İçeriğe Yönlendir

Bir Garip HGS Hikayesi

O.Yücel Çetin

Recommended Posts

O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Herkese merhaba. Hayırlı ramazanlar. Şimdi benim daha önce de benzeri başıma gelen ve ödeme yaparak kapattığım bir HGS geçiş ihlali hikayem var. Bugün sabah 09.05.2019 tarihinde bakiyem yetersiz olduğu ve yükleme yapmam gerektiği yönünde kısa mesaj aldım, hemen kayıtları tetkik ettiğimde resimlerle izah edeyim şöyle bir manzara çıktı karşıma. Bu arada sorgulamaların hepsi 29.05.2019 günü yapılmıştır. 

Öncelikle görünen güncel 8,55 TL bakiye bilgisi şurada dursun... Köprü geçiş ücreti 7,5 TL gişeler Anadolu yönünde...

1pPqBp.png

Sonrasında ihlal sayfasına bakıyorum saat olarak önce geçiş yaptığım köprü ücreti tahsil edilmemiş ancak sonra geçtiğim karayolu gişe geçişleri tahsil edilmiş. 

QPXmGk.png

mXlmaR.png

Burada kara liste bakiye yetersiz ödeme red diyor ondan sonra iki geçiş sorunsuz tahsil ediliyor. Ben hiçbir şey anlamadım yaklaşık 3 ay kadar önce aynısı oldu bakiye var iken FSM geçişi reddetmiş sonrasında Osmangazi Otoyolunu 18 lira civarında tahsil etmiş ve FSM geçişi cezalı göstermişti bununla ilgili  bir sürü görüşme sonrası pes ettim ve cezalı ödemeyi yaptım. Şimdi yine aynısı oldu yeterli bakiye varsa önce tahsil etmen gereken köprüyü neden tahsil etmiyorsun? Madem ihlale düştüm neden bugün attığım mesajı geçiş sonrası ceza yazmadan önce atmıyorsun? Ben anlamamış isem birisi lütfen bana izah etsin arkadaşlar; ben neyi yanlış anlıyorum veya anlamıyorum? İşin kötüsü rezalet bir müşteri hizmetleri var, anlaşmak bir şeyleri izah etmek mümkün değil, aynı şeyi tekrar edip duruyorlar...Şimdi E-Devletten tekrar baktım güncel bakiye 8,55 TL yani hala köprüden geçecek kadar bakiye var... Bu arada cezalı ödeme yaptığım geçişin düşümü hala yapılmamış hala iki ihlal gözüküyor. Güncel kayıt sunamıyorsan hiç sunma kardeşim böyle saçma sapan bir hizmet olur mu ya? Herkese hayırlı ramazanlar... 

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Geçenlerde HGS sisteminde uzun süreli bir arıza vardı. O arada ben de bir kaç kez kaçak geçiş yaptım. Sonra 15 gün içinde bakiye yüklememe rağmen düşmemişler. Bu sistem zaten başladı başlayalı sürekli sıkıntı yaşanıyor. Hiç geçmediğiniz yollardan HGS cezası filan geliyor. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
45 dakika önce, Osman Yücel Çetin yazdı:

Herkese merhaba. Hayırlı ramazanlar. Şimdi benim daha önce de benzeri başıma gelen ve ödeme yaparak kapattığım bir HGS geçiş ihlali hikayem var. Bugün sabah 09.05.2019 tarihinde bakiyem yetersiz olduğu ve yükleme yapmam gerektiği yönünde kısa mesaj aldım, hemen kayıtları tetkik ettiğimde resimlerle izah edeyim şöyle bir manzara çıktı karşıma. Bu arada sorgulamaların hepsi 29.05.2019 günü yapılmıştır. 

Öncelikle görünen güncel 8,55 TL bakiye bilgisi şurada dursun... Köprü geçiş ücreti 7,5 TL gişeler Anadolu yönünde...

Köprü geçiş ücreti 7,50 değil- 8,75

Köprüye bakiyen yetmediği için tahsil edememiş. Diğer karayolu geçişlerini bakiyen yettiği için tahsil etmiş.

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2019
  15 Temmuz Şehitler Köprüsü - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü            
 Otomobil 8,75 TL  
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

BERBAT!

Bu sistemin düzgün işleyen hiç bir tarafı yok.

Her şeyin mi hatalı olur.

Bir de ilk çıkacağı/çıktığı zaman OGS ler kapanacak diye yaygara kopardılar. Ve OGS den daha hızlı geçiş yapacağı söylendi.

Bakıyorum OGS ler bomboş HGS ler dolu.

Yine birilerinin cepleri doldu.

Kaç kere yazıştım, telefonda saatlerce görüştüm, dilekçeler gönderdim, yetmedi genel merkezlerine gittim.

Sadece bir düzeltme yapmak için...

Bayram dönüşü iptal edip OGS ye geçeceğim.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

benimde basıma geldi msj geldi bakiyeniz yetersiz diye baktım burdan istanbuldaki direniz köprüsünden gecti gözüküyor.

müsteri hizmetlerini aradım aracımı teyit ettirdim geri iade verildi.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
31 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Köprü geçiş ücreti 7,50 değil- 8,75

Köprüye bakiyen yetmediği için tahsil edememiş. Diğer karayolu geçişlerini bakiyen yettiği için tahsil etmiş.

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2019
  15 Temmuz Şehitler Köprüsü - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü            
 Otomobil 8,75 TL  

Evet o kısımda hatalıyım anlayamadığım bakiyem şuanda da  8,55 gözüküyor. Her yerde ayrı bir rakam var...Bunu kapatacağım maaş bankamdan yeni HGS açacağım en iyi çözüm o olacak galiba... 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Böyle durumlarda 50 tl yükleyip 3 5 gün bekliyorum kendine geliyor genelde.

Yeteni çekiyor yetmeyeni bırakıyor karalisteye düşülüyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

OGS kullanın, onu da hesaba ya da karta bağlayın. Başka çözümü yok. HGS hep sorunlu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

OGS varken millet hurraaa HGS ye koştu ama sonu hüsran oldu. Mevcutta OGS kullanırken ikinci araç için de OGS almaya gittiğimde yok artık HGS alacaksınız demişlerdi, internet bankacılığından istek yapıp almıştım.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

HGS etiketi camda yapışık değil.
Cezalı geçiyorum ertesi gün bakiyeyi çekiyorlar.

Çok şükür sıkıntı yok :)

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Sıkıntı var. HGS etiketini yapıştırmayan bir aracın kaçak geçişini bana yazmışlardı.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Ben de aracı satıp iptal ettirdim. Geçen msj geldi bakiyeniz bitiyor para yükleyin diye.. Arkadaş etiket kapalı görünüyor , bana para iade edecekler sözde ama 3.5 tl yi kesmişler paradan... Kapattığım hgs'den nasıl düşüyorlar anlamadım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

HGS kredi kartına bağlı, yetmedikçe kendisi otomatik yüklüyor. Yapıştırmıyorum cama, ekstra aparatla takıldı. Yeni araca hgs isteği yapacağıma olanın plakasını değiştirtiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...