İçeriğe Yönlendir

Bagaj Kapağını İçten Komple Saran Plastik Parçanın Adı Nedir?

Metin Genç

Recommended Posts

Metin Genç

Arkadaşlar selamlar.

Citroen C4 2010 HB aracım var.  Bu ve benzeri araçlarda bagaj kapağını komple içten saran plastik parçanın adı nedir. Satın alacam yensini, nasıl aratacağımı bilemedim internette, ne yazdıysam çıkmadı.

şu alttaki resimdeki kırmızı bölümün komple iç kısmı yani bahsettiğim, 

r0LQWB.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Genç
5 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Raf gibi duran seyden mi bahsediyosunuz? O ise pandizot. İc taraf ise bagaj trimi deniyor.

pandizot değil hocam onu biliyorum, bagaj ile beraber açılıp kapanan bagaj kapağına yağışık parça benim dediğim,

o zaman bagaj trimidir o 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
6 dakika önce, Metin Genç yazdı:

pandizot değil hocam onu biliyorum, bagaj ile beraber açılıp kapanan bagaj kapağına yağışık parça benim dediğim,

o zaman bagaj trimidir o 

Valla ben trim diye biliyorum. ama antin kuntin bir ismi yoktur insallah🤔

Yorum bağlantısı
Metin Genç
16 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

bagaj fitili

hocam sadece fitil değil komple sert plastik kısımdan bahseyirodum, tutma yeri de o parçada komple bagajı içten kapatıyor,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bahsi geçen parça bu sanırım. Kırmızı ile işaretli kısıma  fitil de denk geliyor. Resme göre  Çağlar abi doğru teşhis koymuş.  C4 bagaj iç  plastigi sanırım   aranilan parçanın ismi. 

Not:  Resim netten alintidir.

images.1jpeg.jpg

Böyle parçaları  çoğunlukla çıkmacılarda bulursunuz. Sıfırı  yada yan sanayisi çok düşük ihtimal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Metin Genç yazdı:

hocam sadece fitil değil komple sert plastik kısımdan bahseyirodum, tutma yeri de o parçada komple bagajı içten kapatıyor,

ona trim denir, bulunduğu yere göre, bagaj trimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Genç
20 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ona trim denir, bulunduğu yere göre, bagaj trimi

hocam teşekkürler. ben aslında ses yapıyor diye yenisini almak istemiştim. Bugün bir Citroen ustasına götürdüm, sesi yapan arka koltukların bağlantı demiriymiş. Oraya ve bagaj kilidine elektrik bandı bağladı düzeldi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
17 dakika önce, Metin Genç yazdı:

hocam teşekkürler. ben aslında ses yapıyor diye yenisini almak istemiştim. Bugün bir Citroen ustasına götürdüm, sesi yapan arka koltukların bağlantı demiriymiş. Oraya ve bagaj kilidine elektrik bandı bağladı düzeldi.

gecmis olsun.Siz direkt bu parcayi ariyorum demistiniz.Bizlerde parca odakli dusunduk.

trimleri siraladik 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
13 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

gecmis olsun.Siz direkt bu parcayi ariyorum demistiniz.Bizlerde parca odakli dusunduk.

trimleri siraladik 😊

olsun bağlantı demir işçiliği de trim olarak geçer :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...