İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yolcu Airbag Kapağı (2004) Renk Atması

Metehan Tunç

Recommended Posts

Metehan Tunç

Merhaba arkadaşlar fort Fiesta (2004) aracımın ön göğüs kısmı çok iyi derken , yolcu airbag kapağının rengi attı. (İslak mendil ya da patlayıcılar sürdükçe resmen renk beze atıyor ) Bu parça yenisi ile değişir mi ? Airbag zarar görür mü ? yada solan kısma nasıl bir işlem yapabilirim görüntüsu morelimi bozuyor .  

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
9 saat önce, Metehan Tunç yazdı:

Merhaba arkadaşlar fort Fiesta (2004) aracımın ön göğüs kısmı çok iyi derken , yolcu airbag kapağının rengi attı. (İslak mendil ya da patlayıcılar sürdükçe resmen renk beze atıyor ) Bu parça yenisi ile değişir mi ? Airbag zarar görür mü ? yada solan kısma nasıl bir işlem yapabilirim görüntüsu morelimi bozuyor .  

Bildiğim kadarıyla o aksamlara ıslak mendil yada alkollü temizleyiciler ile temizlemek pek iyi değildi. Airbag tamircileri vardır sanayide bolca, muhtemelen onlar çözebilir bu sorunu.Airbag a zarar vermeden dış yüzeyi yenileyebilirler diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O parça ayrı bulunabilir bir parça gibi görünüyor.. Ancak airbag ile satılır.. 

Yorum bağlantısı
Metehan Tunç
7 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Durumu nasil merak ettik Fotograf eklermisiniz? 

Araç başına tekrar gectigim de yükleyeceğim hocam .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Kotu olmus hakkaten..

Boya isi elinizden gelir mi yada boyarnisiniz bilemem ama Kaliteli bir deri boyasiyla boyayin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)
11 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Kotu olmus hakkaten..

Boya isi elinizden gelir mi yada boyarnisiniz bilemem ama Kaliteli bir deri boyasiyla boyayin derim.

+1

Deri boyası işi görecektir diye tahmin ediyorum bende. Ama sadece o kısmı boyarsanız renk farkı olur. göğüsü komple boyamak daha güzel sonuç oluşturur.

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Tunç

Serkan hocam sadece 20 cm'lik bir alan için tüm göğüs boyamak bana riskli geliyor :) ama sadece bu kısmı yapabilirim .Çünkü bu alan dışında göğüs kısmında herhangi bir deforme renk atığı yok 😕

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
2 saat önce, Metehan Tunç yazdı:

Serkan hocam sadece 20 cm'lik bir alan için tüm göğüs boyamak bana riskli geliyor :) ama sadece bu kısmı yapabilirim .Çünkü bu alan dışında göğüs kısmında herhangi bir deforme renk atığı yok 😕

O zamanda o kısım yeni boyanmış, diğer kısımlar eski bir görüntü kazanacak. Aynı rengi tutturabileceğinizi pek sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Metehan Tunç
(düzenlendi)
On 28.05.2019 at 23:48, Serkan Aktay yazdı:

Sorun çözüldü arkadaşlar teşekkürler .. 

Öncelikle bu kısma (airbag ) kapağı üzerine su ,kolanya , ıslak mendil , oto torpido parlatıcılar kesinlikle sürmeyin.. Malum havaların sıcaklığıyla beraber renk deformesini iyileştirmek yerine daha berbat ediyor .. (DENEDİK ) 

Sorunun çözümü ise kauçuk ya da deri parlatıcılar ya da yenileyiciler ..( boya değil renksiz ) 

p5vXdo.jpg

Resim yaklaşık uygulamadan 36 saat sonra çektim . Güneşle beraber eski haline dönebilir ihtimali ile.

tarihinde Metehan Tunç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
25 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

İnşaallah eski haline dönmez. Genelde dönüyor. Bekleyip görelim. 

bi dur bakalim  😁

Yorum bağlantısı
Metehan Tunç
5 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

İnşaallah eski haline dönmez. Genelde dönüyor. Bekleyip görelim. 

:) Kısmet , şimdilik sonuç çok iyi .

Bir ay sonra yeni bir resim yükleyip sonucu paylaşırım.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...