İçeriğe Yönlendir

Audi Q7 mi, BMW X5 mi ?

Ozer Oz

Recommended Posts

Aracımı değiştirip bunlardan birini almak istiyorum ufak tefek arazide sorun çıkarmayacak, asfalttada üzmeyecek ve yerden yuksek oldukları için tercih ediyorum 

düşündüğüm yıl 2007 2010 arası. 

Merakım bunlardan hangisinin kronik sorunu daha azdır  daha az sorun çıkartır  ergonomi konfor olarak hangisi iyidir.  daha kullanışlı olması iyi olur benim için onun dışında ikiside aradıgım kriterlere zaten sahip 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Q7 daha konforlu, Eski X5’ler beşik gibi.
Arızalarını ve kroniklerini bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

2-3 yil sonra acmayi dusundugum konu[emoji3]

Bütçe sıkıntı olmayacaksa makyajlı q7 .
Arazide ikisi de üzmez ama q7 önde, asfaltta x5. Kilometre olarak 200 binlerde olacakları için fazla el degistirmemis araçlara yonelmenizi tavsiye ederim. Kronik bir sıkıntı pek duymadım.
Size güzel bir araç bulalım hevesinizi alın sonra bana satarsınız [emoji38]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Nasıl bir araziden bahsediliyor bilmiyorum ama, Q7 'nin dingil mesafesi biraz fazla değil mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Land Rover Freelander2 190 bg alınır, bahsi geçen iki aracın toplamı kadar arazi ve asfalt konforu alınır. Sanayi yüzü görmeden kullanılır. 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 saat önce, Halil Gümüş yazdı:

Size güzel bir araç bulalım hevesinizi alın sonra bana satarsınız emoji38.png

Bana da Q5 bulalım.. 

Yada sen önce al.. Sonra bana sat :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Q5 tfsi de çok zalım ama. Bir kere kullandım. O değilde 180 ile giderken gaza basınca koltuğa nasıl yapışır insan 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ikiside güzel görümlü şeyler. arazi ne kadar arazi olacak? X5 marka olarak güzel ancak iyice araştırın derim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Land Rover Freelander2 190 bg alınır, bahsi geçen iki aracın toplamı kadar arazi ve asfalt konforu alınır. Sanayi yüzü görmeden kullanılır. 

Sanayi yüzü görmeden derken, sürekli yetkiliye mi gidilmeli tam anlayamadım :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

kaput mandalını kırıp teslim edersin kullanıcıya demek istenmiş olabilir :) servis harici açamasın diye mıncıklanmasın

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
48 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Doğal olarak arıza yapan araç olmadığı için 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Bana da Q5 bulalım.. 
Yada sen önce al.. Sonra bana sat [emoji4]
Vergiden kaçma abi[emoji16]
Q7 ile q5 nerdeyse aynı para. Dünya gözüyle bi v6 yapalım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bu aleti ben ciddi ciddi düşünüyordum. Birdahaki sefere artık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

X5 ve fiat freemont kullanmış biri olarak hem donanım hem yol tutuş ve performans olarak Freemont derim. Q7 işin içine girecekse olay değişir. 

Yorum bağlantısı
14 saat önce, Halil Gümüş yazdı:

2-3 yil sonra acmayi dusundugum konuemoji3.png

Bütçe sıkıntı olmayacaksa makyajlı q7 .
Arazide ikisi de üzmez ama q7 önde, asfaltta x5. Kilometre olarak 200 binlerde olacakları için fazla el degistirmemis araçlara yonelmenizi tavsiye ederim. Kronik bir sıkıntı pek duymadım.
Size güzel bir araç bulalım hevesinizi alın sonra bana satarsınız emoji38.png

7 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Nasıl bir araziden bahsediliyor bilmiyorum ama, Q7 'nin dingil mesafesi biraz fazla değil mi?

