İçeriğe Yönlendir

Jant Düzeltme Sonrası Sorun

Hamit inan

Recommended Posts

Hamit inan

Akşam sanayide jantlari duzelttirdim. Baya perisan olmuştu. Frene dokununca diskler eğik gibi sarsılıyordu. Bu sorun düzeldi fakat düzeltme işleminden sonra  düz asfaltta 0-25 km hız arasında giderken sanki teker yalpaliyor gibi direksiyon sağa sola bir kaç mm git gel yapıyor.

Tokatlama gibi ama  Hızlanınca hiç birşey hissedilmiyor.

Bu konuda fikri olan var mı? 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Lastikleriniz eskiyse veya sert bir darbe aldıysa lastik içindeki teller kırılmış olabilir bu da 0-25 km hızlarda arabada yalpalamaya sebep olur. Başıma geldi ordan biliyorum,kontrol ettirmekte fayda var.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
8 saat önce, Sefa Çelik yazdı:

Lastik janta tam oturmamış olabilir mi? Başıma geldi çünkü. Tekrar sök tak yapınca düzelmişti. 

4 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Lastikleriniz eskiyse veya sert bir darbe aldıysa lastik içindeki teller kırılmış olabilir bu da 0-25 km hızlarda arabada yalpalamaya sebep olur. Başıma geldi ordan biliyorum,kontrol ettirmekte fayda var.

Bu gün gecicem tekrardan. Usta lastikleri takarken temiz balon tel atmasi falan yok demisti

Yorum bağlantısı
Hamit inan
6 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Rot ayarı gerekiyor olabilir mi?

Saga sola 2 mm seklinde sallaniyor. Öncesinde sorun yoktu

4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

jantlari duzelttiginiz yer sadece janti duzeltip verdimi yoksa kontrol vs yapildimi?

Kontrol yapilmadi iftara 20 dakika kalmıştı alıp ciktim

1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

göbek  yamuk kalmış olabilir

Abi sanirsam yine nokta atışı ile vurdun. Arka jantin göbek yamuktu düzelttim demisti. Sanırım tam düzelmedi ve jantı öne taktı galiba. Simdi hatırladım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o derece eğrilmiş bir jant asla düzelmez. ayrıca alaşım jant ise, o şekilde düzeltilmeside güvenlik zaafı oluşturur.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
On 04.06.2019 at 14:53, Dogan Arsiray yazdı:

o derece eğrilmiş bir jant asla düzelmez. ayrıca alaşım jant ise, o şekilde düzeltilmeside güvenlik zaafı oluşturur.

Bayram dönüşü yoğunluktan gidemedim. Uğrayınca duruma göre hareket edecem olmadı jantları değişirim ama oda tuzlu olacak baya :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
On 12.06.2019 at 09:18, Mehmet YILDZ yazdı:

Bayram dönüşü yoğunluktan gidemedim. Uğrayınca duruma göre hareket edecem olmadı jantları değişirim ama oda tuzlu olacak baya :)

Tuzlu olsun hocam, jant lastik, önemli

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...