İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - LPG'li Araçta Sabahları Benzin Kokusu

Metin Genç

Recommended Posts

Metin Genç
(düzenlendi)

Merhabalar arkadaşlar.

2004 model fiesta 1.4 LPG aracımda sabahları ilk çalıştıktan sonraki 1..2 dakika süre içerisinde kabine benzin kokusu geliyor,

kokuyu sadece camlar açıkken alıyorum, aksi halde kabine koku gelmiyor.

1..2 dk sonra söz konusu koku ,araç LPG ye geçmemiş olsa dahi gidiyor ve bir daha da gelmiyor. .Sorun benzindeyken sürekli olsa derim ki bir yerde sızıntı vb. birşeyler var. sorun sadece ilk 1..2 dakikada.

bilgisi olan var mı bu konuda ne yapabilirim? 

tarihinde Metin Genç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Aynı sorun bende de var. Anlayabildiğim kadarıyla LPG ayarı ile ilgili. Yakıt hava karışımını LPG ayarındaki gibi yapınca araba, sanırım fakir karışıma düşüyor ve koku yapıyor. Düzgün bir LPG ayarı yaptırmak şart.

Yorum bağlantısı
Ali Kangal

Lpg ve gaz kesici arızaları ile benzin pompası arızası ile olabilir araç lpg de çalışır iken benzin pompası çalışmaya devam eder (özel kit ve kesici takılmadı ise) bu durumdada benzin hortumları üzerinde basıncın devam etmesi anlamına gelir zamanla eskiyen hortum yada arızalı kesici veya pompa gibi nedenlerden ötürü benzin kokusu olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Araç Fakir karışımda kaldı ise ilk marsta çiğ benzin atar egsozdan.

Yorum bağlantısı
Metin Genç
(düzenlendi)
On 02.06.2019 at 11:44, Recep Selim Kaya yazdı:

Aynı sorun bende de var. Anlayabildiğim kadarıyla LPG ayarı ile ilgili. Yakıt hava karışımını LPG ayarındaki gibi yapınca araba, sanırım fakir karışıma düşüyor ve koku yapıyor. Düzgün bir LPG ayarı yaptırmak şart.

ilk 1 dakikadan sonra sorun yok bende. hatta bazen ilk 1 dakikada da yok. enteresan.

On 02.06.2019 at 12:20, Çağlar Bayur yazdı:

egzosa baktırın

egzoz sorunu olsa sürekli koku olması gerekmez mi?

On 02.06.2019 at 21:50, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Araç Fakir karışımda kaldı ise ilk marsta çiğ benzin atar egsozdan.

egzozdan çıkan çiğ yakıt kokusu içeri giriyor diyorsunuz yani. O zaman normal olarak mı algılamalıyım bunu?

tarihinde Metin Genç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
10 saat önce, Metin Genç yazdı:

ilk 1 dakikadan sonra sorun yok bende. hatta bazen ilk 1 dakikada da yok. enteresan.

Aynı durumdan bahsediyoruz. Araç LPG ye geçtiğinde yakıt kokusu kesiliyor. Bariz fakir karışım. Benzini fakir karışıma düşürmeyecek LPG karışım ayarı sorunu çözer diye düşünüyorum. Ancak bu ayarı yaptırmak için bir girişimde de bulunmadım. Çünkü çalışan sistemi de bozacaklar diye korkuyorum buralarda. Tercihim kokuya katlanmak şimdilik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...