İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - 1997 Ghia Tecrübe Paylaşımları

Türker Aydin

Recommended Posts

Türker Aydin

mrb dostlar ustalarım. uzun zamandır sizi burdan takip ediyordum ve şimdide aranıza katıldım. bende de 1997 model ford mondeo 2.0 motor araç var. aldığımdan beri bir çok deneyimim oldu olmaya da devam ediyor.😁 aracımın bir çok parçasını yeniledim. benimde sorularım tabiki olacaktır. sizlerinde olursa sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. mehmet ustama da selamlar olsun.🚗

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ethem Şenkurt

Hoşgeldiniz Allah güle güle kullanmayı nasip etsin

Yorum bağlantısı
Türker Aydin

aracımda şuan sadece rolanti sorunu kaldı. üzerindeki fase marka valf vardı. klima açıkken deviri düşürüp stop ediyordu. orjinale en yakın era marka olanı tavsiye ettiler taktım ama rolanti bu sefer yüksek çalışıyor.klimada da dolayısyla stop etmiyor. ama harereti etkiliyor bu defada. bu durum çok rahatsız edici doğrusunu bulana kadar markaları denemelimiyim. tavsiyeleriniz nelerdir.orjinalini 350 tl ye bulmuştum almadığıma çok pişmanım. daha sonra almak için gittim satılmıştı. başkada bulamadım.

Yorum bağlantısı
Türker Aydin

hocam araç genelde devirli çalıştığı için örneğin durur vaziyette 1.250 de çalışıyor. bu vaziyette hep çalışsa durduk yerde çok yükselmiyor. ama yolda giderken normal yazısının l sine kadar geliyor fan çalışıyor dolayısıyla. hani uzun yol gitde yokuş çıksa vs anlarım. şehiriçi biraz dolanayım yükseliyor. normalde ortada durup hiç kımıldamaması lazım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
21 saat önce, Türker Aydin yazdı:

mrb dostlar ustalarım. uzun zamandır sizi burdan takip ediyordum ve şimdide aranıza katıldım. bende de 1997 model ford mondeo 2.0 motor araç var. aldığımdan beri bir çok deneyimim oldu olmaya da devam ediyor.😁 aracımın bir çok parçasını yeniledim. benimde sorularım tabiki olacaktır. sizlerinde olursa sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. mehmet ustama da selamlar olsun.🚗

Şimdi ,çoktan rahmetli olmuş çok sevgili bir arakadaşımla istanbul a gitmiştim arabasıyla. sanırım 2002 senesiydi. çok yumuşak, yeteri kadar sessiz ve 2.0 motora göre çok da az yakan bir araçtı.

Yorum bağlantısı
Türker Aydin

evet hakkını fazlasıyla veren bir araç. ozamanlar da gayet yeni bir araç olduğu için normal. uzun yolda sessiz ama yaşı itibariyle artık bazı sesler mevcut olabiliyor. süspansiyonlar yeni olsa da kesemiyorsun.

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
On 4.06.2019 at 13:33, Türker Aydin yazdı:

evet hakkını fazlasıyla veren bir araç. ozamanlar da gayet yeni bir araç olduğu için normal. uzun yolda sessiz ama yaşı itibariyle artık bazı sesler mevcut olabiliyor. süspansiyonlar yeni olsa da kesemiyorsun.

Sesten kasıt nedir? Trim sesi mi alt takım mı? Hepsi ise emek ve para harcamak lazım,şu ana kadar kullandığım en konforlu süspansiyona sahip araç şu andaki mondeon her binende süspansiyon konforuna hayran kalıyor. Uzun yolda 120-140 arası gayet sessiz bir araç benim kapı fitillerim yeni onun etkisi varmı bilmiyorum. Ben yalıtımını oldukça başarılı buluyorum kendimi en bozuk yolda dahi hiç bir kapıdan trim sesi gelmiyor bazen konsoldan ses geldiği oluyor hepsi o 

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ön travers burcu bozuksa o sesi bulamayabiliyorlar

Çağlar bey yarın traversi söktürüyorum iş yerinden 1 gün izin aldım üzerindeki burçlar kaç cm ölçülerini bilmediğimiz için söküp önce burçlar nasıl ona bakılacak bizim aracınkilere en yakın muadil burçlar alınıp ona göre travers yuvaları yapılacak traverse göre burçları yapmaktansa uygun burca göre traversin yuvalarını yaptırmak daha mantıklı geldi. Açtığım konudan ve buradan yarın durumu paylaşacağım.Forumda benden başka kimse bu burçları değiştirmemiş.Normal yollarda hiç ses yok ama bizim buradaki gibi Arnavut taşlı yollarda o ses çok sinirimi bozuyor.

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
17 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

mantıklı bir işlem olur

Bugün sabahtan beridir sanayideyim travers burçlarında herhangi bir sorun yok gelen sesin sağ amaçtüsörden geldiği tespit edildi.Şimdi traversi sökmeden burçların kontrolünü yapıp herhangi bir sıkıntı olmayınca viraj takozlarını değiştirip burçları tekrar sıktık.İşçilik ciddi anlamda azaldı,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...