İçeriğe Yönlendir

C Segment Dizel Otomatik Karşılaştırma Videoları

Mustafa Kestel

Recommended Posts

Mustafa Kestel

Merhaba arkadaşlar, otomobil videoları arasında gezinirken bu karşılaştırmalara denk geldim, belki ilginizi çeker diye sizlerle paylaşmak istedim. Testlerde belki eksikler vardır, ben çok fark edemedim ama keyifle izledim; yapan arkadaşları da tebrik ediyorum, emeklerine-ellerine sağlık 👏🏻  İyi seyirler 😃

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
21 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

hic dizel aracim olmadi. Otomatik aracimda tabii.. Alsammi hala bilemedim🤔

Benim de hiç otomatik aracım olmadı 😅 güzel görünüyorlar aslında 🤔

15 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İzledim.
Çok güzel hazırlanmış.

Bence de baya emek verilerek çekilmiş videolar olmuş Mehmet abi, belki araçların lastikleri standardize edilmiş olsa (en azından ya tüm araçlarda kış lastiği ya da hepsinde yazlık lastik olsaydı) özellikle frenleme testlerinde daha güzel olurdu. Fakat bu haliyle de piyasada çokça gördüğümüz bu araçları alacak olanlara ya da almayı düşünenlere fikir verebilecek testler olmuş diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bence yanlı. Honda yanlısı algısı oluştu bende. Pejo nun lastikleri kışlık, geride kalmasındaki etkisi büyük. 

Ama astra beni çok şaşırttı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

eve bi 308 girince bambaşka bir araçla tanışmış olduk

Bence çok iyi bir makina 308

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
1 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bence yanlı. Honda yanlısı algısı oluştu bende. Pejo nun lastikleri kışlık, geride kalmasındaki etkisi büyük. 

Ama astra beni çok şaşırttı. 

Astra neden şaşırtsın hocam.

136hp ve 320nm lik bir motor,  digerlerinin yaninda uzar gider.  Nitekim oyle oldu. 

Bu motorun aynısı mokka'da var. 

Işıklarda bi mokka ile kapismayin,  uzebilir sizi.  Asil o şaşırtıyor insanlari :)

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

bende izledim bunu gayet güzel karşılaştırmalar ama eksik araçlar var,en bilinen bmw,audi volvo vb. de olaydı iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Aslında beni yeni Focus şaşırttı. Drag yarışlarında astra 136 beygir olduğu için olay biraz “şampiyon belli, ikinci kim?” olayı gibi olmuş; fakat 120hp araçlar içerisinde de yeni focus biraz geride kalıyor özellikle 60km sonrası hızlanmada 🤔 frenleme performansında focusa çok güveniyordum ama focusta da kış lastikleri olduğu için frenleme performansını törpülediğini düşünüyorum 🤔 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
6 saat önce, Öner Kurukuz yazdı:

Astra neden şaşırtsın hocam.

136hp ve 320nm lik bir motor,  digerlerinin yaninda uzar gider.  Nitekim oyle oldu. 

Bu motorun aynısı mokka'da var. 

Işıklarda bi mokka ile kapismayin,  uzebilir sizi.  Asil o şaşırtıyor insanlari :)

Herşey hp-tork değil, bunu aktaracak şanzıman lazım. O yönüyle şaşırdım. Kendi mi üretiyor şanzımanı?

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
2 saat önce, Mustafa Kestel yazdı:

Aslında beni yeni Focus şaşırttı. Drag yarışlarında astra 136 beygir olduğu için olay biraz “şampiyon belli, ikinci kim?” olayı gibi olmuş; fakat 120hp araçlar içerisinde de yeni focus biraz geride kalıyor özellikle 60km sonrası hızlanmada 🤔 frenleme performansında focusa çok güveniyordum ama focusta da kış lastikleri olduğu için frenleme performansını törpülediğini düşünüyorum 🤔 

focus 60 km sonrası hızlanmada geride kalmasının sebebi vites farkı.

diğer araçlar 60 km de 3. viteste giderken focus 4. vitesteydi.Videoda bunu söyledi.

Dolayısıyla daha düşük bir devir bandından hızlanmaya çalıştı focus.

Belki 60 değil de 50 km veya 75 km hızlardan depara kalksalar durum focus lehine olabilirdi.

Frenlemede ise kışlık lastik farkına rağmen bence çok iyi bile durdu. Ben daha uzun mesafe beklemiştim.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
40 dakika önce, Öner Kurukuz yazdı:

focus 60 km sonrası hızlanmada geride kalmasının sebebi vites farkı.

diğer araçlar 60 km de 3. viteste giderken focus 4. vitesteydi.Videoda bunu söyledi.

Dolayısıyla daha düşük bir devir bandından hızlanmaya çalıştı focus.

Belki 60 değil de 50 km veya 75 km hızlardan depara kalksalar durum focus lehine olabilirdi.

Frenlemede ise kışlık lastik farkına rağmen bence çok iyi bile durdu. Ben daha uzun mesafe beklemiştim.

Yeni Focus’ta 60 ile giderken manuel mod’a alıp 3.vitese alamadılar mı, yani şanzıman buna izin vermiyor mu ki acaba ? İzlerken de merak etmiştim bunu aslında 🤔

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)
2 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Herşey hp-tork değil, bunu aktaracak şanzıman lazım. O yönüyle şaşırdım. Kendi mi üretiyor şanzımanı?

Astrada 2. nesil Japon Aisin Marka şanzıman var 308 de 3. nesil Aisin var.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Motoru şanzıman bir kenera bırakırsak focus stline tasarımı ve rengi ile beni benden alıyor😍 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
6 dakika önce, Vasfi Gişten yazdı:

Motoru şanzıman bir kenera bırakırsak focus stline tasarımı ve rengi ile beni benden alıyor😍 

Bence de 👍🏻

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
6 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Cmax gitmiş demekki hayırlı olsun
308 in konusunu bekliyoruz

308 i kardeşime aldık,c max duruyor bende.

S modu nefis keyifli bambaşka bir ruha bürünüyor araç

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Evren öz

Focusun sekiz ileri olanını değil de diğerini kullansalardı sonuç bambaşka olacaktı:)tabi bütün araçların lastikleri farklı o da büyük bir etmen 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kışlık lastikle teste soktukları araç var, birde fren testi yapıyorlar... Bence dikkate alınacak bir test değil, hepsi aynı olmalı en azından yazlık olmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...