İçeriğe Yönlendir

Ford F Kaskosu Olanlara Önemli Uyarı !!!

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Merhaba arkadaşlar,  2011 model focus HB titanium aracımda F kasko var fakat kasko yapılırken bahsetmedikleri çok önemli bir detay var.

Arabama motosiklet çarptı ve aynasını koparttı, kaportadada 2-3cm derin çizik var. Kusuru %100 motorcuya verdiler. (ehliyetsiz bir sürücüydü fakat motosikletin sigortası vardı. Kaçmaya çalıştı ama kaçmasına izin vermedik ve polisi çağırıp rapor tutturduk)
Yetkili servis ufacık çizik için komple kapıyı boyuyor. Çok iyi işçilik hatta sanat yapan özel servisler ise local boya ile işi çözüyorlar.
Özel servise gidip işlemleri başlattığımda oradaki yetkili şöyle söyledi; F kasko olduğu için aracınızı sadece ford yetkili servislerinde tamir ettirebilirsiniz, farklı bir yerde tamir ettirirseniz %30 muafiyet özelliğinden dolayı masrafın %30unu ödersiniz dediler. Motorcu %100 suclu olduğu için sigortadan işlem başlattm, kaskodan arac alamadım. Benim hasarım 1000-2000 lira diyelim. 15bin lira hasar olsa, yüzde yüz haklıda olsanız, dışarıda yaptırmak istediğinizde masrafın %30u yani 5000 lira sizden talep edecekler.

F kaskosu olanlar bir kaza yaşamadan bir an önce bu özelliği kaldırtsınlar ve farkını ödeyerek normale çevirsinler derim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Merhaba arkadaşlar,  2011 model focus HB titanium aracımda F kasko var fakat kasko yapılırken bahsetmedikleri çok önemli bir detay var.

Arabama motosiklet çarptı ve aynasını koparttı, kaportadada 2-3cm derin çizik var. Kusuru %100 motorcuya verdiler. (ehliyetsiz bir sürücüydü fakat motosikletin sigortası vardı. Kaçmaya çalıştı ama kaçmasına izin vermedik ve polisi çağırıp rapor tutturduk)
Yetkili servis ufacık çizik için komple kapıyı boyuyor. Çok iyi işçilik hatta sanat yapan özel servisler ise local boya ile işi çözüyorlar.
Özel servise gidip işlemleri başlattığımda oradaki yetkili şöyle söyledi; F kasko olduğu için aracınızı sadece ford yetkili servislerinde tamir ettirebilirsiniz, farklı bir yerde tamir ettirirseniz %30 muafiyet özelliğinden dolayı masrafın %30unu ödersiniz dediler. Motorcu %100 suclu olduğu için sigortadan işlem başlattm, kaskodan arac alamadım. Benim hasarım 1000-2000 lira diyelim. 15bin lira hasar olsa, yüzde yüz haklıda olsanız, dışarıda yaptırmak istediğinizde masrafın %30u yani 5000 lira sizden talep edecekler.

F kaskosu olanlar bir kaza yaşamadan bir an önce bu özelliği kaldırtsınlar ve farkını ödeyerek normale çevirsinler derim.
Marka kaskoların tamamımda uygulama bu şekildedir, durum F Kaskoya haiz değil, Amaç hasarda müşteriyi yetkili servise sokmak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

emmi kasko candır can 😊

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Yetkili servise gitmek için F kasko yaptırılıyor zaten :)

Lokal boyanmasını istediğinizi belirtin, ama kapıyı komple macunsuz boyasalar daha güzel olur.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu
2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

F kasko dediginiz nedir? Daha once duymadim.

Allianz sigortanın Ford araçlar için geliştirdiği bir sigorta poliçesi, amacı Ford araçların yetkili serviste yapılması...

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
21 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Allianz sigortanın Ford araçlar için geliştirdiği bir sigorta poliçesi, amacı Ford araçların yetkili serviste yapılması...

