İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Mersinde Usta ve Otomatik Vites Işığı

Hasan Ekin Aslan

Recommended Posts

Hasan Ekin Aslan

İyi günler arkadaşlar. Bende bugün uzun süredir bindiğim ford ka yı mondeo 1998 ghia 2.00 ile takas ederek mondeo ile tanıştım. Ford 

ka döneminde usta konusunda çok sıkıntı çektim motorundan anlayan usta bulamadım ne yazık ki.

Mersinde arabanın genel kontrollerini ve bakımlarını yapabilecek önerdiğiniz bir usta var mı? Aynı zamanda araç otomatik vites ama vitesi getirdiğim yerdeki ışık yanmıyor her defasında sayarak atıyorum D ye. Yani çok büyük bir problem değil belki ama takıldım bu olaya aracın içindede vitesi gösteren bir ekranda yok bildiğim kadarıyla.Bu konuda bir öneriniz var mı acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Hayırlı olsun. Zamanla eliniz alışacak, hiç görmeden P R D yapacaksınız. Vites çerçevesini yanlardan kanırtarak çıkartın, çok dar bir alan kalacak. Alt taraftan biraz zorlanarak ampulu değiştirebilirsiniz. Klasik T10 ampul. Led'de takabilirsiniz, daha homojen ve aydınlık oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 saat önce, Hasan Ekin Aslan yazdı:

İyi günler arkadaşlar. Bende bugün uzun süredir bindiğim ford ka yı mondeo 1998 ghia 2.00 ile takas ederek mondeo ile tanıştım. Ford 

ka döneminde usta konusunda çok sıkıntı çektim motorundan anlayan usta bulamadım ne yazık ki.

Mersinde arabanın genel kontrollerini ve bakımlarını yapabilecek önerdiğiniz bir usta var mı? Aynı zamanda araç otomatik vites ama vitesi getirdiğim yerdeki ışık yanmıyor her defasında sayarak atıyorum D ye. Yani çok büyük bir problem değil belki ama takıldım bu olaya aracın içindede vitesi gösteren bir ekranda yok bildiğim kadarıyla.Bu konuda bir öneriniz var mı acaba?

Ka nın motoru 1960 lı yıllardan beri üretilen, bisiklet zinciri değişebilecek her taknisyenin tamirini yapabileceği bir motor, usatanın keyfi yoksa ona birşey diyemem.

Vites göstergesinde turuncu plastik bir dil vardır o yokmu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekin Aslan
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Ka nın motoru 1960 lı yıllardan beri üretilen, bisiklet zinciri değişebilecek her taknisyenin tamirini yapabileceği bir motor, usatanın keyfi yoksa ona birşey diyemem.

Vites göstergesinde turuncu plastik bir dil vardır o yokmu?

2 senedir bir rölanti ayarı tutturamadılar valla abi kelebek değişti tüp beyni tamizlendi ama hala vites düşerken gaz takılı kalıyordu 3-4 usta gezdim düzeltemediler ne yazık ki. 

turuncu bir iz var ama hep P de duruyor.

Birde arabaya binip yorumları okudukça sıkıntım artıyor arabayı çalıştırdığımda zart diye bir ses çıkıyor ayrıca vitesi R ye alınca arabada bir sarsıntı oluyor aynı şekilde D ye alınca da daha hafif bir sarsıntı meydana geliyor acaba şanzımanda sıkıntımı var bu problemlerle karşılaşan çoğu arkadaşa revizyon gerekli gibisinden yorumlar yapılmış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...