İçeriğe Yönlendir

Honda Civic FD6 Ses Sistemi

Fevzi Gürs

Recommended Posts

Fevzi Gürs

arkadaşlar merhaba fd6 2011 orjinal teyp üzerine ses sistemi bağlayacağım elimde bir adet subwofer 1 adet kondansatör 1 takım mid ve tiz var ve tabi dönüştürücü var bu dönüştürücüyü teypbin arkasına nasıl bağlantı yapacağım hakkında bilgisi olan varmı midleri ön tarafa takıcam midler ve tizler için birde crossover var crossovera girişi nereden alıyoruz teybin arkasından mı eğer öyleyse midleri nasıl amfiye bağlıyoruz detaylı anlatabilecek olan varmı?

Yorum bağlantısı
Fevzi Gürs

şöyle anlatayım benim başka bir aracımda vardı bu saydıklarım aracı satınca ben bunları yeni aldığım honda civic fd ya takmak istiyorum elimde olan malzemeler bir adet amfi 4 kanal bir adet kapasitör bir takım mid tiz var ve 1 takım için 2 adet crossover var son olarakta bir adet deck çevirici var ben bunları aracıma bağlamak istiyorum midleri amfiden alarak bağlamak istiyorum en sağlıklı öyle olur bence sizinde fikrinizi almak isterim tabi midleri öne bağlayacağım arka kolonları amfiye bağlamayacağım çünkü önceki aracımda yapan usta öyle yapmıştı şimdi önlere takıcam yani mid ve tizleri sadece aküden sigorta ile beraber artı çektim amfiye birde eksi verdim şaseden kalanını anlatabilme şansınız varmı rica etsem?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dönüştürücü teypten anfiye bağlantı için. teybin ön hoparlör çıkışına bağlanacak ,kapılara giden kablo  dönüştürücü girişine, çıkışı da  anfiye girecek. 4 kanal anfinin 2 kanalı ön mid lere çıkacak, kalan 2 kanalı da köprülü bağlantı ile subwoofer besleyecek.

kondansatör anifye giren +12 voltajına bağlanacak ani akım çekişinde sete kesilme olmasın diye.

teynin arka hoparlör çıkışı olduğu gibi bırakılacak .

Yorum bağlantısı
Fevzi Gürs

teybin arkasından 16 kablo çıkıyor ben sadece ön sağ ve sol hoparlöre giden kabloları bulucam ve dönüştürücünün 7 kablosu var 1 tanesi + 1 tanesi - bir tanesi tetikleyici( tetikleyiciyi hangi kablodan almam gerekiyor) kalan 4 kabloda 2 sağ 2 sol diye okudum bu durumda çıkışları nasıl oluyor ayrıca crossover da var

önlerdeki tizlerde ayrı galiba onları kesmeme gerek varmı

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
12 saat önce, Fevzi Gürs yazdı:

teybin arkasından 16 kablo çıkıyor ben sadece ön sağ ve sol hoparlöre giden kabloları bulucam ve dönüştürücünün 7 kablosu var 1 tanesi + 1 tanesi - bir tanesi tetikleyici( tetikleyiciyi hangi kablodan almam gerekiyor) kalan 4 kabloda 2 sağ 2 sol diye okudum bu durumda çıkışları nasıl oluyor ayrıca crossover da var

önlerdeki tizlerde ayrı galiba onları kesmeme gerek varmı

Tetikleyiciyi kontaktan alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...