İçeriğe Yönlendir

Citroen C4 - Baskı Balata

Yunus Emre Battal

Recommended Posts

Yunus Emre Battal

Herkese iyi bayramlar 2009 1.6 hdi citoren c4 sahibiyim sachs marka baski balata lazim orjinal olmayan urunler varmis piyasada guvendiginiz parcaciniz varmi..? Yardimci olursaniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

orijinaline denk ürünler uygun olabilir. yeterki BGA vs gibi çok düşük kaliteli olmasınlar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Kaliteli markalar var. Bilindik markalarin urunlerini kullandiginizda sorun olacagini dusunmuyorum.

Tecrubeli olan ve kullananlara soralim Citroen hangisini kullaniyor bilgin var mi@Mehmet Pınar

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
34 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Kaliteli markalar var. Bilindik markalarin urunlerini kullandiginizda sorun olacagini dusunmuyorum.

Tecrubeli olan ve kullananlara soralim Citroen hangisini kullaniyor bilgin var mi@Mehmet Pınar

Sachs marka kullanılıyor C 5 için

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Gencay Bengli

Benim 2012 mcp şanzuman için LUK markası set olarak çıkarmış. Parçacının demesiyle sorun yaşadığımız bir marka değil dedi.

2700 ₺ idi. En son..

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Fatih Karaçiçek

Ben de    Citoren c4  2006 Mod.  1.6 hdi (110) araç sahibiyim.

Bu aralar  ben de Baskı Balata + Volant değişimi düşünüyorum.

Valeo marka nın  "Baskı Balata + Volant"   set halinde satılan bir ürünü nü söylediler.  Set halinde fiyat baya bir uygun geldi bana.

Ama marka hakkında hiç bir bilgim yok.

Son zamanlarda , baskı balata + volant değişimi yapan , ya da bilgisi olup fikir veren arkadaşlar olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Aynı parçaları kullanan focus un değiştiririm 2 ay önce.

Sasch Baskı balata volant 2180 TL 
2 litre castol 75w 90 160 TL
Orijinal Şanzıman alt takozu 350 lira.
İşçilik 270 TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Fatih Karaçiçek yazdı:

Ben de    Citoren c4  2006 Mod.  1.6 hdi (110) araç sahibiyim.

Bu aralar  ben de Baskı Balata + Volant değişimi düşünüyorum.

Valeo marka nın  "Baskı Balata + Volant"   set halinde satılan bir ürünü nü söylediler.  Set halinde fiyat baya bir uygun geldi bana.

Ama marka hakkında hiç bir bilgim yok.

Son zamanlarda , baskı balata + volant değişimi yapan , ya da bilgisi olup fikir veren arkadaşlar olursa sevinirim.

2012 C4 aracım için belli zaman aralıklarıyla baskı balata fiyatı sorgulaması yapıyorum. Parçacıdan parça fiyatı alıyorum.Birde ustama soruyorum.

yaklaşık 6 ay önce LUK marka set halinde 2400₺ fiyat vermişti.

Geçtiğimiz ay da ustama orjinal olacak şekilde baskı balata değişimi anahtar teslim ne yaparız ? dedim.

3800₺ yaparız dedi. 

Yorum bağlantısı
Fatih Karaçiçek
(düzenlendi)

N11.com'dan biraz önce sipariş verdim.

Baskı Balata + Volant  (Hareketli)    VALEO Marka  (Citroen C4 Coupe 1.6 HDi 2004-2011 Valeo Debriyaj Seti Volanlı Kit)

Şase No gönderdim , aracınıza uyumlu ürün bu diye satıcının kendisi ürün linkini verdi.

Baskı Balata + Volant    VALEO Marka  1.490.TL ( 100.TL' de kupon Kullandım )  1.390.TL

Usta el işçiliğine ne yazar bilmiyorum.

Ama  Set halinde bir set için ürünün fiyatı iyi gibi geldi bana....

tarihinde Fatih Karaçiçek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Fatih Karaçiçek yazdı:

N11.com'dan biraz önce sipariş verdim.

Baskı Balata + Volant  (Hareketli)    VALEO Marka  (Citroen C4 Coupe 1.6 HDi 2004-2011 Valeo Debriyaj Seti Volanlı Kit)

Şase No gönderdim , aracınıza uyumlu ürün bu diye satıcının kendisi ürün linkini verdi.

