İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yol Bilgisayarı Ekranı Problemi

Cevdet Aktaş

Recommended Posts

Cevdet Aktaş

Merhaba çok kıymetli arkadaşlar. 2006 focus dizel araç sahibinin. Araç gösterge ekranı gidiyor ( yol bilgisayarı) akü kutup başlarını çıkarınca  geri geliyor ancak 2-3 gün sonra tekrar aynı problem oluşuyor.  Ekranın problemli olduğunu düşünmüyorum. Görüntü geldiği için. Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Demir

Cevdat Bey,bu modellerin gösterge arkasındaki lehimlerde kopma problemi oluyor.Ve bu yüzden araç çoğu zaman motor arızası bile varmış gibi gösteriyor.Muhtemelen sizin aracınızında problemi budur diye düşünüyorum.Bence lehimlerin yenilenmesi gerekir.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

kronik sıkıntı gibi birşey arka lehimler kopuyor ve birtane işlemci değişiyor sürekli basımıza gelen bir olay sanayide :) iyi bir beyinci yada elektrikci işinizi çözecektir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göler

Yakın zamanda başıma geldi Nevşehir de iyi bir elektrikçi 150 tl ye halletti. Pazarlık bile yapmadım. Aynı arızayı arkadaşlar Hatay'da hatır gönülle 350 tl ye yaptırmışlar. Oysaki çoğu zaman bir lehimlik bir iş aslında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yakın zamanda başıma geldi Nevşehir de iyi bir elektrikçi 150 tl ye halletti. Pazarlık bile yapmadım. Aynı arızayı arkadaşlar Hatay'da hatır gönülle 350 tl ye yaptırmışlar. Oysaki çoğu zaman bir lehimlik bir iş aslında.

Kim yaptı Nevşehir’de. ?
Yorum bağlantısı
Mehmet Göler
On 02.06.2019 at 11:21, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kim yaptı Nevşehir’de. ?

Kral oto elektrik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cevdet Aktaş

merhaba devam eden problemime ek olarak aracı bugün calıştıramadım. Akü ile ilgili problem değildi marş basıyor çünkü. Akü kutup başlarını söküp takınca araç çalıştı. Benim aracın 4 ay önce bir kazadan dolayı motor beyni değişmişti.  Bu problemlerin araç motor beyni ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Motor beyni yurtdışından getirildi. Sigorta kapsamında olduğu için özel servis tarafından takılmıştı.   

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
On 12.06.2019 at 04:19, Cevdet Aktaş yazdı:

merhaba devam eden problemime ek olarak aracı bugün calıştıramadım. Akü ile ilgili problem değildi marş basıyor çünkü. Akü kutup başlarını söküp takınca araç çalıştı. Benim aracın 4 ay önce bir kazadan dolayı motor beyni değişmişti.  Bu problemlerin araç motor beyni ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Motor beyni yurtdışından getirildi. Sigorta kapsamında olduğu için özel servis tarafından takılmıştı.   

Beyinden değil, göstergeden yapıyor. Araç arızaya düşüyor, siz kutup başını söküp taktığınızda arızalar kısmende olsa siliniyor ve araç onun için çalışıyor.

Ben göstergeye elimle bastırarak çalıştırıyordum. Lehimleri yenilettim, bir sene filan idare etti sonra gösterge ekranı komple gitti, hızlanma azaltıldı uyarısı vererek hızlanmayı azalttı yaptıramadım,  2. el gösterge aldım.

On 31.05.2019 at 11:52, Cengiz Koşak yazdı:

kronik sıkıntı gibi birşey arka lehimler kopuyor ve birtane işlemci değişiyor sürekli basımıza gelen bir olay sanayide :) iyi bir beyinci yada elektrikci işinizi çözecektir

Hangi işlemci acaba. elimde bulunan eski göstergemi yaptırabilirim eğer o işlemciden ise. Yedekte bir göstergem olur :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...