İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Elektrik Problemi

Emre Şapçı

Recommended Posts

Emre Şapçı

Herkese İyi bayramlar,

Bugün yolda benzin aldıktan sonra arabayı çalıştırdım, her şey normal gözüküyordu, sonra klima göstergesine baktım, klima açık olmasına rağmen dijital göstergede bir şey gözükmüyor, sonra aç kapa yaptım klima çalışmadı, sağa çektim arabayı stop edip tekrar çalıştırayım dedim, araba gayet normal çalıştı, klimaya baktım hala çalışmıyor. Sonra araba P vitesinde D ye almak istedim vites geçmiyor (otomatik vites), neyse vitesin altındaki plastiği çıkarıp bir şekilde D ye almayı başardım, yola devam ettim, yolda sinyal yaktım bir kere sinyal ışığı yandı sonra sinyal söndü, farlar çalışıyor, radyo çalışıyor, dörtlü çalışıyor, sinyal dediğim gibi, camlar da çalışıyor, klima hala çalışmıyor, en son eve geldim, arabayı durdurup tekrar denedim, vites gene geçmedi.

Bu arada geçen hafta babam arabanın farını açık bıraktığı için akü bitmiş, sonra babam aküyü ölçtürmüş adam sorun olmaz iyi akü demiş. Bu arada akü 5 aylık.

Sizce problem ne olabilir? Yarın göstermeyi düşünüyorum.

İyi günler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ethem Şenkurt
Herkese İyi bayramlar,

Bugün yolda benzin aldıktan sonra arabayı çalıştırdım, her şey normal gözüküyordu, sonra klima göstergesine baktım, klima açık olmasına rağmen dijital göstergede bir şey gözükmüyor, sonra aç kapa yaptım klima çalışmadı, sağa çektim arabayı stop edip tekrar çalıştırayım dedim, araba gayet normal çalıştı, klimaya baktım hala çalışmıyor. Sonra araba P vitesinde D ye almak istedim vites geçmiyor (otomatik vites), neyse vitesin altındaki plastiği çıkarıp bir şekilde D ye almayı başardım, yola devam ettim, yolda sinyal yaktım bir kere sinyal ışığı yandı sonra sinyal söndü, farlar çalışıyor, radyo çalışıyor, dörtlü çalışıyor, sinyal dediğim gibi, camlar da çalışıyor, klima hala çalışmıyor, en son eve geldim, arabayı durdurup tekrar denedim, vites gene geçmedi.

Bu arada geçen hafta babam arabanın farını açık bıraktığı için akü bitmiş, sonra babam aküyü ölçtürmüş adam sorun olmaz iyi akü demiş. Bu arada akü 5 aylık.

Sizce problem ne olabilir? Yarın göstermeyi düşünüyorum.

İyi günler.

Öncelikle geçmiş olsun

Sigorta tablası olabilir mi

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam akü saçma sapan arızalar verdirebilir araca. bence aküyü şarj ettirin yada yeni bir akü ile değiştirip deneyin..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vites kolunda elektrikli kilit vardır, frene basıp bırakınca vitesin ordan tık tık diye ses gelmeli. marşa basacak kadar akü varsa kilit sorunlu olabilir. havalandırma paneli ile ilgisi yok ama

Yorum bağlantısı
Ethem Şenkurt

Benim arabada tavan lambası kısa devre yaptı sigorta tablasını yaktı aynalar iç aydınlatma servis ikaz lambası çalışmıyordu acaba sizde de fren müşürüyle klimanın sigortası aynı sigortadansa aynı durum olabilir mi dedim

Yorum bağlantısı
Erdal Daban

Dijital ekranda görüntü derece aç vb hiç bir bilgi yoksa;Klima da kalorifer de çalışmıyorsa ki muhtemelen çalışmaz! 

Direksiyonun altındaki sigorta kutusundaki kahverengi R34 nolu roleye bakın,.

Ama ekranda görüntü varsa motor kaputunun altındaki sigorta kutusundan 37 nolu sigorta’(30 amper) ya bakın.

Diğer arızanızla ilgili bilgim yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...