İçeriğe Yönlendir

Focus III - 3,5 Yağ Tavsiyesi

Serkan Erden

Recommended Posts

Mustafa Ayıkoğlu

Hicbir problem olmaz gayet kaliteli kendini ispatlamis bi üründür 10 bin km kullanın.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Mobil'den başka yağ kullanmam.Satıcı her zaman kârı fazla olan şeyi önerecektir. Satıcıyı pek kaale almayın.Bildiginizden şaşmayın.

Yorum bağlantısı
Atalay Özcan

Merhaba yağın üzerinde bunlar yazıyor.

Fulllife DPF 5W-30
Dizel Partikül Filtreli Araçlarda Optimum Yağlama

 APISN
 ACEA C3

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Reno yağıymış bu , bir dahaki sefere 913c veya 913d yazan yağı alırsınız.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ersin Özkaya

2012 dizel focus 3 1.6 kaç litre yağ alıyor.yag alacağım 4 lt link olandan mi almalıyım yoksa 5 lt olandan mi?

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
Ersin Özkaya yazdı:

2012 dizel focus 3 1.6 kaç litre yağ alıyor.yag alacağım 4 lt link olandan mi almalıyım yoksa 5 lt olandan mi?

Aracınız için 4 lt tam olarak yetmektedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Reno yağıymış bu , bir dahaki sefere 913c veya 913d yazan yağı alırsınız.

röno yağı? ne demekmiş o?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

RN specleri var

capon gurubu yazıyor açıklamasında.? ayrıca speclere de ben artık bu zamanda çok güvenmiyorum, markanın motoruna özel ne katkısı konmuş tam açıklasınlar anlayalım, yıl önce benzin/mazot motorların da yağı farklı demişlerdi

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

capon gurubu yazıyor açıklamasında.? ayrıca speclere de ben artık bu zamanda çok güvenmiyorum, markanın motoruna özel ne katkısı konmuş tam açıklasınlar anlayalım, yıl önce benzin/mazot motorların da yağı farklı demişlerdi

https://online.lubrizol.com/relperftool/pc.html

speclerin karşılaştırılması

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağda spec teki % lerin yakılığından  çok orjinal hava filtresi daha önemli bence de, otosan kutusunu orjinalden saymam. eşdeğer parçadır. kaçımız motorcraft / fomoco filtre kullanıyordur?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

otosan kutusunu orjinalden saymam. eşdeğer parçadır. kaçımız motorcraft / fomoco filtre kullanıyordur?

Otosan kutusundaki filtreyi Fil Filtre AŞ üretiyor Fomocoyu ise Mahle. Fil filtrenin kağıdı Halis Muhlis yurtdışından ithal üretim teknolojileri Avrupa ile aynı. Şimdi elin Hans’ı daha mı iyi filtre üretiyor diyorsunuz? 
Not: Fomoco filtre kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

Otosan kutusundaki filtreyi Fil Filtre AŞ üretiyor Fomocoyu ise Mahle. Fil filtrenin kağıdı Halis Muhlis yurtdışından ithal üretim teknolojileri Avrupa ile aynı. Şimdi elin Hans’ı daha mı iyi filtre üretiyor diyorsunuz? 
Not: Fomoco filtre kullanıyorum.

hansın arabasına  otosan filtre neden takılmıyor? ben K/N kullanıyorum o ayrı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

hansın arabasına  otosan filtre neden takılmıyor? ben K/N kullanıyorum o ayrı

Çünkü Hans milliyetçi ve filtreyi bizden daha ucuza mal ediyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

Çünkü Hans milliyetçi ve filtreyi bizden daha ucuza mal ediyor.

o zaman ben de daha milliyetçi olarak daha ucuza olanı bize sunmayan otosan kutusundakini takmam bu daha önemli oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Koçak

Ben liqui moly aldım şuan için bşr fark hissetmedim ancak bir sonraki yağ değişiminde içinden çıkan yağa göre yorum yapabilirim. Ancak castrol magnatec bence güzel bir yap değil youtube da bir sayfa bilimsel derecelendirme yaptı izlemenizi öneririm

Linki  

Yorum bağlantısı
Furkan Akyol

arabamda ilk basta 5 30 motorcraft almıştım ama sonrasinda mobil formula dpf ile değiştim. Inanin motorun sesi bile değişti. Bende bundan sonra mobilden vazgecmem

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...