Baskı Balata + Volant    VALEO Marka  1.490.TL ( 100.TL' de kupon Kullandım )  1.390.TL

Usta el işçiliğine ne yazar bilmiyorum.

Ama  Set halinde bir set için ürünün fiyatı iyi gibi geldi bana....

Fİyat çok iyi usta bakalım ne isteyecek...

Yorum bağlantısı
Fatih Karaçiçek

Usta , El işçiliği olarak 400.TL istiyor.   

Yıllardır araçlarımı götürdüğüm usta.  

Fiyat son ,  bundan aşağı olmaz diyor ama...!   Sakin , iyi bir günündeyse beni kırmayacağını umuyorum.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Mendeş
(düzenlendi)

Bilgi

2013 C4 Robotize Şanzıman 130.000 Km'de 05.05.2020 tarihinde volan ile birlikte Luk marka ile değiştirdim. 2.400₺ parça (Volan+Baskı Balata+Bilyalar+Yağ) Alıştırma dahil 600₺ işçilik ödedim. Burada dursun.

tarihinde Mustafa Mendeş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

6 martta, 307 1.6 hdi 110 bg'ın hareketli volanını ve bitmiş balatasını, antalya akşenler'de, abdil ustamın tavsiyesiyle, ticarilerde kullanılan tipte orijinal sabit şeklindekiyle değiştirdik. (dayanıklılık için)  oem sachs volan ve debriyaj seti, aks keçeleri, prizdirek keçesi -arka krank keçesini hatırlamıyorum şu an- şanzıman yağı, sprey, işçilik vs toplam 2100-2200 tl ödedim. fatura arabada, tam hatırlayamadım şu an net tutarı. yarım debriyaj harici garantisi de var da kolay kolay lazım olacak bi şey değil, yine de var

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Konfor düşüyor ve krank kıran var diyorlardı sabit volan takılan focuslarda, sıkıntı yaşamazsınız inşallah.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Konfor düşüyor ve krank kıran var diyorlardı sabit volan takılan focuslarda, sıkıntı yaşamazsınız inşallah.

eyvallah abi, yan sanayi çok model var hareketli-sabit dönüşümü için, bayağı ucuza da geliyor geneli ama ustam bizzat tavsiye etti, yetkili servis fiyatı hareketliyle yakın zaten ürünün. (ürün 90 bg için olan sabit volan değil bu arada, ticarilerde kullanılan oem sabit volan)

bikaç yıldır biçok araca takmış, kullandığı 1.6 hdi 407'ye de takmış, 30 bin kullanıp satmış, servise gelmeye devam ediyormuş araç, şikayet olmadığını söyledi. bir de parça konusunda titizdir abdil usta -yetkili servis çıkışlı biri zaten, 307 güncelken zaman serviste olan biri- kaç yıldır da tanıştığımızdan oem dışında bi şey aldırmıyor, polen filtresini bile oem alıp kendi götüren biri olarak ben de almıyorum zaten. bu balata değişiminde denedim, oem kutulu volanın üretim yeri iran vb bi doğu ülkesiydi, dışarıdan bakınca oem, kod tutuyor ama servis malıyla aynı değil. onu bile görüp iade ettirdi. koca antalya'da bunun dışında oem volan da yoktu bu arada parçacılarda, yerli üretim vardı bi tanesinde

edit: konfor konusunu atlamışım, 307 zaten yeni değişen sachs amortisörler ve sıfır lastiklerle bile sert bi araç, yeni debriyajsa pamuk gibi, sert olsa bile yadırgamazdım aracın hali böyle olunca ki fazla yumuşak bile geldi ilk bikaç binişte. alışmak zor olmadı tabi, şu an çok memnunum özellikle dur-kalk trafikte

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
edit:konfor
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Araştırıp giriştiğinize göre +/- leri gözden geçirmişsiniz demektir, tekrar hayırlı olsun. Konfordan kasıt rolentideki titreşim artışından bahsediyorlar vites değişimindeki vuruntudan çok.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Araştırıp giriştiğinize göre +/- leri gözden geçirmişsiniz demektir, tekrar hayırlı olsun. Konfordan kasıt rolentideki titreşim artışından bahsediyorlar vites değişimindeki vuruntudan çok.

tekrar teşekkürler, rölantide titreşim sorunu yok abi, öncesinde de yoktu gerçi. dediğim gibi fazla yumuşak geldi ilk bikaç sürüşte ama alışması da hızlı oluyor

