İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Araç Motor Arızası

Serkan Gezici

Recommended Posts

Serkan Gezici

Herkese iyi akşamlar ford fiesta 1.4 tdci aracım 200000 km civarı 2011 model 4 gün önce motor arızalı servise götürün diye uyarı verdi seyir halindeyken yuvarlak lamba gibi bir işaret ortasında ünlem var bilgisayara bağlandı enjektör 1. Yatak arızası birşeyler dedi usta enjektörleri temizledi yine aynı arızayı gösterdi bilgisayar elektronikciye gönderdi arabayı tesisat yada beyin arızası diye haba akismetresinin üstünde bir sensör var onu değiştirdiler arıza giderildi ama usta 3 5 gün bin bakalım  ne tepki verecek dedi az önce yine aynı arızayı verdi daha önce bunu yaşayan var mi nedir çaresi 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Daha fazla para harcamadan ya yetkili servise yada referanslı bir ustaya gidin. Arızayı doğru tespit ettirirseniz çözüm için farklı yerlerden fiyat alabilirsiniz. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Geçmiş olsun.
Arıza uyarısı verdiği anlarda nasıl bir tepki veriyor araç?

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

2000 devire kadar normal 2000 devri geçince vurmaya başlıyo rölanti seside değişiyor pat pat sesi oluyor

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
2 saat önce, Celal Aydın yazdı:

Geçmiş olsun.
Arıza uyarısı verdiği anlarda nasıl bir tepki veriyor araç?

Usta en son dediği 1. Enjektör yatağı kısa devre arızası gösteriyor ama elektronik bir arıza demişti şimdi daha net hatırladım arıza ışığı yandığında motor sesi pat pat a dönüyo 2000 devire kadar birşey yok 2000 devri geçince araç vurmaya başlıyo baya salliyo 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Arıza enjektöre giden kablolarda olabilir.
Müşür arızası olsa bilgisayarda çıkardı muhakkak.

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
3 dakika önce, Celal Aydın yazdı:

Arıza enjektöre giden kablolarda olabilir.
Müşür arızası olsa bilgisayarda çıkardı muhakkak.

Bakalım sabah yine götüreceğiz aynı yere inşallah çözülür iyi geceler sizlere hayırlısı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Burak Dogancay

Işığın resmini görebilsek daha iyi bir cevap verebilirdik. Enjektör arızası anlamına gelen bir ünlem işareti hatırlamıyorum. https://www.lowestrates.ca/sites/default/files/9-powertrain.png linkteki gibi bir işaret mi çıkıyor?  Bu resimdeki vites arızası anlamına geliyor hatta muhtemelen vites sıvısının seviyesi düşük olduğu için geliyordur.
GaragePro tarzı bir OBD tarayıcınız varsa tarattırıp tamirini yapabilirsiniz aslında.

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Burak Dogancay yazdı:

Işığın resmini görebilsek daha iyi bir cevap verebilirdik. Enjektör arızası anlamına gelen bir ünlem işareti hatırlamıyorum. https://www.lowestrates.ca/sites/default/files/9-powertrain.png linkteki gibi bir işaret mi çıkıyor?  Bu resimdeki vites arızası anlamına geliyor hatta muhtemelen vites sıvısının seviyesi düşük olduğu için geliyordur.
GaragePro tarzı bir OBD tarayıcınız varsa tarattırıp tamirini yapabilirsiniz aslında.

Arızayı giderdik arıza enjektörle alakalı değil tesisat arızasıymış bizim usta enjektörleri temizledi yine arıza verince elektronikciye gönderdi tesisat kabloları kısa devre yapmış kablolar değişti dedi arıza düzeldi sonra araçta mazot kokusu başladı oda enjektör geri dönüş hortumu kesmiş dedi usta bugünde onu hallettik bakalım Yarın ne verecek hayat bize işaret ustanın demesine göre motor kendini korumaya alıyor dişli içinde bir ünlem işareti bir ara bu işareti biryerler de otomatik şanzıman arızası diye paylaşmışlardı ama araç manüel di ben resim yükleyemiyorum onun için görsel malesef yok 

Serkan Gezici yazdı:

Arızayı giderdik arıza enjektörle alakalı değil tesisat arızasıymış bizim usta enjektörleri temizledi yine arıza verince elektronikciye gönderdi tesisat kabloları kısa devre yapmış kablolar değişti dedi arıza düzeldi sonra araçta mazot kokusu başladı oda enjektör geri dönüş hortumu kesmiş dedi usta bugünde onu hallettik bakalım Yarın ne verecek hayat bize işaret ustanın demesine göre motor kendini korumaya alıyor dişli içinde bir ünlem işareti bir ara bu işareti biryerler de otomatik şanzıman arızası diye paylaşmışlardı ama araç manüel di ben resim yükleyemiyorum onun için görsel malesef yok 

Bu arada sizin görselin aynısı yeni baktım ona

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...