İçeriğe Yönlendir

Araç Aranıyor

Gökhan Çoşkun

Recommended Posts

Gökhan Çoşkun

hayırlı ramazanlar.

Ani bir karar ile babamın aracı bu sabah satıldı. Şimdi araç arıyoruz kendisine. istediği özellikler aşağıda. Önerilerinizi merak ediyoruz :)

- üst limit ; 100 bin TL

- Otomatik dizel olması gerekiyor.

- 2015 model ve üzeri olursa güzel olur.

- şehir içinde kullanıcak yakıt filan çok önemli değil. otomatikten dolayı başı ağrımasın yeter.

bu özelliklere uygun bolca focus trendx ve megane çıkıyor karşımıza. opel mokka ve peugeot 2008 ler azda olsa mevcut. crossover olduğu için biraz akıl karıştırıyor,hoş duruyor araçlar ama pejonun otomatiği ile ilgili deneyimi olan varmıdır ? EAT 6 sanırım ? 

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

pejo 2008 ile 308 de farklı şanzımanlar var diye biliyorum. 308 tam otomatik 2008 değil. yakıt sorun değilse tam otomatik bakılmalı. listeye son kasa astra hb eklenbilir o fiyatlara. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Elimizde bir tane manuel bir tane de otomatik 2008 var. 2015 model 2008de eat6 yok etg6 var. Otomatik olan 6 vites manuel 5 vites. Otomatik olanın manuele  göre gaz tepkisi daha yavaş ama direksiyondaki kulakçıklarla vitese müdehale ederseniz eğlenceli bir araç oluyor. Vitese alışanlar memnun. Babam için biz de otomatik dizel olsun istedik dizel otomatik 2015 model 50bin km gecen ay 79bine aldık. Uçarım kaçarım bir araç isterim demezseniz tam fiyat performans aracı. Manuel olan şehir içi 4.8 lt otomatik olan 5.8 litre yakar. Şehir dışı ikisi de 3.9-4 lt yakar. Başka sorunuz olursa cevaplarım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun
20 dakika önce, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

pejo 2008 ile 308 de farklı şanzımanlar var diye biliyorum. 308 tam otomatik 2008 değil. yakıt sorun değilse tam otomatik bakılmalı. listeye son kasa astra hb eklenbilir o fiyatlara. 

son kasa astra ideal aslinda. 6 ileri eski sistem otomatik ve içeriside hoş.fakat ilanı yok çok fazla. bulamadık bize uygun olanı.

focus"un sürüş karakteri ve kasası hoşuna gidiyor babamın. fakat halen eski sistem kadran ekranı olması ve tavan aydınlatma olmaması,park sensörü olmaması gibi etkenler can sıkıyor. (trendX)

sizde edc megane var sanıırm ? daha önce fluence otomatik dizel deneyimim oldu ve performans çok sıkıntılı idi. eğimli yollarda hele tırmanmıyordu araç. şuanki durumu nasıl yeni meganedeki ? 

Yorum bağlantısı
Burak Uzel

EAT6 şanzımanların çok güzel olduğunu sorunsuz olduğunu söylemişti otomatik şanzıman ıstası.
Eat6 olduğundan eminseniz alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
50 dakika önce, Gökhan Çoşkun yazdı:

son kasa astra ideal aslinda. 6 ileri eski sistem otomatik ve içeriside hoş.fakat ilanı yok çok fazla. bulamadık bize uygun olanı.

focus"un sürüş karakteri ve kasası hoşuna gidiyor babamın. fakat halen eski sistem kadran ekranı olması ve tavan aydınlatma olmaması,park sensörü olmaması gibi etkenler can sıkıyor. (trendX)

sizde edc megane var sanıırm ? daha önce fluence otomatik dizel deneyimim oldu ve performans çok sıkıntılı idi. eğimli yollarda hele tırmanmıyordu araç. şuanki durumu nasıl yeni meganedeki ? 

