İçeriğe Yönlendir

Lacies

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin

Pazar temizliği yaptık bir de iç fotolarımızı ekleyelim :)
03e397a7407ee9d5574b986a9f05506a.jpg69bd093caaf853c17284bb7c657b5ece.jpgc8f61274bdfe4b362f8ebbb19aef6dca.jpg4ba240e085e0bc954ebf4ea9d020c7b3.jpg29ec421652186934d7f15d373ee2bf6c.jpg6a41357eb8d941c405e8d37bf4e98fc8.jpgc4b163fe8be54e547bbb13b49a3ed407.jpgf3edd5a5c3f5e8b506caca9131ce0607.jpg5e44919caf16a220748b0003c783f8c1.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Aracın dışında kusurları var ama telefonun kalitesizliği nedeniyle detay çıkmıyor [emoji846] fakat bu yıllarda üretilen tüm Japon araçların iç döşemelerinde inanılmaz bir kalite var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 dakika önce, Fatih Evcin yazdı:

Aracın dışında kusurları var ama telefonun kalitesizliği nedeniyle detay çıkmıyor emoji846.png fakat bu yıllarda üretilen tüm Japon araçların iç döşemelerinde inanılmaz bir kalite var.

Olur mu? Kalite demek yumuşaklık demek. Ne kadar yumuşak o kadar kalite. Ne kadar sert o kadar çalınmış demek. Yeni nesil araç tanıtımlarında bunu veriyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Maşallah bu araba bendekinden daha temiz görünüyor 🙂

Güle güle kullan 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
14 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Bu arabayı satarken önce foruma haber vermezsen.. :fiuw:

Maşallah

Senin memlekette çok var bu arabanın hastası bi ara Tokat'a gitmek de aklımdan geçmedi değil :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Plaka.. standart font değil galiba.. 

Bana da öyle geliyor ama mühürü falan da var
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

konuyu yeni gördüm hayırlı olsun güzel araba bir defa kullanmıstım baya cigerli devirli araba sanki hiç bitmiyor gibiydi devir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
On 08.06.2019 at 16:38, Emre Şimşek yazdı:

Şuraya da kitapçığın linkini atayım lazım olur.

https://honda.com.tr/App_Assets/Kilavuzlar/9/9/civic4k1996-2001.pdf

161. sayfada demiş ki kayışlar 100.000 km’de bir değiştirilir.

Teşekkür ederim. çok işime yarayacak.

On 08.06.2019 at 17:03, Okay Kaygusuz yazdı:

konuyu yeni gördüm hayırlı olsun güzel araba bir defa kullanmıstım baya cigerli devirli araba sanki hiç bitmiyor gibiydi devir :)

otomatik olması çok devirli kullanmaya müsait değil. ama gaza biraz fazla yüklenince 6.000 devire kadar çıkıyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
13 dakika önce, Talha Bilgi yazdı:

Maşallah çok güzel. Güle güle kullanın

Teşekkür ederim.

Uzun zamandır A sınıfı bir araç kullandığım için biraz sınıf değiştirince insan sürekli sağa sola gitmek istiyor :) 

aracı alalı sanırım daha 2 hafta oldu ama 700 km yol yapmışım :) Sürekli bir bahane çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Evcin

Konuyu açtık kayıp olduk :) 

13 Temmuz'da başlayan gezim dün bitti.

Yola çıkmadan yağını suyunu, stepneyi , krikoyu kontrol ettim ve toplamda 1800 Km yol yaptım. Allah'a şükür hiçbir sorun ile karşılaşmadan @Emre Şimşek ' i de göremeden tatilimi bitirdim.

98 model olmasına rağmen araç beni hiç yormadı ve uygun yollarda gaza bastığımda gidişi bir çok arabayı geride bıraktı diyebilirim.

Rotam Bursa-İstanbul-Çorlu-Çanakkale-İzmir-Çeşme-Kuşadası-Bursa şeklindeydi. Saatleri hep kontrol ederek çıktım ve hemen hemen hiçbir ilde trafiğe denk gelmedim.

Toplamda 150 Litre LPG harcadım bu güzergahta. ortalama 1.500 km klima açık şekilde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Haydi geçmiş olsun sağ salim dönmüşsünüz en önemlisi de o. Bir dahaki seyahate inşallah görüşürüz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Evcin

Aracı aldığımda 225.000 de idi şu anda 230.000 km oldu.

Yağ bakım zamanı geldi. 165.000 Km triger seti değişmiş ama ben yağ ile trigeri de değiştireyim kafam rahat olsun dedim. 

5 yerden fiyat aldım resmen şok oldum. Sürekli değişen bir parça fiyatı var. İşçilik desen ona keza, 200 tl ile 600 tl kadar değişiyor işçilik.

Son olarak Küçük sanayi girişi Tamsa diye bir servise bırakmaya karar verdim aracı. Görüştüklerim arasında en güvenilir burası geldi, aracı alırken de buradaki ustalara göstermiştim.

Fiyatlar şu şekilde. Belki başka birine de yardım olur diye yazıyorum ;

Triger seti :250 tl

devirdaim : 220 tl

kayışlar : 90 tl

işçilik 250 tl.

yağ filtresi : 35 tl

hava filtresi : 35 tl

polen filtresi : 30 tl

10*40 motor yağı 100 tl. (motül yada enos)

2 litre antifriz :120 tl 

radyatör kapağı : 25 tl 

toplamda 1155 tl triger seti ve yap bakımı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Fatih Evcin yazdı:

Umarım Eneos koymamışlardır. Aynı araç aynı motor 100.000km de iken Eneos ile değişim olmuştu, sonrasında sübap ayarları bozulmuştu. Sübap şakırtı sesi geliyordu.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sinan Akgöl yazdı:

Umarım Eneos koymamışlardır. Aynı araç aynı motor 100.000km de iken Eneos ile değişim olmuştu, sonrasında sübap ayarları bozulmuştu. Sübap şakırtı sesi geliyordu.

perşembe günü bırakacağım aracı. Özellikle motül koyulmasını tembihlerim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Fatih Evcin yazdı:

Eneos 'u Japon araçları için önerdiklerini ve kullandıklarını duymuştum ben de. Ancak aracınızın motor teknolojisi ve yaşına göre faydası olur mu bilemedim.

Ama özellikle FD6 Civic kullanan ve bu aracın sağlıklı bir şekilde hastası olanlar Eneos diyor.

Bu arada LiquiMoly markasını da incelemenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Recep Selim Kaya yazdı:

Eneos 'u Japon araçları için önerdiklerini ve kullandıklarını duymuştum ben de. Ancak aracınızın motor teknolojisi ve yaşına göre faydası olur mu bilemedim.

Ama özellikle FD6 Civic kullanan ve bu aracın sağlıklı bir şekilde hastası olanlar Eneos diyor.

Bu arada LiquiMoly markasını da incelemenizi öneririm.

Ben 4 litre castrol magnetec almıştım aslında ama servisin kullandığı yağlar bunlar diye ses etmedim, bir sonraki bakıma bıraktım yağı yada aldığım fiyata veririm ihtiyacı olan bir arkadaşıma 

Liqui çok duydum kendim değişecek olursam onu da deneyeceğim :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tüm parçalarını kendim alır işcilik karşılığı yaptırırdım. 100 liralık yağ nedirki. 

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...