruz" dediler ama tık yok. 3 ay sonunda koşa koşa Turkcell'e geri döndük.

Aman diyeyim, bence sakın bulaşmayın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

SDN ilk defa duyuyorum.. Vodafone ile Nevşehir merkezde 3. kattaki evimde sadece balkonda doğru dürüst konuşabiliyordum. 

Bodrum kattaki depomda da konuşabilmek için turkcell'e geçtim. 

Konuşabiliyorum. 

Yorum bağlantısı
Talat Tekin

turkcell bence pişmanlıktır. Vodafone tt ve turkcell kullandım şu an tt kullanıyorum taşrada yaşıyorum telefon şaomi.
turkcell aşırı pahalı esnek değil çekim kalitesi değerlerinden bir tık iyi.
Yanlız tt geçtim eskisi gibi değilmiş, gayet iyi çekiyor ucuz memnunum.
telefon çekmeyen taşrada iseniz turkcell eliniz mahkum gibi.
çekse bile 2g mi 3g mi bakıp ona göre alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)

Genel anlamda hatların çekmesi şans işi, bulunduğunuz ortamlara göre hangisi çekiyorsa onu kullanacaksınız.

turkcell vodafone tt hepsini kullandım neredeyse benim bulundugum yerlerde hepsi çekiyor.

Ama Çorum'un bir yaylasına çıktığımızda sadece turkcel internete bağlanbiliyordu, kaliteleri su götürmez bir gerçek.

SDN olayı da bence hikaye :) wifi li modem düşünün ne verirse o elindeki hat telefon ne olursa olsun. Aynı hesap.

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sdn hareket halinde felan daha iyi olur. Markalaştırmışlar demek. Software defined network.

Xİaomi note 3 var olurmu hocam

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

1999 yılından beri Vodafone (Telsim) hattım var. Numara taşıma işlemlerinden sonra bir dönem Turkcell kullandım, sonra tekrar Vodafone geçtim. Açık öğretim Fakültesi sınavlarında karşılaştığım arkadaşlarımın Turkcell hatları daha yüksek çekim oranına ve İnternet bağlantı hızlarının daha hızlı olduğuna şahit oldum. Geçen ay itibari ile Hattımı Turkcele taşıdım. Özellikle Erzincan Erzurum arası gibi vadi ve dağlık olan yerlerde Turkcell hatlarının kapsama alanı daha geniş. Erzurumdaki köyümde sadece Turkcell çekiyor. Uygun kampanyalar denk geldikçe evdeki diğer hatları da Turkcelle taşımayı düşünüyorum. Turkcellin bir kötü yönü kampanya bittiği zaman aynı şartlarla kontratınızı uzatmıyor o zamanda bir kaç günlüğüne diğer hatlardan kontörlü bir hatta geçiş yapıp tekrar Turkcelle hattınızı taşıyacaksınız.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yani ülkesel sebebten çok güçlü alıcı vericiye sahip Çin malı cihaz :) huveyide yaktılar bu arada, bakalım ne olacak....

böyle yeni aldığınız ve paniklediğiniz p30 plus varsa, öldüm fiyata elinizden alınır :D 😛

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bir sim kart telefonu daha iyi çektirebiliyorsa bor-power katkısı da yakıt tüketimini %30 düşürebilir sanırım. :) 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Sim kart mi cekimi artiriyormus? Garip

Öyleymiş:d

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sim kart cihaz içinde x noktayı aktif hale getirebilir, bir yazılım kafi sim kart içinde 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
4 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Turkcellin bir kötü yönü kampanya bittiği zaman aynı şartlarla kontratınızı uzatmıyor o zamanda bir kaç günlüğüne diğer hatlardan kontörlü bir hatta geçiş yapıp tekrar Turkcelle hattınızı taşıyacaksınız.

Bende bunu merak ediyordum, denediniz değil mi sıkıntı olmuyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Turkcell eski müşterilerini kale almıyor.
Beş para etmez tarifelerine fahiş fiyatlar çekiyor.
Vodafone ile nerdeyse yarı yarıya fiyat farkı var.
95 yılından beri 532’li numara kullanan babam, ilk defa geçenlerde taşıdı Vodafone’a hattını. Sinirlendi de geçti.
Ben de 2006’dan beri kullanıyorum, hiç taşımayı dahi düşünmedim ama artık ben de geçebilirim.
Çünkü cidden tarife yok eski müşterilere.
Tarife değiştirelim diyoruz, geçebileceğimiz bir tane bile adam gibi tarife yok, hep yüksek fiyatlar.
Ama yeni gelenlere var, eski müşterilere yok.
Neyse sövmüyorum, iftardan sonra söveceğim.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Şimdilik denemedim fakat Turkcell bayi eski öğrencim o önerdi biz müşterilerimize böyle yapıyoruz dedi. Hat bir kaç günlüğüne diğer operatörlere konturlu olarak taşıyıp sonra turkcelle taşıma yapıyoruz dedi.

20 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Bende bunu merak ediyordum, denediniz değil mi sıkıntı olmuyor?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
50 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Şimdilik denemedim fakat Turkcell bayi eski öğrencim o önerdi biz müşterilerimize böyle yapıyoruz dedi. Hat bir kaç günlüğüne diğer operatörlere konturlu olarak taşıyıp sonra turkcelle taşıma yapıyoruz dedi.

Geri dönüşte, yeni gelen tarifeleri uygulamaz "demek pişman oldun geldin, gel hele gel" yapar diye düşündüm :)

O zaman sadece hat üzerine telefon vs kredisi silinir ki o da bana hiç lazım değil. Temmuzda taahhüt bitiyor, bir tt yapıp geri döneyim ben.

2 gb internetli tarifeye 43 lira alıyor şu an turkcellciğim :angry:

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Vodafone hattımı lifecell 10 gb internet+1000 dk bayağı uzun bir ek listesi olan Turkcell e taşıdım 54 tl 1 yıl kontratlı.

2 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Geri dönüşte, yeni gelen tarifeleri uygulamaz "demek pişman oldun geldin, gel hele gel" yapar diye düşündüm :)

O zaman sadece hat üzerine telefon vs kredisi silinir ki o da bana hiç lazım değil. Temmuzda taahhüt bitiyor, bir tt yapıp geri döneyim ben.

2 gb internetli tarifeye 43 lira alıyor şu an turkcellciğim :angry:

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Git gel yaparak tarifenizi düşürebilirsiniz, temsilciye inanmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...