İçeriğe Yönlendir

Lpg Filtre Yönü

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Benim Aracimda landirenzo evo tip lpg sistemi mevcut. Lpg li araclarda kullanilan filtrelerde yönler var.. filtrede in ve out seklinde.. Birkac lpg li aracta baktim yönler birbirinden farkli. Bunun aslı ve dogru olanı nasil olmali? Durum Farkli montajlar görünce daha bir karmasik hal aldi 🤔

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sıralı sistemlerde mantık aynıdır, regülatörden çıkan kısım filtre giriş (gas in) enjektörlere giden hortum kısmı (gas out) ise filtre çıkıştır. Ters montajda tam tersi oluyor haliyle regülatörün konumu önemli.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Şimdi bu ters mi yani? 

Ayrica ust tarafta filtreden enjektore giden hortumda filtrden sonra " kelepceli olan " gas flow yazan bir aparat var. İngiliççem yetmedi. Nedir bu? 

IMG_20190606_180606.jpg

Telefon hesap makinasindan bozma olunca yazilar okunmamis yeni farkettim. (Suanki halinde ust tarafta in yaziyor)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Abi gaz akışmetre dir gas file yazan ama senin filtre parlak olan mı onu çözemedim markası ne senin lpg nin?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

XER motor galiba? Montaj doğru resimden herhangi bir sorun gözükmüyor. Aparat gaz kesici ve sensörüdür içinde mini filtre vardır. Gaz kesicinin de direkt lpg deposundan gelen bakır boruya bağlı olması gerekir. Bazı bayiler regülatörü vibrasyonu dengelemek için motor üst seviyesinden aşağıya monte edebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
8 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Abi gaz akışmetre dir gas file yazan ama senin filtre parlak olan mı onu çözemedim markası ne senin lpg nin?

Evet aliminyum renkte olan parlak parcadan bahsediyorum. Filtre o. kit te landirenzo.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
8 saat önce, Koray Demir yazdı:

XER motor galiba? Montaj doğru resimden herhangi bir sorun gözükmüyor. Aparat gaz kesici ve sensörüdür içinde mini filtre vardır. Gaz kesicinin de direkt lpg deposundan gelen bakır boruya bağlı olması gerekir. Bazı bayiler regülatörü vibrasyonu dengelemek için motor üst seviyesinden aşağıya monte edebiliyor.

evet xer motor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Gaz kesici neden filtreden sonra bunda çözemedim.

Filtrenin yönü yanlış şeklinde istişare etmiştik.

Şöyle bir taktik vereyim.  Filtrenin içinde mıknatıs vardır. O taraf depodan gelen tarafa gelmeli.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
10 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Gaz kesici neden filtreden sonra bunda çözemedim.

Filtrenin yönü yanlış şeklinde istişare etmiştik.

Şöyle bir taktik vereyim.  Filtrenin içinde mıknatıs vardır. O taraf depodan gelen tarafa gelmeli.

Gaz kesiciyi ben hic farketmemistim dogrusu.

Eski filtrem var bi parcalayayim sunu bakayim.Ama mantiken out kisminin enjektore giden taraf olmasi lazim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...