Evet 1 ay oldu bende megane ı alalı. daha önce de clio edc vardı dizel. Megane dan genel olarak memnunum şimdi. fluence kaç modeldi bilmiyorum ama aracım 2017 model 1.5 dizel ve 110 bg. yol tutuşu çok iyi, güven veriyor baya. hızlanmalarda sorun hissetmedim rampalarda seri baya. yakıt tüketimi de iyi gerçekten  şu an izmir ş.içi sabah sıkışık trafik akşam rahat trafik 5,2 ortalama. Ben donanım sevdiğim için gerçekten donanımlı bir araç, Led farlar çok iyi. ben bunu alırken çok araştırdım 2015/2016 opel astralara çok baktım. hem fiyat bir tık yüksekti hem de beni asıl caydıran yakıt ve bakım maliyeti olmuştu. (Yılda 30 bin km yol yapıyorum) . renoı bakım periyodu 20 binde bir. ben bu aracı 116 ya aldım icon ve cam tavanlı. muadili opel de 120 üstü, golfte 130 civarı ve üstü. focusa bakmamıştım hiç donanım bir tık az diye. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Peugeot'un EAT 6 şanzımanı kesinlikle gözü kapalı alabilirsiniz. Tam otomatik tork konvektörlü bir şanzıman olup bu nedenle kolay kolay arıza çıkartan bir şanzıman değil. Bunun yanında çift kavrama bir şanzıman kadar olmasa da ona çok da uzak olmayan bir performans ve yakıt tüketimine katkı eğrisi mevcut. 

Bence tercih edilebilir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
9 dakika önce, Gökhan Çoşkun yazdı:

focus trendX için 2016 olmasını istiyoruz çünkü bi kaç donanım farklı 2016 larda. teşekkürler yinede.

aklınızda olsun diye yazdım sadece ama farklı olduklarını bilmiyordum.

farklı olan donanımlar nedir acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun
12 dakika önce, Ahmet Çankaya yazdı:

aklınızda olsun diye yazdım sadece ama farklı olduklarını bilmiyordum.

farklı olan donanımlar nedir acaba?

kol dayama-ısıtmalı aynalar var 2016 ve sonrası TrendX lerde sanırım.

birde 2015 te direksyon soyulması oluyordu. inanmamıştım ama başımıza geldi bizimde :) 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Dizel demişsiniz ama 2008in 1.2 puretech 110hp olanları var onlar eat6 kullanıyor. Denedim gidişi, donanımı yakıtı falan gayet iyiydi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
5 saat önce, Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Dizel demişsiniz ama 2008in 1.2 puretech 110hp olanları var onlar eat6 kullanıyor. Denedim gidişi, donanımı yakıtı falan gayet iyiydi

Bu motor seçeneği 130 beygir ve sınıfında yakıt olarak listede üst sıralarda.Biraz makyajlansa (mesela direksiyon ve ön konsol) çok daha fazla satış rakamlarına ulaşır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
19 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

Bu motor seçeneği 130 beygir ve sınıfında yakıt olarak listede üst sıralarda.Biraz makyajlansa (mesela direksiyon ve ön konsol) çok daha fazla satış rakamlarına ulaşır.

Mehmet Bey 2008de 110hp kullanılıyor 308de falan 130hp 👍örnek

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-peugeot-full-paket-yetkili-servis-bakimli-15-aralik-2016-trafige-cikis-578614907/detay

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
24 dakika önce, Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Ben yeni model için örnek vermiştim zaten Çiğdem hanım.Yakıt değerleri çok iyi gerçekten.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
9 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Ben yeni model için örnek vermiştim zaten Çiğdem hanım.Yakıt değerleri çok iyi gerçekten.

Olabilir tabi üst limit 100bin deyince ben hep eskilere odaklanmışım 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

bende 2015 1.5 dizel otomatik focus style var 69750 km de, bir sonraki bakım 75 binde, son 90 bin tl bırakırım hiç biryede ilanı yok kararsızdım açıkcası,

ikinci sahibiyim manyetik gri, aracın servis garantisi temmuzda bitiyor uzatılabir,

aracın tüm bakımları yetkili servisde yapılmıştır,

62 bin kmde garantiden şanzımanı sıfır şanzımanla değişti, şanzıman ile alakalı hiç bir sorunu kalmadı,

