İçeriğe Yönlendir

Statik Elektrik Engelleyici Tavsiyesi

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci

Herkese hayırlı ramazanlar dilerim. Malum yaz aylarındayız çocuklarımızı eğlendirmek maksadıyla parklara götürüp oyuncaklara bindiriyoruz. Parklardaki birçok oyun aleti plastikten imal edilmiş bazı gelişmiş ülkelerde yasa ile belirlenip plastik harici farklı materyaller ile yapıldığını okudum. Özellikle kaydıraklardan kayan çocuğa temas edince insanın keyfini kaçıran elektrik çarpması oluşuyor bazı kimselerde ev kapısı araba kapısına dokunmakla bu hadiseden muzdarip oluyor. Benim küçük kızım parka götürünce birçok oyuncak varken kaydırağı tercih ediyor bu seferde dokunmamaya çalışıyorum statik elektrik çarpması yüzünden. İnternette araştırıyorum bazı sitelerde bileklik tarzı ürünler var almayı da düşünüyorum bu konuda tecrübesi olan kimse varmı? Gerçekten hoşnutsuzluk oluşturan bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
22 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

Herkese hayırlı ramazanlar dilerim. Malum yaz aylarındayız çocuklarımızı eğlendirmek maksadıyla parklara götürüp oyuncaklara bindiriyoruz. Parklardaki birçok oyun aleti plastikten imal edilmiş bazı gelişmiş ülkelerde yasa ile belirlenip plastik harici farklı materyaller ile yapıldığını okudum. Özellikle kaydıraklardan kayan çocuğa temas edince insanın keyfini kaçıran elektrik çarpması oluşuyor bazı kimselerde ev kapısı araba kapısına dokunmakla bu hadiseden muzdarip oluyor. Benim küçük kızım parka götürünce birçok oyuncak varken kaydırağı tercih ediyor bu seferde dokunmamaya çalışıyorum statik elektrik çarpması yüzünden. İnternette araştırıyorum bazı sitelerde bileklik tarzı ürünler var almayı da düşünüyorum bu konuda tecrübesi olan kimse varmı? Gerçekten hoşnutsuzluk oluşturan bir durum.

bileklik sorunu çözmez. Bilekliklerin diğer ucu toprağa yada topraklama hattına bağlı olmak zorundadır.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Bileklikler elektronik kart tamiratında statik elektriklenmeyi önleme amacıyla kullanılıyor diye biliyorum. Bilekliğin kablosu toprak hattına bağlanarak kullanılıyor. Parkta işe yaramaz diye düşünüyorum çünkü bilekliğin toprak hattına bağlanması gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Kaydıraklarda kullanılan malzeme plastik olduğu sürece statik elektriklenme durumu oluşmaya devam edecek gibi duruyor. Kesin çözüm kullanılan malzemeyi değiştirmek. Bu da galiba maliyetlerden dolayı pek tercih edilmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...