İçeriğe Yönlendir

Ka - Kalorifer - Klima Problemleri

Engin Kırtay

Recommended Posts

Öykü Akbulut
(düzenlendi)
On 30.05.2019 at 22:01, Çağlar Bayur yazdı:

Ka da hiç gerek yok susuz bile gider o motor, şişsin kalsın, soğusun düzelir yola devam eder

1950 tasarım motor, gider mi gider, kafasına bir tane enjektör takmışlar tamam.

On 30.05.2019 at 20:36, Serkan Yıldırım yazdı:

Ben yoğun trafikte araç fan açtığı zaman, nolur nolmaz diyerek bir de kıyamadığımdan kaloriferi sıcağa alıp 4. seviyede motoru soğutuyorum, tabi camlar açık :)

Hocam çok gerek var mı ki? Illa ki sıcak suyun sıcaklığını biraz içeri transfer edip soğutur ama etkisi ne kadar olur ki? Polen filtresini de yeni değiştirdim bu arada, hafif de olsa kötü bir koku geliyordu içeriye değişince İstanbul trafiğinde mis gibi önümdeki arabanın egsoz kokusu geliyor 😁

Hocam bildiğim kadarıyla bu musluk pistonu 12V, direk 12V bir switch alıp aküden kabloyla switche, switchten musluğa bağlasak, 0 konumunda direk en sıcakta, 1 konumunda 12V ile direk en soğukta üfleyebilir miyiz? Aradan bozulan potansiyometre ve transistörü çıkartmış olur muyuz ki? Zaten anladığım kadarıyla potansiyemetrenin tek amacı ara sıcaklık ayarlarını da kullanabilmek.

tarihinde Öykü Akbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Potansiyometre düşük akımı kumanda kartına gönderir ve daha yüksek akım komutu çıkışı sağlar. Elektro vanaya direk voltaj verince ılık hava komutu iptal olur. Onarımı basit işlem. Elektronik bilgisi olan 10 tl civarı harcama ile işi çözer. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Potansiyometre düşük akımı kumanda kartına gönderir ve daha yüksek akım komutu çıkışı sağlar. Elektro vanaya direk voltaj verince ılık hava komutu iptal olur. Onarımı basit işlem. Elektronik bilgisi olan 10 tl civarı harcama ile işi çözer. 

bi triac kaç para oldu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Yıldırım

Ben 4 tane IRFL4105 + kargo 14tl'ye almıştım,  kargo daha pahalı tabi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...