7 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Araziden kastım offroad tarzı  değil,  bilindik yayla köy yolları olucak  öyle uçuk kaçık tepelerden gitmek gibi şeyler yok zaten ona uygun araçlar değiller onun farkındayım, benim için görünüşte önemli o yüzden bu ikisi dışında araç bakmak istemiyorum zaten maddi imkan biraz daha yüksek olsa alıcağım tek araç X6   kronık arıza hangisinde azsa ve daha kullanışlı ise onu tercih etmek istiyorum aldıktan sonra yok farını değiştir iyi aydınlatmıyor yok onu bunu değiştir gibi şeylerle ugraşmak istemiyorum 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yayla tarzı yollar için ise X5 ve diğerleri diyorum. Q7 otobüs gibi uzun. Q5 dersen çarşı karışır :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
58 dakika önce, Ozer Oz yazdı:

Araziden kastım offroad tarzı  değil,  bilindik yayla köy yolları olucak  öyle uçuk kaçık tepelerden gitmek gibi şeyler yok zaten ona uygun araçlar değiller onun farkındayım, benim için görünüşte önemli o yüzden bu ikisi dışında araç bakmak istemiyorum zaten maddi imkan biraz daha yüksek olsa alıcağım tek araç X6   kronık arıza hangisinde azsa ve daha kullanışlı ise onu tercih etmek istiyorum aldıktan sonra yok farını değiştir iyi aydınlatmıyor yok onu bunu değiştir gibi şeylerle ugraşmak istemiyorum 

Naçizane o yaşta bahsettiğiniz araçlardan hangisini alsanız ciddi masraf etme potansiyeliniz olduğunu hesaba katın bence. 

10 yaşında Q7 hiç “uğraşmayayım” arabası değildir. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Lr2 Tr’de tutulmadı nedense. Halbuki Avrupa’da başta İngiltere olmak üzere (Almanlar milliyetçidir Bmw Audi vs alıyor) çok satıyor Discovery ve Range serileri ile birlikte birden fazla kez sektörün genel klasman satış lideri konumunda olmuştur. Bizde ise bir vesileyle alıp sadece gerçekten binici olanlar satmıyor 🥳

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Araziye gelmez bence ikisi de. Q7 daha Modelli olur aynı paraya. Yada sanayide BMW ustası bilinen varsa eski X5 daha tarz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
7 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Lr2 Tr’de tutulmadı nedense. Halbuki Avrupa’da başta İngiltere olmak üzere (Almanlar milliyetçidir Bmw Audi vs alıyor) çok satıyor Discovery ve Range serileri ile birlikte birden fazla kez sektörün genel klasman satış lideri konumunda olmuştur. Bizde ise bir vesileyle alıp sadece gerçekten binici olanlar satmıyor 🥳

Fiyat çok yüksek. 2.2 motor pahalı servis. Niye tutsun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

x5 i geç, arazide zaten tırt, asflatta çok sert ve konforsuz, kafa şişmeside cabası...

bu işte konfor ve herşey artacaksa en alttan şöyle başlar...

en dandik x5

sonra daha isiyisi Q7 daha konforlu ve arazidede daha iyi

Land yada Range Rover, hem konfor hem arazi :)

hız arıyorsan konfordan feragat edeceksin, arazi ağırlıklıysa zaten bunların içinde sadece Land, Range değil dikkat et...

Not: durum elverse kesinlikle Lr2 190hp Sd4 hse alırdım, 2.2. motor ama yaş var, bu sebeble vergisi fena değil, saülamdır servise pek gerek duymam, olursada nerdeyse şanzımanını bile kendim hallederim artık habire öğreniyorum, Ruslar sağolsun, tamir konusunda detayda bir numara adamlar :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

X5 in cok sert olduğunu biliyorum özellikle eski kasaların.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
56 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Bizdeki sıkıntı birincisi, ehil onarımı yapacak kimse olmaması ki araç karmaşık değil. Pejo ile aynı, bağlantı cihazı kendine özel, ikincisi land rover denince uçuk parça rakamları gibi korkular. 

49 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Fiyat çok yüksek. 2.2 motor pahalı servis. Niye tutsun?

Aynı ayarda ki eşdeğer araç yok, lr2den çokça pahalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...