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gencay Bengli

2012 C4 e hdi mcp şanzımanlı aracımda. kalkışlarda hafif titreme, frenden birden çekince vuruntulu kalkış, geri giderken titreme ve sıkışık trafikte 1. viteste 10/12 km hızla giderken birden gazdan ayağımı cektigimde aracin öne doğru kasma gibi şikayetlerle bugün ustama gittim. Baskı balata değisimi yapılması gerek dedi. Luk marka set halinde, volant ile beraber değişecek. Kalibrasyon, yağ değişimi anahtar teslim 3800'e anlaştım. Aracın ikinci sahibiyim 55 bin kmde aldım. Şuan 100000 kmde. Şikayetlerimi yaklaşık 10 bin km boyunca gözlemledikten sonra değişime karar verdim. Fiyat biraz yukarıda gibi fakat bu tarz islerde usta önemli diye düşünüyorum. Allah utandırmasın. Çarşamba günü işlemi yapıldıktan sonra gozlemlediklerimi tekrardan aktaracağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Takip edenler için güncel durumu şu şekilde sonlandırayım. Yukarıda yazdığım şikayetler neticesinde bu sabah saat 9:00 da bıraktığım aracımı akşam 16:00 da teslim aldım.

Aracın üzerinden çıkan orjinal ürünler baskı-balata-volant seti LUK markaymış. Bende yine aynı seti taktırarak değişimi tamamladım. Sorunlar tamamen ortadan kalktı. Çıkan balata da durumun önemini gösteriyordu. Balata neredeyse demire kadar bitmişti. c4 baskı balata değişimi sonrasında kalibrasyon ayarları ve yazılım güncellemesi de yapıldı. Yaklaşık 200 km kullandım. Şu an için bir sorun gözükmüyor. Birkaç ay sonra tekrardan bir görüş bildirmeyi düşünüyorum. 

*Baskı,balata,volant değişimi.

*Şanzıman ve robot yağlarının değişimi

*Kalibrasyon ve yazılım güncelleme 

* Diğer muhtelif giderler ( varsa eğer)

toplamda 4100₺ tuttu. 

Ustam parçaları sen al ben işçilik 1000₺ alırım dedi. Bende parçada olabilecek herhangibir sorun anında problem yaşamama adına anahtar teslimi yapmasını istedim.

Parçaların piyasa değeri yaklaşık 2800-2900 civarında ...

İstanbul şartlarında çok aşırı bir trafiğe kalmazsan bir 100000 daha gider, tabi bu durum kullanıma bağlı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Uğur
Gencay Bengli yazdı:

Takip edenler için güncel durumu şu şekilde sonlandırayım. Yukarıda yazdığım şikayetler neticesinde bu sabah saat 9:00 da bıraktığım aracımı akşam 16:00 da teslim aldım.

Aracın üzerinden çıkan orjinal ürünler baskı-balata-volant seti LUK markaymış. Bende yine aynı seti taktırarak değişimi tamamladım. Sorunlar tamamen ortadan kalktı. Çıkan balata da durumun önemini gösteriyordu. Balata neredeyse demire kadar bitmişti. c4 baskı balata değişimi sonrasında kalibrasyon ayarları ve yazılım güncellemesi de yapıldı. Yaklaşık 200 km kullandım. Şu an için bir sorun gözükmüyor. Birkaç ay sonra tekrardan bir görüş bildirmeyi düşünüyorum. 

*Baskı,balata,volant değişimi.

*Şanzıman ve robot yağlarının değişimi

*Kalibrasyon ve yazılım güncelleme 

* Diğer muhtelif giderler ( varsa eğer)

toplamda 4100₺ tuttu. 

Ustam parçaları sen al ben işçilik 1000₺ alırım dedi. Bende parçada olabilecek herhangibir sorun anında problem yaşamama adına anahtar teslimi yapmasını istedim.

Parçaların piyasa değeri yaklaşık 2800-2900 civarında ...

İstanbul şartlarında çok aşırı bir trafiğe kalmazsan bir 100000 daha gider, tabi bu durum kullanıma bağlı 

Hocam merhaba. Senin şikayetlerinin aynısı benim araçtada var. 2012 mod. 108 binde. Bir kaç ustaya sordum sıkıntı yaratmayacağını debriyaj setini değiştikten sonrada istanbul trafiğinde aynı durumu tekrar yaşayabilceğimi söylediler. Kafam cok karıstı bana yardımcı olurmusun ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...