İçeriğe Yönlendir

Scirocco Yağmur Sensörü Fonksiyonu

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Araba park halinde ama yağmur yağıyor. Silecek kolu da otomatikte.

Arabaya bindim çalıştırdım yürüdüm ama silecekler otomatik çalışmıyor.

Normalde çalışması gerekmez mi?

Çalışması için ya kolu hareket ettirmek veya çalışma aralığını değiştirmek zorunda kalıyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
45 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Çalışması için ya kolu hareket ettirmek veya çalışma aralığını değiştirmek zorunda kalıyorum.

Kontağı kapatıp açtığınızda yağmur sensörü iptal oluyor. Aktif etmek için yağmur sensörünü kapatıp tekrar açmak gerekiyor. Mantığını bilmiyorum ama benim araçta da öyle. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun

Bizim araçlarda silecek kolunu bir tık kaldırdığınız zaman silecekler otamatik durumda  kalıyor stop etsenizde tekrar çalıştırsanızda yağmuru gördüğü an devrede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Cama uygulanan su iticiden sonra yağmur sensörünün devreye girmediğiyle ilgili bir şey hatırlıyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
3 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Benim 2016 jettada da ayni dediginiz gibi oluyor. ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Demekki vag grubunda sürekli otomatikte bırakılmayacak, yağmur başladıktan sonra kol 1 tık yukarı kaldırılacak ve işini yapmasına izin verilecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

benim tiguanda da bu şekil çalışıyor.İlk hareketi vermezseniz dünya umrunda olmuyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Karlı buzlu havalar için bulunmaz nimet. Sabah bindiniz araca silecek kolu otamatikte marşa bastığınız an çatır çutur çalışacak zarar oluşacak. 
Sıcaklık sensörüyle uyumlu çalışsa daha güzel olurdu tabii ama. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Reno'da da müdahale gerekmiyor, marştan sonra hemen siliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Normalde de böyle olmalı mantık olarak. Diğer türlü olsa, arkadaşların da dediği gibi örneğin soğuktan donmuş silecekler marşa basar basmaz çatır çutur camı silmeye çalışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Soğukta sileceklerin zarar görmemesi için mantıklı ancak diyelim yolda giderken cama aniden su geldi, silecek çalıştırmak için uğraşmak gerekecek, hem de önünü göremezken. Böyle bir durumda silecekle uğraşmak yerine kışın don olduğunda aracı çalıştırırken silecekle uğraşmayı tercih ederim.

Renault'da bir kere ayarladın mı su görünce siliyor. Aracı alalı 3 ay olacak hiç ellemedim, ne silecek ne de fara. (Gerçi fara elledim, akşam çalıştırdım, gösterge ekranı çok parlak, yıkamacı değiştirmiş.)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bunca yıldır yağmur sensörünün istediğim gibi çalıştığını görmedim, ya aldığım arabalar bozuk ya da sorun bende. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

bir tık yukarı otomatik moduna tekrar almak gerekiyor stop halinde bende öyle

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
9 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Bunca yıldır yağmur sensörünün istediğim gibi çalıştığını görmedim, ya aldığım arabalar bozuk ya da sorun bende. :) 

Otomatik çalışan dan çok durmayan silecege uyuz oluyorum. Birde fasıla ayarı yoksa hiç. O konuda en sevdiğim araç fordlardi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Qaahqai hep devrede.
Ancak ilk çalıştığında geç tepki veriyor. Bir kaç dakika sonra istediğim gibi çalışmaya başlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Harekete geçtikten sonra, kapılar otomatik kilitlenince çalışmaya başlıyor Passatta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Bakış

Benim araçta da otomatikte olması yetmiyor, stop edip tekrar çalıştırınca ilk hareketi vermek lazım yoksa devreye girmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...