İçeriğe Yönlendir

Yeni Alınan Sigorta Yapılmamış Araç İle Kaza Yaptım

Ümit Kaan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Aklınızda olsun.. 

Aracınızda herhangi bir eksik olduğunu biliyorsanız (muayene, sigorta vs) Sorgulama yapmadan önce söyleyin memura. 

Sorgulama yaparsa geri dönüşü yok. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aklınızda olsun.. 
Aracınızda herhangi bir eksik olduğunu biliyorsanız (muayene, sigorta vs) Sorgulama yapmadan önce söyleyin memura. 
Sorgulama yaparsa geri dönüşü yok. 

Sorgulamada gorecek o zaman ne olacak :)
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Metin Akbal yazdı:

Sorgulamada gorecek o zaman ne olacak :)

Bazıları insaflı oluyor veya mecbur kaldığınızdan dolayı trafiğe çıkmak zorunda kalmışsınızdır ceza yazmaz. Ama sorgulama yapınca mecbur cezayı yazması gerekiyor.

Babam vefat ettiğinde eniştem istanbuldan geldi aracın muayenesi yoktu, yeni bitmişti bugün yarın yaptırırım diyordu(istanbulda kullanmıyordu aracı) gelirken durduran olmadı dönerken çevirmeye girdi durumu direk polise anlattı memur beyde anlayışlı çıktı hatta not yazıp verdi birdaha durduran olursa ilk bunu gösterin diye. Siz direk söylemeseniz sorgulamayı yapsaydım cezayı mecbur yazacaktım dedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Bazıları insaflı oluyor veya mecbur kaldığınızdan dolayı trafiğe çıkmak zorunda kalmışsınızdır ceza yazmaz. Ama sorgulama yapınca mecbur cezayı yazması gerekiyor.

Babam vefat ettiğinde eniştem istanbuldan geldi aracın muayenesi yoktu, yeni bitmişti bugün yarın yaptırırım diyordu(istanbulda kullanmıyordu aracı) gelirken durduran olmadı dönerken çevirmeye girdi durumu direk polise anlattı memur beyde anlayışlı çıktı hatta not yazıp verdi birdaha durduran olursa ilk bunu gösterin diye. Siz direk söylemeseniz sorgulamayı yapsaydım cezayı mecbur yazacaktım dedi.

ben cumartesi günü çevirmeyegirdim motosikletle polis önume atladı muayene yokdu 2016 dan beri bana dedim muayene yok sorgulama yapma anlamadılar yapdılar 235 tl ceza yazdılar 7 gündede muayene yapdır delıler yapdırdım muayene dun ondada plakacivata. var diye bırakdılar
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Erkan Işık yazdı:

ben cumartesi günü çevirmeyegirdim motosikletle polis önume atladı muayene yokdu 2016 dan beri bana dedim muayene yok sorgulama yapma anlamadılar yapdılar 235 tl ceza yazdılar 7 gündede muayene yapdır delıler yapdırdım muayene dun ondada plakacivata. var diye bırakdılar

İnsandan insana fark vardır.
Burdaki trafik memurları içinde anlayışlı olanıda var hiç muhattap olamadığında var.

Eski aracımla beni durdurup ceza yazmayan memur (araç hakkındada baya sohbet ettik, malum benim araç pek orjinal değildi :) ) 1 hafta sonra babamı durdurup farları bahane edip ceza yazmıştı (el yapımı mercekli far) üstelik aracı tanıdı geçen hafta bu aracı genç biri kullanmıyormuydu dedi. Rakam küçük diye umursamadım  yüksek olsaydı neye dayanarak yazdığını soracaktım. Yazdığı ceza maddesi alakasız bir maddeydi.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Hayırlısı olsun bahane ile muayenyi yapdırdım hatta dün transporterında bıtmısdı transportere yükledim motoru ıkı aracı beraber yapdırdım transport sorunsuz gecdı motosıkletıde cok ıncelemdıler ama civata deliginden bırakdılar , passat ıcınde servısden aradılar gel bakımını yapalım dedım sene doldu ama 5000 km olmus 1 senede sız not alın musterı 5000 km yapdıgı ıcın sımdılık gelmeyı dusunmuyor, babada masterı sürtmüş :)) bıkıverdım sanayı ıdı servıs ıdı muayene idi :((

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Eren Sağ yazdı:

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında (Trafik Sigortası) Tarife Uygulama Esasları Eylül ayından itibaren değişiyor. İkinci el araç alacak vatandaşlar, daha önce 15 gün satıcının sigortasını kullanabilirken bu durum ortadan Eylül ayında kaldırılıyor.

https://www.sozcu.com.tr/2019/otomotiv/2-el-arac-alacaklar-dikkat-eylulde-basliyor-5291261/

Bu konur ile ilgili yapılan haberlerde henüz yasal bir dayanak göremedim. 

Normalde 1 Eylülde değişen şey, sıfır araçların bayi tesliminde sigortasının yapılması gerektiği idi. Sıfır araçlardaki süre iptal edilmişti. 

Yakın zamanda bu konuyu tartışmıştık.

Yine araştıracağım.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şu an SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi)'te toplantıda olan Dernek başkanımızdan teyit aldım.. 

Yayılan haberler hatalı. 

1 Eylülde bizi ilgilendiren bir değişiklik olmayacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Sigorta yoksa bağlandığını bilmiyordum. Sağolsun çok iyi bir sigortacım var, benim yerime bu işleri çok sıkı takip eder, beni kaskosuz, sigortasız gezdirmez :D

Sayende biz de sigortasız kalmıyoruz abi. Kasko için kartını denediler, limit yetersiz geldi, bi kontrol edersen sana zahmet...

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Sayende biz de sigortasız kalmıyoruz abi. Kasko için kartını denediler, limit yetersiz geldi, bi kontrol edersen sana zahmet...

Nöy? Senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? Bu nasıl olabilir? Limit nasıl yetersiz olurmuş :D Yanlış bakmıştır Emmi, iyice ehtiyarladı zaten. Ben yine de ek limit tanımlıyorum şimdi karta, siz şaaparsınız ordan. Arkadaşların falan varsa onları da çağır :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Nöy? Senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? Bu nasıl olabilir? Limit nasıl yetersiz olurmuş :D Yanlış bakmıştır Emmi, iyice ehtiyarladı zaten. 

Pardon ya, kuruş hanesi zannedip iki sıfır fazla atmışım.. Bir sıfır atsam sorun değildi de.. iki sıfır atınca yemedi.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

birşeyler yazmışlar ama ne dğeişecek belli değil

Değişecek tek şey sıfır araç tesliminde.

Önceden fatura kesilince poliçe yapmak için bir ay süre vardı. Artık yok.

1 Eylülde değişecek şey sadece bu. 

Trt bile haber yapmış bugün yukardaki olayı :)

Bir facebook skandalı TRT ye kadar uzandı bugün yine :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...