İçeriğe Yönlendir

Hava Perdesi Montajı

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

Herkese merhaba,işyerime hava perdesi aldım,fiyatı 560 tl,montajı için yetkili servisi aradım montajına 200 tl istedi 500tl'lik ürüne 200 tl çok değilmi dedim mırın kırın bi sorayım dedi tekrar aradı 100 tl 'ye olur dedi,cumartesi gelirim dedi gelmedi kıl oldum servise,eskisini kendim söktüm çok tefarruatlı bir ürün değil zaten içinde 1 fan ona bağlı dönen 2 silindir fan var,eskisinin motorunun tamiri yok astarından pahalı zaten 6-7 sene gibi uzun süre yazdan yaza kullandım,velasıl niyeti bozdum ürünün montajını kendim yapmasammı diyorum?? garanti kapsam dışı kalsın elektirik montajıda istemiyor fişi tak bitir işi,sizce 500 tl'lik ürünü riske atarmıyım? kolay kolay arıza çıkaracak malzemeye benzemiyorlar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

total fiyatı parça+işçişilik gibi düşünmeli. bu arada garanti için montaj şartı koşmaları yasal mı onu araştırmalı

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
16 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

total fiyatı parça+işçişilik gibi düşünmeli. bu arada garanti için montaj şartı koşmaları yasal mı onu araştırmalı

Garanti belgesinde cihazın kullanım yerine montaj ve nakliyesi mamul fiyatına dahil değildir,servis dışındaki montajlarda garanti kapsamı kalır vs vs yazıyor,.iscilik 6 vida duvara sabitleme ve sonrasında fişe takmak kalıyor :) kime sorsam 100 tl verilmez tak gitsin diyor...

Yorum bağlantısı
Hami Erışık
(düzenlendi)

Kendin yap gitsin..Ben şok marketten led tv aldım servis 50 tl montaj parası istedi, duvara 4 vida taktım,fiş tamam....bu arada artı çoğu servis montaj ücreti alıyor,kendin yayarsan garanti dışı oluyor diyorlar..

tarihinde Hami Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

2500 liraya kireç arıtma cihazı aldım, 1500 liraya da su arıtma; ikisini de kendim monte edeceğim. Aldığım yerle anlaştım alırken. Anlaşmamış olsaydım bilmiyorum 500 lira verip servise kurdurur muydum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

500 TL'lik ürüne 100 TL montaj ücretinin yüksek olduğunu kabul ederek başlayayım. Ama böyle zamanlarda aslında problem montajı kendi yapıp yapmayacağınız değil de, ilk çalıştırmada bir sorun çıktığında montajı yapan servisin bir rapor tutup firmaya iletebiliyor ve değişim gerçekleştirebiliyor olması. Montajı siz yaptığınızda ve fişi taktığınızda olur da çalışmazsa, değişim konusunda üretici firma bin dereden su getirebiliyor.

Basit gelecek belki ama geçen gün telefon için Vatan Bilgisayar'dan bir tane cam filmi aldım. "Ya düzgün yapıştıramazsam" diye Müşteri Hizmetleri'ne gittim, arkadaşlar sağolsunlar yapıştırdılar. Baktık, köşeleri oturmuyor filmin, yani oturuyor da, hemen hava yapıyor, sonra da içeri doğru devam ediyor hava. Böyle olmaz dedik, aynı üründen ikincisini açıp denediler, o da olmadı. Herhalde bu seride problem var diye düşündük, böyle olunca başka bir marka ürün denedik, o tam oturdu. Diğer ikisini iade aldılar, üçüncüyü ödedim çıktım. Eğer kendim yapayım diye alıp gitseydim, muhtemelen olmayınca geri getirsem bile "uygulama hatası" gibi bir cevap alacaktım. X bir firmanın internet sitesinden alsaydım, yüksek ihtimalle iade falan da tamamen yalan olacaktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
4 saat önce, Mustafa Yenigün yazdı:

500 TL'lik ürüne 100 TL montaj ücretinin yüksek olduğunu kabul ederek başlayayım. Ama böyle zamanlarda aslında problem montajı kendi yapıp yapmayacağınız değil de, ilk çalıştırmada bir sorun çıktığında montajı yapan servisin bir rapor tutup firmaya iletebiliyor ve değişim gerçekleştirebiliyor olması. Montajı siz yaptığınızda ve fişi taktığınızda olur da çalışmazsa, değişim konusunda üretici firma bin dereden su getirebiliyor.

Basit gelecek belki ama geçen gün telefon için Vatan Bilgisayar'dan bir tane cam filmi aldım. "Ya düzgün yapıştıramazsam" diye Müşteri Hizmetleri'ne gittim, arkadaşlar sağolsunlar yapıştırdılar. Baktık, köşeleri oturmuyor filmin, yani oturuyor da, hemen hava yapıyor, sonra da içeri doğru devam ediyor hava. Böyle olmaz dedik, aynı üründen ikincisini açıp denediler, o da olmadı. Herhalde bu seride problem var diye düşündük, böyle olunca başka bir marka ürün denedik, o tam oturdu. Diğer ikisini iade aldılar, üçüncüyü ödedim çıktım. Eğer kendim yapayım diye alıp gitseydim, muhtemelen olmayınca geri getirsem bile "uygulama hatası" gibi bir cevap alacaktım. X bir firmanın internet sitesinden alsaydım, yüksek ihtimalle iade falan da tamamen yalan olacaktı.

Hayatta bazen ayrıntılar bezdirir,fişi taktım çalışıyor montajını kendim yaptım, üründe alayına dandik heryeri plastik metal kullanmaya korkmuşlar :) servis çağırmaya gerçekten değmezmiş, battı balık yan gider canım sağolsun derim artık.aslında beni gaza getiren amcam 3 sene önce sıfır km reno symbol aldı ilk servis bakımında servisle arasında fiyat tartışması olmuş o günden beri bakımlarını özel serviste yaptırıyor garanti dışı kalır dedim Allaha emanetiz zaten dedi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...