İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Gösterge Işıkları Yanmama Sorunu

Özgür Parlak

Recommended Posts

Özgür Parlak

İyi günler fista ailesi aracım 2007 model gösterge ışıklarım ve buna bağlı teyp ışıklarım yanmamaktadır araç çalışırken park lambalarda yanmıyor tahminim bu 3 ü birleşik sigortalarını kontrol ettim bi sorun görünmü yor fakat çözüm bulamadım aracımda sonradan ekleme ayrı yanan ön sis ve amerikan park vardır desteklerinizi bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

belki bir kabloda kopukluk vardır.sonradan takılan park bir şekilde gösterge sigortasına bağlı olmalı. mesela eski nissan larda arka park lambalarının sigortası göstergenin aydınlatması ile aynı devredeydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Parlak
1 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

belki bir kabloda kopukluk vardır.sonradan takılan park bir şekilde gösterge sigortasına bağlı olmalı. mesela eski nissan larda arka park lambalarının sigortası göstergenin aydınlatması ile aynı devredeydi.

amerikanlar ilk olarak parklara bağlıydı sonradan bi kopukluk oldu direk kontak acılınca yanıyordu o yüzden emin değilim 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tek tek aramak lazım. başka yolu yok. birde gösterge ışıklarının düğmesi arızalanınca da aynısı oluyor. E34 BME de başıma gelmişti. soketini çıakarttım arkasından. Tam parlaklıkta yandılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Far anahtarında sıkıntı olma ihtimali yüksek, ayrıca öncelikle sonradan eklenen aksesuarları iptal edip test etmeniz daha sağlıklı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Parlak
3 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

tek tek aramak lazım. başka yolu yok. birde gösterge ışıklarının düğmesi arızalanınca da aynısı oluyor. E34 BME de başıma gelmişti. soketini çıakarttım arkasından. Tam parlaklıkta yandılar.

aracı açarken parkları açıp selamladığında her şey yanıyor ama kontağı açıp parkları yanında tepki yok bu arada bütün işaretler yanıyor sinyal uzun göstermesi falan 

1 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Far anahtarında sıkıntı olma ihtimali yüksek, ayrıca öncelikle sonradan eklenen aksesuarları iptal edip test etmeniz daha sağlıklı olur.

sisleri sonradan eklerken far anahtarının ordan almıştı ama parklarla ne alakası var anlamadım :S 

Yorum bağlantısı
Özgür Parlak
Şimdi, Selçuk Bakış yazdı:

Parklar da far anahtarına bağlı çalışıyor.

evet orası öyle ama sisler için ayrı bi düğme konuldu far kumandasından bi kablo çekti sonra not sislerimde suan çalışmıyor rolesi gitti gösterge ışıklarıyla eş  zamanlı olarak

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
3 dakika önce, Özgür Parlak yazdı:

far kumandasından bi kablo çekti

İşte sorunu buldunuz, iş çözümü uygulamakta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Parlak
Şimdi, Selçuk Bakış yazdı:

İşte sorunu buldunuz, iş çözümü uygulamakta.

kablo tesisatını kontrol etmiştim bu sıkıntı yok ama attıları ekten bir söküp öyle kontrolünü sağlıyayım birde 

Yorum bağlantısı
Özgür Parlak
3 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

%90 düğmeniz arızalandı.

normal kısaları falan yakıyor ama ? tesisatı söküp birde öyle kontroledeyim ben 

Yorum bağlantısı
Özgür Parlak

@Selçuk Bakış sis farının sistemini söktüm öyle denedim ve çalıştı sislerin rolesi bozulmuş bayramdan sonra yaptırdığım yere göstereyim tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum iyi bayramlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
[mention=58133]Selçuk Bakış[/mention] sis farının sistemini söktüm öyle denedim ve çalıştı sislerin rolesi bozulmuş bayramdan sonra yaptırdığım yere göstereyim tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum iyi bayramlar [emoji4]
Geçmiş olsun, iyi bayramlar
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...