İçeriğe Yönlendir

Hangi Motul Yağını Tercih Etmeliyim?

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Herkese selamlar.

Hafta sonu aracımın yazlık bakımı için (en son bakım üzerinden 10k geçti) malzeme alacağım.

Geçen bakımda yağ tercihim FMY olmuştu. Şimdi MOTUL almayı düşünüyorum. Ama hangi serisi? %100 sentetik, partiküllü vs..

* Eco-nergy

* X-cess

* X-clean +

* X-clean FE

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
28 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Motul un piyasa da cakmasi cok diye biliyorum. Liqui Moly veya Mobil.

Hocam ben de diğer bilindik markaların sahtesi çok diye bu ürüne yöneldim aslında. 

Ve kullanıcı yorumları oldukça olumlu.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

2005 benzinli mondeo aracıma bu yag bakımında  Eco-nergy serisi 5w30 yag koydum. önceki bakımlarda hep mobil 1 koyardım , yag yakma olayı motulda daha az diye motula yöneldim bu sefer. sesde felan bi degişiklik yok. yaz ayında oldugumuz içn mobil ile motul arasındaki farkı tam anlayamadım. yag eksiltme durumuna bakacam artık 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

X-clean+ kullanabilirsiniz.

Motul'ün sahtesi çok olayı da biraz şehir efsanesi olmuş bence. Ben sahte yapacak olsam castrol-mobil yaparım, pazar payı çok daha fazla.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Spesific en iyisi imiş.
EcoNergy’de güzel.
FMY’den sonra muazzam fark hissedeceksiniz.
Son bakımda EcoNergy kullandım, bi öncekinde FMY.
Hareket halinde rölantiye düştüğünde stop ettiğini sanıyordum Motul’dan sonra.
10k geçti, hala aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
3 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Motul'ün sahtesi çok olayı da biraz şehir efsanesi olmuş bence. Ben sahte yapacak olsam castrol-mobil yaparım, pazar payı çok daha fazla.

Şehir efsanesi değil gerçek. Piyasanın çok altında fiyata motul satan yerler var. Özellikle uzak durulmalı. Motor için zincir yagının bile sahtesini yapmışlar motul diye satıyorlar. Satıcı kısmı önemli Hepsiburada'dan alınabilir.

Eco-nergy Alabilirsiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
14 dakika önce, Onur Bulut yazdı:

Şehir efsanesi değil gerçek. Piyasanın çok altında fiyata motul satan yerler var. Özellikle uzak durulmalı. Motor için zincir yagının bile sahtesini yapmışlar motul diye satıyorlar. Satıcı kısmı önemli Hepsiburada'dan alınabilir.

Eco-nergy Alabilirsiniz.

45 dakika önce, Celal Aydın yazdı:

Spesific en iyisi imiş.
EcoNergy’de güzel.
FMY’den sonra muazzam fark hissedeceksiniz.
Son bakımda EcoNergy kullandım, bi öncekinde FMY.
Hareket halinde rölantiye düştüğünde stop ettiğini sanıyordum Motul’dan sonra.
10k geçti, hala aynı.

Hepsiburada' dan (Satıcı da Hepsiburada) MOTUL EcoNergy siparişi verdim.

İndirime ek, sepette ekstra indirim vardı.

Kaçırmak istemedim.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
23 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Ben hepsini yapıp tekel olurdum.

Bastığım yağ aynı, bidonları farklı.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Ben olsam Motul’un sahtesini yapmam.
Adama Motul diyorum, bön bön bakıyor yüzüme.
Castrol varken ne gerek var.
İşin özü çok ucuz almamak, faturalı almak, ya da bizzat distribütörden almak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ben Motul’un sahtesini gören görmedim :) 

Yabancı bir forumdaki iki kareden ibaret olay ülkemizde aldı yürüdü şehir efsanesi oldu :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Ben Motul’un sahtesini gören görmedim [emoji4] 
Yabancı bir forumdaki iki kareden ibaret olay ülkemizde aldı yürüdü şehir efsanesi oldu [emoji4] 
Arkasında ki etiketi ayirinca, iki parça olup içi kısmında kullanım kılavuzu yazmıyor ise sahte diyorlardı [emoji2] ben de inanıp açıp kontrol etmiştim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 dakika önce, Furkan Bakırel yazdı:

Arkasında ki etiketi ayirinca, iki parça olup içi kısmında kullanım kılavuzu yazmıyor ise sahte diyorlardı emoji2.png ben de inanıp açıp kontrol etmiştim.

Aslinda Yagi yapan etiketi de cok kolay yapar.Yine temkinli olmak lazim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 23.05.2019 at 11:45, Aydın Sert yazdı:

Şimdi MOTUL almayı düşünüyorum.

istatsitik için.. neden motul?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
On 25.05.2019 at 13:23, Çağlar Bayur yazdı:

istatsitik için.. neden motul?

Çağlar abi,

Araştırdım. Kullanıcı yorumları çok güzeldi.

Zamanında bizim forumda da kısaca bahsi geçmiş.

Memnuniyet hakimdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim araçta şu anda Motul var.. 

Çok erken değişiyorum yağı, (avrupa 20-30 bin km, bizde 10 bin km) bu sebeple yağ değişimlerinde bir fark göremiyorum. Yani şöyle sessiz, böyle sarsıntısız böyle kolay çalışıyor diyemiyorum motul için. 

Sadece şunu diyorum, bir sorun görmedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Bahadır Taşpolat

https://www.hepsiburada.com/motul-specific-504-00-507-00-5w-30-5-litre-p-OTYAGCRSI655

merhabalar bu yağdan en az 8 litre ihtiyacım var, forumuzdaki tecrübeli arkadaşlara 2 sorum varda, birincisi bu mağaza güvenilir midir değilse güvenilir bildiğiniz var mı, diğer soru daha ucuza internette yada piyasa bulabilen biri çıkar mı acaba aramızda teşekkürler şimdiden 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İnternetten yağ almıyorum. Motul ise bölge distribütörünü arayıp nereden alabileceğimi soruyorum. Sahte yağı kutulayıp satmak çok kolay. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bahadır Taşpolat yazdı:

https://www.hepsiburada.com/motul-specific-504-00-507-00-5w-30-5-litre-p-OTYAGCRSI655

merhabalar bu yağdan en az 8 litre ihtiyacım var, forumuzdaki tecrübeli arkadaşlara 2 sorum varda, birincisi bu mağaza güvenilir midir değilse güvenilir bildiğiniz var mı, diğer soru daha ucuza internette yada piyasa bulabilen biri çıkar mı acaba aramızda teşekkürler şimdiden 

Satıcı hepsiburada değil ama bence hepsiburada bünyesinde olan bir mağaza yamuk yapmaz. Ben güvenir alırdım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Mehmet abi bende Tansu Bey'in bahsettiği gibi hep uzak dururdum . ilk defa alacağım internetten, benim sürekli aldığım yağcı stokta yok olarak görüyor, kararsızım. üstüne bide sık yağı değişen bir araca almayınca insan tedirgin oluyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben hep internetten aldım, bir sorun yaşamadım.

FZRulman, yağçarşısı, yağmarket1, turkishoilmarket gibi kullanıcılardan aldım, zaten binlerce başarılı işlem referansı oluyor.

Tekraren, ben sahte yağ yapıyor olsam, internetten motul satmakla uğraşmazdım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yağcılar hepsiburada.com kadar yağ çekemiyor. bu sebeple onlar kadar ucuz alamadığı için ucuz da satamıyor. 

Ben de hep güvendim onlara. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...