63 bin kmde yağ soğutucusu değişti, soğutma suyunda hafif köpüklenme olduğu fark ettim garantiden değişti,

araçta sonradan takılma BT var sesli konuşma ve telefondan müzik dinleyebiliyorsunuz,

muayenesi 18.10.2020 yılına kadar var,

lastikler michelin primacy 4 14.03.2019 tarihinde alındı 6 bin km falan oldu yanılmıyorsam,

kazası boyası yok sadece sağ arka kapıda 10 cm göçük var ama boyada bozulma yok göçük düzeltme yöntemiyle %90 tamir edilebiliyor, göçükcünün söylediği bu,

isterseniz fotoğraflarını atabilirim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

2017 Jetta 1.2 TSI BMT+DSG. Boşverin dizeli yakıt fiyatlarına baktığımızda pek bi avantajı kalmadı zaten.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun
18 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Yakıt önemli değilse niye dizel?

önemli değil derken dizel otomatik olarak 6.5-7 litre civarıda yaksa olur.  senelik 15 bin km civarı yapılıyor. 

1.4 turbo araçlara bakındım fakat en kötü 8 litre yakıyor 100km de. arada fark oluyor yinede dizel ile kıyaslayınca. 

7 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

bende 2015 1.5 dizel otomatik focus style var 69750 km de, bir sonraki bakım 75 binde, son 90 bin tl bırakırım hiç biryede ilanı yok kararsızdım açıkcası,

ikinci sahibiyim manyetik gri, aracın servis garantisi temmuzda bitiyor uzatılabir,

aracın tüm bakımları yetkili servisde yapılmıştır,

62 bin kmde garantiden şanzımanı sıfır şanzımanla değişti, şanzıman ile alakalı hiç bir sorunu kalmadı,

63 bin kmde yağ soğutucusu değişti, soğutma suyunda hafif köpüklenme olduğu fark ettim garantiden değişti,

araçta sonradan takılma BT var sesli konuşma ve telefondan müzik dinleyebiliyorsunuz,

muayenesi 18.10.2020 yılına kadar var,

lastikler michelin primacy 4 14.03.2019 tarihinde alındı 6 bin km falan oldu yanılmıyorsam,

kazası boyası yok sadece sağ arka kapıda 10 cm göçük var ama boyada bozulma yok göçük düzeltme yöntemiyle %90 tamir edilebiliyor, göçükcünün söylediği bu,

isterseniz fotoğraflarını atabilirim.

bi ilan göndermiştim babama. bu sabah anlaşmışlar arabayı ekpertize soktuktan sonra.  teşekkürler teklif için.  

7 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

suzuki vitara otomatik baktınız mı

çok hoşuma giden bir araç fakat dizel olarak fiyatları bizim  bütçeyi aşıyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun
(düzenlendi)
7 saat önce, Koray Demir yazdı:

2017 Jetta 1.2 TSI BMT+DSG. Boşverin dizeli yakıt fiyatlarına baktığımızda pek bi avantajı kalmadı zaten.

haklısınız öyle fakat 1.2 TSI pek hoşuma gitmedi. deneme şansım oldu daha önce. birde otomatik vites ile ilgili yorumlardan sonra biraz çekindik açıkcası.

Yorumlar için teşekkürler.

sabah attığım ilandaki araç için babam anlaşmış .2017 focus TrendX dizel otomatik 30bin km de araç . 95bin TL. boya değişen yok.

2015 trendX düz vites focusu 75bin Tl ye sattık ayrıca cuma günü. araç satanlar için fikir oluşması açısından.

@Adem Kazıl  işinize karışmak gibi olmasın fakat 90 bin TL gibi bi fiyata aracınızı rahat satarsınız gibime geliyor. çünkü bizim sattığımız araç için çok fazla talep oldu. nedenini anlamadım fakat anadoludan çok fazla arayan oldu parayı gönderelim satmayın geliyoruz sabah diye.

tarihinde Gökhan Çoşkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Hayırlı olsun kazasız sürüşler. Ford’un tokluğuna alışan bir daha kolay kolay vazgeçemiyor. Donanımı dert etmeyin bence asgari gereken her şey mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...