İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Fan Açmıyor

İhsan Yıldırım

Recommended Posts

İhsan Yıldırım
(düzenlendi)

Merhaba Herkesin bayramı mubarek olsun :)

esimin kullandigi fiesta flair de bir kac sorun var araci ben kullanmadigim icin sorunu gec farkettim aracin hararet gostergesi calismiyor buna istinaden suphelenip araci calistirip fan acip acmadigini kontrol ettim ve fan acmadi

Oncelikle bakmam gereken ler sanirim

Sigorta (yerini bilmiyorum)

Hararet musuru ( yerini bilmiyorum)

Termostat (yerini bilmiyorum ) 

Yerlerini bilen varmi acaba onceki konularda arama yaptim fakat yeri hakkinda bilgi verilmemis

Ayrica kaputu actigimda fanin sallandigini farkettim sabit degil yani bosta kalmis gibi ust taraftaki takozlari yok olmus nasil bir cozum uretebilirim

hareret yaptirmamisiz araca suda eksilme vs birsey yok  cok fazla kullanmiyoruz zaten

hazir konu acilmisken sanirim teker bilyalarindan ugultu geliyor porya ile berabermi degisiyor sadece bilye alsam tornacida degistirebilirmiyim

Son olarak surucu tarafindaki on camin altindan iceriye dogru goren takoz var silgecin altinda oradan su aliyor oraya silikon bassam ise yararmi nasil bir cozum uretsem  😊

tarihinde İhsan Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

araç klimalı olsaydı fan motorunu test etmek kolaydı. klimayı açıp fanın çalışıp çalışmadığına bakardınız.

fiestam olmadığı için fan sigortasını bilemiyorum ama fan motorunun sağlamlığını test etmek için fan müşürü soketini çıkarıp bir kablo ile kısa devre yapın. kontağı açtığınızda fan motoru çalışması lazım. bu şekilde çalışıyorsa fan müşürü arızalı demektir. yine de çalışmıyorsa fan ve fan müşürü soketlerini, devamındaki kablo hattını kontrol edin. kopukluk yıpranma olmasın.

belli bir hızdan sonra uğultu genelde teker rulmanlarından olur. arka tekerleri sırasıyla askıya alıp elle sallayın. boşluk vardır büyük ihtimalle. fiestaların arka rulmanları kapalı tip olmadığı için elle kendiniz de değiştirebilirsiniz ama rulman yataklarını elle çakmak kampanaya zarar verebilir. en iyisi tornacıya verin, presle çaksınlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

fan çmasa şimdiye kadar bayağı kendini belli ederdi araç yolda klaırdı diye düşünüyorum. bir oto elektrikçisne gösterin. klima olsa kolay bir kontrol yapılırdı evde

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Herkese tesekkur ederim ama sorunu kendim tespit etmek istiyorum ilk basta soyledigim gibi yerlerini bilen varmidir bu parcalarin?

Basit seyler  icin sanayide gereksiz harcamalar yapmak yerine forumunda amacini yerine getirmis olmak istiyorum  :) olmazsa aksam aracin altina yaticaz  bakalim ne cikacak 

Yorum bağlantısı
Onur Okudan

Far yukseklik ayarinin altindaki gozlu yeri kendinize dogru cekin Sigorta kutusu orada 

Oradan patlamis olan var mi bir bakin 

Eger varsa yenisiyle degistirin ama amperini mutlaka ayni amperde bir sigortayla degistirin yuksek amper takmayin

sigortalarda sikinti yoksa oto elektirciye gidip fan musurunu kontrol ettirin

Musurde sikinti varda en fazla 50lira falandir pahali bir parca degil

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...