İçeriğe Yönlendir

Zincir Kırma Dizeldemi Çok Olur Benzinde Mi?

Onur Doğan19

Recommended Posts

Onur Doğan19

Tekrardan herkese merhaba, bugün bu konu hakkında bilgisi olanlar bizi aydınlatırsa sevinirim. 

Birkaç yerde zincir kırmanın benzinli araçlarda olma ihtimalinin yok denecek kadar az olduğunu ve değişiminin de çok zor olduğunu duydum. 

Buradaki tecrübeli F30 kullanıcılarına sormak istiyorum zira buradaki kullanıcıların bilgilerine güvenim tamdır. 

Gerçekten doğrumudur bu zincir kırmanın benzinli araçlarda daha az görüldüğü ve görüldüğünde de tamirinin daha zor olduğu?

Şimdiden cevap veren formun değerli kullanıcılarına teşekkür ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

doğrudur ama benzinli motorda zincirden daha çok kayış vardır. ayrıca genelde kırılan birşey olmaz gergi boşalır sente atlar, o sırada kitlenirse herşey kırılabilir ama

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Caglar abinin de dedigi gibi benzinli araclar genelde kayis kullaniyor. Bence Ulkemizde triger degisimi genelde erken yapiliyor gibi.Yagdan tuzdan kisiyoruz ama trigerden korkuyoruz acikcasi..

Yorum bağlantısı
Onur Doğan19

Bu durum mesela F30 2012 3.20i için geçerli değil mi veya 3.20i ED için. Bunların trigeri de mi kayış acaba üstadlar ? @Alpay Sumer 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Merak edip biraz netten de baktim.Cok net bilgi yok..

Kullanici varsa forumda daha net bilgi gelir bekleyelim bakalim.🤔

Yorum bağlantısı
Onur Doğan19

Alpay Hocam ben şu şekilde biliyorum belirli bir motor kodu var bunlarda o motor kodlu olanlar zincire geçti diye. Ama dediğiniz gibi hangi yıllarda ve modellerde zincir kullanılıyor, bunu kullanıcı varsa onun cevaplaması daha iyi olur, acaba gerçekten benzin dizel farkından dolayı farklı durumlar oluyor mu. Bekleyelim arkadaşlar cevaplarlar elbette :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bmw diesellerde triger zincir hikayesi başka idi, tez zamanda sente atlattı, değişimlerden önce

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Zincir var, kopmaz diye arkamıza yaslanamıyoruz.
Ya uzama yapıyor, ya gergi zımbırtısı bozuluyor.
Kayışın gözünü seveyim.
90 binde bir değiştir gitsin. Servisin 120 bin 135 bin demesine aldırmadan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Giulietta'nınki kayışlı, hem de orijinal seti 390 liraydı ben değiştirirken. :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Dizel veya benzin diye ayrım yapmak saçma. Vaktinde degişmediyse uzun kilometre kullanıldı ise ister benzinli olsun ister dizel saatli bomba gibi düşün her an patlayabilir.Zincirde bir şekilde belli eder şakırdar.Kayışta sinsice olanlar olur.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan19
9 saat önce, Onur Bulut yazdı:

Dizel veya benzin diye ayrım yapmak saçma. Vaktinde degişmediyse uzun kilometre kullanıldı ise ister benzinli olsun ister dizel saatli bomba gibi düşün her an patlayabilir.Zincirde bir şekilde belli eder şakırdar.Kayışta sinsice olanlar olur.

Ayrımı ben yapmadım valla :) yazılan cizilen böyle oldugu için burdaki kullanicilara sorayim dedim

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
9 saat önce, Onur Bulut yazdı:

Soyledikleriniz cok dogru ama ayrim var; Km ve yil bazli farklilik gosteriyor cunku. Evet her kosulda garantisi yok ama Onu bilerek kullaniliyor surucu.Veya seti parcasini kendi alacak olan kullanici ona gore ekipman aliyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
On 25.05.2019 at 14:42, Onur Doğan19 yazdı:

Tekrardan herkese merhaba, bugün bu konu hakkında bilgisi olanlar bizi aydınlatırsa sevinirim. 

Birkaç yerde zincir kırmanın benzinli araçlarda olma ihtimalinin yok denecek kadar az olduğunu ve değişiminin de çok zor olduğunu duydum. 

Buradaki tecrübeli F30 kullanıcılarına sormak istiyorum zira buradaki kullanıcıların bilgilerine güvenim tamdır. 

Gerçekten doğrumudur bu zincir kırmanın benzinli araçlarda daha az görüldüğü ve görüldüğünde de tamirinin daha zor olduğu?

Şimdiden cevap veren formun değerli kullanıcılarına teşekkür ediyorum. 

genelde dizellerde o sorun n47 lerde cok gorulsede benzinlilerde simdilik yok 

zinciri degistirmek icinse motor iniyor volantin arkasinda ikamet etmekte  kendileri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...