İçeriğe Yönlendir

Connect - Arabanın İçine Giren Su

Sezgin Öztürk

Recommended Posts

Sezgin Öztürk

Merhaba arkadaşlar çamurlu araziye girdiğimden dolayı arabanın alt kısmını basıçlı su ile yıkadım ve bir gün sonra arabayı yıkarken sağ yolcu tarafının halısı ıslak geldi yan kapı eşiğini sökerek halıyı kaldırdım ve kaldırınca halının ıslandığını gördüm suy içeri nereden girmiş olabilir ? bu konu hakkında yardım edebilirseniz sevinirim 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Ön cam altında kaput tarafında su tahliye leri var benim Kangoo da genelde oradan oluyor Connect te aynı olabilir. Kontrol etmekte fayda var

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

ön cam ızgarasından bakın su birikintisi varmı yokmu bariz görülür eğer var ise tahliye borusunu temizletin. geçmiş olsun. 

aynı şey benimde başıma gelmişti.  arazı yağmur çamur vs derken araba su doluyordu.  meğer tahliyeler tıkanıkmış :(

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Öztürk
On 23.05.2019 at 21:19, Coşkun Basan yazdı:

Ön cam altında kaput tarafında su tahliye leri var benim Kangoo da genelde oradan oluyor Connect te aynı olabilir. Kontrol etmekte fayda var

Bunları kontrol ettim açık ama daha çok halıyı kaldırıp vitesin oraya doğru elimi halının altına uzatınca orda ıslaklık var gibi bu kadar su nereden girdi aklım almıyor 

On 24.05.2019 at 11:43, Ümit Türk yazdı:

ön cam ızgarasından bakın su birikintisi varmı yokmu bariz görülür eğer var ise tahliye borusunu temizletin. geçmiş olsun. 

aynı şey benimde başıma gelmişti.  arazı yağmur çamur vs derken araba su doluyordu.  meğer tahliyeler tıkanıkmış :(

Araç sürekli garjda duruyor ama yinede içim rahat etsin diye baktım ama tahliyeler tıkalı değil hatta açtıktan sonra su döktüm arabanın içine baktım kaçak yoktu  hala bir çözüme varamadım 

Yorum bağlantısı
Sezgin Öztürk
On 23.05.2019 at 21:24, Alpay Sumer yazdı:

Bakmaya Teker davlumbazlarindan baslamak lazim.

Aynen oralarda zaten tahliye delikleri ama açıktı tıkanmamış 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
21 dakika önce, Sezgin Öztürk yazdı:

Aynen oralarda zaten tahliye delikleri ama açıktı tıkanmamış 

Aralik kalan bir yer varmi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Klima tahliye hortumu diye birşey varmış oda tikaninca klima çalıştığında suyu içeri verebilir deniyor . Aklıma gelen başka birşey yok maalesef

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Öztürk
On 25.05.2019 at 16:02, Alpay Sumer yazdı:

Aralik kalan bir yer varmi

Yok sanırm al kısımda tahliye deliğinden girdiği söyleniyor 

On 25.05.2019 at 17:46, Coşkun Basan yazdı:

Klima tahliye hortumu diye birşey varmış oda tikaninca klima çalıştığında suyu içeri verebilir deniyor . Aklıma gelen başka birşey yok maalesef

Klimayı çalıştırdım ama her hangi bir ıslaklık yok malesef belki zamanla yapıyordur ama altına basınçlı su tutuğum için ordab çüpheleniyorum 

Yardımı için herkese şimdiden çok teşekkür ederim 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bu şekilde suyun kaynağını bulmak zor. Çünkü çok seçenek var.

Yapmanız gereken kuruttuktan sonra sürekli kontrol edip ıslandığında hangi noktadan ıslaklık başlıyoru tespit etmeniz lazımki ondan sonra o noktaya yakın riskli alanların kontörlü yapılmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...