Abi sen buralarda mıydın ? Özledik valla, sesin çıkmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Parça değişimi gerektiğinde yetkili servis orjinal parça açısından güzel. Fakat boya işlerinde yetkili servisler çok iyi değil.
Ayrıca kasko markasına göre dışarıdada yaptırsanız orjinal parça kullanılıyor. Sigortadan yapılacaksa 3 yaşa kadar yine orjinal yedek parça, 3 yaştan büyükte orjinal yedek parça kullanılmayabilir, birazda expertize kalmış.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Parça değişimi gerektiğinde yetkili servis orjinal parça açısından güzel. Fakat boya işlerinde yetkili servisler çok iyi değil.
Ayrıca kasko markasına göre dışarıdada yaptırsanız orjinal parça kullanılıyor. Sigortadan yapılacaksa 3 yaşa kadar yine orjinal yedek parça, 3 yaştan büyükte orjinal yedek parça kullanılmayabilir, birazda expertize kalmış.
3 yaş sınırı sadece trafik sigortalarında geçerli kaskoda böyle bir durum söz konusu değil, eğer poliçede yedek parça temini orjinal parça olarak seçilmiş ise orjinal parça kullanım zorunluluğu var. Ayrıca her ne kadar bilinmese de, trafik sigortasında 3 yaş altı araçlar içinde, kaporta aksamı hariç, hayati parçalar(yürüyen aksam ve motor) orjinal parça kullanma zorunlıluğu var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fiyat olarak ucuz değil ki F kasko,
Üstelik senin dediğin gibi kısıtlı.
Fark ödeyerek değişiklik yapmak mümkün değil.
İptal ile o poliçeden vaz geçilebilir.
Yenilerken Tüm Oto poliçesi yaptır.
O poliçe servisleri teşvik için icat edilmiş bir poliçe.
Ben hiç kesmiyorum F kasko
Benim kestiğim poliçelerde sigortalılarım özgür. Dilediği yere gider.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Fiyat olarak ucuz değil ki F kasko,
Üstelik senin dediğin gibi kısıtlı.
Fark ödeyerek değişiklik yapmak mümkün değil.
İptal ile o poliçeden vaz geçilebilir.
Yenilerken Tüm Oto poliçesi yaptır.
O poliçe servisleri teşvik için icat edilmiş bir poliçe.
Ben hiç kesmiyorum F kasko
Benim kestiğim poliçelerde sigortalılarım özgür. Dilediği yere gider.

F kasko olacaksa kısıtlamadan olsun, musteri isterse yetkili serviste yaptırabilsin. Fakat dediginiz gibi F kasko demek kısıtlanmış yarım kasko demek...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Allianz ın otomobil  markalarına özel kaskosu oluyor. Opel Kasko Fiat Kasko vs gibi. Fiyatı da yüksek çıkıyor bunların. Kaskonun yetkili servisle anlaşması olsun yeterli benim için. İlla markaya özel kasko olması şart değil.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)

2 sene öncesine kadar F kasko ya devam ediyordum, lakin kapımda oluşan göçük için servise başvurduğumda kapının tamamının boyanacağını söylemeleri üzerine ( servislerde de göçük tamiri yok )servis dışında göçük tamiri yapan yerle irtibata geçtiğimde kaskomun F kasko olmasından dolayı hasarın tamamının kaskodan karşılanmayacağını öğrenince hiç kaskoyu araya koymadan direk cebimden ödemiştim.

hiç bulaşmayın derim...

Kaskonun yetkili servisle anlaşması olsun yeterli. (gerçi servisin tek avantajı da orjinal parça kullanmaları )

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Önemli detaylar malesef sürekli küçük yazılarla yazılır ve gizlenir fakat aldığımız ürün veya hizmetin ne olduğu o detaylarda gizlidir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 saat önce, Ayhan Şentürk yazdı:

F kasko olacaksa kısıtlamadan olsun, musteri isterse yetkili serviste yaptırabilsin. Fakat dediginiz gibi F kasko demek kısıtlanmış yarım kasko demek...

Yarım değil aslında.. Kısıtlı sadece :)

Orijinal cam standar

Autoking yok ama özel onarım diye bir sistem var. 

Yetkili servis dışında bir yere gidemezsin. 

Tekrar etmek gerekirse, bu poliçedeki amaç, bayilere poliçe kestirebilmek. 

Bayiler bir şekilde kendine bağlamış oluyor. Yoğun şekilde bunu kesiyorlar. 

Ben de autokingi seviyorum ve seçeneklerimin olması hoşuma gittiği için bunu seviyorum.. 

Tüm oto poliçesine de orijinal cam eklenebildiği için pek bi önemi kalmıyor F kaskonun. 

4 saat önce, Serkan Gülderen yazdı:

Kaskonun yetkili servisle anlaşması olsun yeterli. (gerçi servisin tek avantajı da orjinal parça kullanmaları )

Dışarda da orijinal parça kullanabilirsiniz.. 

Allianzdaki kaskoların hiç birinde orijinal parça kullanamazsınız demez. 

Bir saat önce, Ayhan Şentürk yazdı:

Önemli detaylar malesef sürekli küçük yazılarla yazılır ve gizlenir fakat aldığımız ürün veya hizmetin ne olduğu o detaylarda gizlidir...

İşte burada acente devreye girer.. 

Herkes ne aldığını bilmeye bilir ancak herkes ne sattığını bilir.. 

Satan kişi diyecek senin aldığın şudur, şu şu artıları varken şu eksisi var demelidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu
On 30.05.2019 at 21:47, İnan Çınar yazdı:

Abi sen buralarda mıydın ? Özledik valla, sesin çıkmıyor.

buralardayım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...