İçeriğe Yönlendir

Deri Koltuk Bakımı.

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Merhaba konularda bulamadım ama gözden kaçtıysa birleştirilebilir. Deri koltuklarad bakım işi nasıl oluyor. İnternette markaların deri bakım ürünleri ilk etapta güzel ama sonra kurutuyor v.b yorumlar var.

Klasik el kremi (arko, dove gibi) veya vazelin kullanın önerileri bol miktarda okudum. 

Ne yapmalı?

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent
(düzenlendi)

Çok profesyonel değilimdir detailing konusunda ama kullandığım bütün arabalarımın deri koltuklu olması ve biraz takıntılı olmamdan dolayı yaptığım uygulamadan bahsedecek olur isem genellikle

Aşağıdaki linklerde bulunan ürünleri kullanıyorum senelerdir kol dayama direksiyon kapı içleri ve koltuklarda,

Meguiars 

Turtle Wax

Ama uygulamadan önce güzel temizlenmesi gerekli derilerin onun içinde bu ürünü tavsiye edebilirim Sonax

Dediğim gibi çok profesyonel değil ama birkaç tekrardan sonra derilerde bariz bir şekilde yumuşama olduğunu söyleyebilirim birazda psikolojik rahatlama tabi :)

tarihinde Cüneyt Işıkkent tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Nemli bezle sil başka bir şey yapma o ürünlerin hepsi parlak güzel gösteriyor ama ömrünü yiyor deri döşemenin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marka ürünlerden kullanın, market süt lerinden uzak durun. meguiras güzel mesela. pretik bir bilgi: yazın güneş tepede iken ürünü sürün koltuğa siyah poşet geçirip park edin, ertsi gün poşetleri çıkarın. yumuşar deri. güzel de olur. bakımı aksatmazsanız uzun süre dayanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Daha denemedim ama bir yerde uygulamasını görmüştüm yapanlar memnundu.

Katkısız arap sabunu ile deri koltuk güzelce temizleniyor ardından arko tarzı bir el kremi ile güzelce kremleniyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
52 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

Daha denemedim ama bir yerde uygulamasını görmüştüm yapanlar memnundu.

Katkısız arap sabunu ile deri koltuk güzelce temizleniyor ardından arko tarzı bir el kremi ile güzelce kremleniyordu.

O an videoda görülen görünüm veya o an ele gelen his güzel olabilir, uzun vadede yararı olmaz da zararı olmasın o bilinmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
14 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

O an videoda görülen görünüm veya o an ele gelen his güzel olabilir, uzun vadede yararı olmaz da zararı olmasın o bilinmez.

Arap sabunu bebeklerin kıyafetleri ve ev temizliği için tavsiye edilen kimyasal içermeyen en zararsız temizlik ürünüdür. Tabi katkısız olmak kaydıyla. Hatta hastaneleri eskiden arap sabunu ile temizlerlerdi. Bu yüzden zararı olacağını zannetmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Deri temizliğinde tavsiyem “Colourlock” ürünleridir. Fiyatları pahalı ama adamların işi “deri”. O yüzden ürünleri çok başarılı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...
Furkan Avcı

Tam da bu konu yok mu diyerekten; deri bakımı için konu açacaktım ve @Buğra Höngül e işaret atacaktım ki o da colorlock demiş.

C320 de kullanmıştım ve memnun kalmıştım, S in koltukları maaşallah yi sadece sürücü koltuğunda evvelden kabası kuvvetli bir ağbey oturmuş herhal yıpranma yok ama biraz gevşemiş.

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/273029-detaylı-halıderi-döşeme-temizliğibakımı/

Şimdi colorlock ürünleri alırız diyelim şu bakımın sırasını ve ürün linklerini bi deyiverin de ufkumuz genişlesin :) Ben daha önce yapmıştım ama güçlü deri temizleyici almıştım, direksiyonu biraz yıprattım, boya istedi yani.

Amacım korumak ;) 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Buğra Höngül yazdı:

Fotoğraf gelirse çok daha iyi yardımcı olabiliriz emoji4.png

O kadar fotoğraf çektim geçen gün, sürücü koltuğu yok iyi mi :D

çekerim ;)

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
O kadar fotoğraf çektim geçen gün, sürücü koltuğu yok iyi mi [emoji3]
çekerim [emoji6]
Tamamdır bekliyorum [emoji4]
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Buğra Höngül yazdı:

Tamamdır bekliyorum emoji4.png

Ön sürücü koltuğu, derilerde yıpranma yok sadece oturma kısmı salmış kendini.

Temiz bir bakımla uzun yıllar sıkıntı olmaz diye düşünüyorum, deriler kuru değil hala yumuşaklar böyle kalsın istiyorum açıkcası.

s350_deri_doseme1.jpg

s350_deri_doseme2.jpg

s350_deri_doseme3.jpg

s350_deri_doseme4.jpg

s350_deri_doseme5.jpg

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
(düzenlendi)
Furkan Avcı yazdı:

Ön sürücü koltuğu, derilerde yıpranma yok sadece oturma kısmı salmış kendini.
Temiz bir bakımla uzun yıllar sıkıntı olmaz diye düşünüyorum, deriler kuru değil hala yumuşaklar böyle kalsın istiyorum açıkcası.

Araç kaç modeldi?

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
resim alıntı
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Abi +905413175050 ara adımı söyle en iyi şekilde yardımcı olacak ben aradım kendisini ismi erol

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Buğra Höngül yazdı:

Abi +905413175050 ara adımı söyle en iyi şekilde yardımcı olacak ben aradım kendisini ismi erol

teşekkür ederim, sağolasın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...