İçeriğe Yönlendir

Ankara-İstanbul Ortalama Hız

Emre Öğüt

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Bide selektör yapıp gidemeyenler var sol şeritte. 120 ile gidiyom öndeki ile mesafe koruyarak. Arkamdan cafcaflı farları ile gelip sıkıştırıyor.  Gaza basıp uzuyom gelemiyor öndeki araca yaklaşınca mecbur yavaşlıyom yine geliyor selektör atıyor. Sonra vay arkadaş önüne alıp selektör manyağı yapınca fren yapmalar felan.

Cekememezlikten anlaşılmasın da şu yeni reno motorlu Mercedesleri ile ucacagini sananlara çok ayar oluyorum.  Sırf bu yüzden 1.6 makina almak istemiyorum

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sol şeride ticari araç ile girmeyen anlayamaz, arkadan gelen lüx aracın tacizini. Araç sınıfına göre seyir kültürü bizden girmediği sürece yollar güvenli değil 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ticari araç tacizi de var farklı boyutta. Çoğunluk servis araçları ve vipler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İlk kurşunu sıkan otomobil oluyor hocam. Orta hat dolu sağ dolu. Sınırım 121 ve gidiyorum sinyal ampülüm patlayacak gibi yandığı halde. Tepeme çıkan devasa aracın tacizine dayanamayıp yol verdiğim, sonra direksiyonu yumruklamasını izleyerek yol aldığım oluyor. Bir daha taciz etmesin diye ekmek derdi ile milyon km yol yapanları. 

Ha evet, depo hesabı sorulmayan yeni yetme serseri de çoğaldı ticari araç tepelerinde. Onların içinde de komplexi olanı çok. Normaldir

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
5 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bide selektör yapıp gidemeyenler var sol şeritte. 120 ile gidiyom öndeki ile mesafe koruyarak. Arkamdan cafcaflı farları ile gelip sıkıştırıyor.  Gaza basıp uzuyom gelemiyor öndeki araca yaklaşınca mecbur yavaşlıyom yine geliyor selektör atıyor. Sonra vay arkadaş önüne alıp selektör manyağı yapınca fren yapmalar felan.

Cekememezlikten anlaşılmasın da şu yeni reno motorlu Mercedesleri ile ucacagini sananlara çok ayar oluyorum.  Sırf bu yüzden 1.6 makina almak istemiyorum

+100

Geliyor, saçma sapan farlarıyla selektör yapıyor, sağa geçiyorum, gazı da bırakıyorum geçsin diye, geçiyor, ilk virajda ya da rampada önümde freni köklüyor.

Onun için ne zaman sakin sakin 110-120 ile gideceğim, ekonomi yapacağım diye yola çıksam 160'ta buluyorum kendimi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Avrupa'da gördüğüm, doblo sınıfı da olsa, ducato sınıfı da olsa otomobil gibi kullanıyorlar. Araçları temiz ve bakımlı, efendi efendi 120 ile gidiyor, sinyal verip sollamasını yapıyor, tak diye geri dönüyor şeridine. Aynı şekilde Smart sınıfı arabalar da. Eğer hızlı gidecekse S350'nin arkasına yanaşıyor, diğeri de efendi gibi yol veriyor. Bizde ya yavaş gidiyorlar ya da saçma sapan hızlı gidiyorlar.

Bunların temel sebebi eziklik ve güç gösterisi bence. Hayata tutunacak başka şeyi olmayıp ilk defa c200 alınca adam yerine konuldukları için belki, tüm yolu kendilerinin sanıyorlar. Dikkat ediyorum genelde premium markaların en ucuz modellerini alanlarda oluyor bu durum.

Instagram'da çok takipçili sürekli makas videosu paylaşan sayfaların da etkisi olduğunu düşünüyorum bu arada. Kötü özendiriyorlar. 

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Sağ şerit 90 gitmeyi deneyin birde. Orası bambaşka boyut. 

Tırlarla da olmuyor :) onlar da hiç fren yapmak istemiyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şimdi, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tırlarla da olmuyor :) onlar da hiç fren yapmak istemiyor.

Kesinlikle. Arkadan gelene göre hız ayarı yapıyorum uzun yolda. Sonra strese gidiyorum. 

Bu arada, Passatta en uzun ömürlü parça far kolu olacak. Arkadan yanaşıp beklediğim her araç yol veriyor nazikçe. Kango ile yanaşınca yol vermeyip, selektör atınca frene basanlar şimdi yol verenler. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Otobanın en berbat kısmı Gebze - izmit doğu arası. İki şerit otoban mi olur arkadaş.sag şerit zaten ağır vasıta sola biri çıktı mı direk kaos. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu giseden giseye radar hikayesi çıkınca otoban kullanımı bıraktım istanbul a giderken. Çok geçmedi bu seferde E5 e hız koridorlari attılar :)

İzmitin gözünü seveyim diyordum bı kaç sabit radar vardı yeri belli. Ki oralarda zaten herkes yavaşlardi. Şimdi İzmit de kameralar radar levhaları artmış. :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Dün gece izmirden geldim. Balıkersir bursa arası 4 saat. Otobana geçince orta ve sag şeritler 100 ile gidiyor. Sola çıkınca da sürekli arkadan taciz geliyor 140 gösterge hızınile gitsem bile. Bu nedenle zaman zaman onun da üstüne çıkmaz zorunda kaldım. Neden bazıları 160 170 ile gitmeyince öndekini taciz eder ki daha yaklaşmadan flaş yapma magandalığı....bu tür adamlar okula da mı gitmemiş acaba?

folik asit yokuluğundan zeka eksikliği, mal fazlalığından ego fazlalığı, artı eşekliğin okusada bünyede baki kalması.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

+100

Geliyor, saçma sapan farlarıyla selektör yapıyor, sağa geçiyorum, gazı da bırakıyorum geçsin diye, geçiyor, ilk virajda ya da rampada önümde freni köklüyor.

Onun için ne zaman sakin sakin 110-120 ile gideceğim, ekonomi yapacağım diye yola çıksam 160'ta buluyorum kendimi.

Aynen bu. Büyük egolarla geçiyor sonra ilk sağ sol virajda fren. Araba kullanmayı da bilmiyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Sol şeride ticari araç ile girmeyen anlayamaz, arkadan gelen lüx aracın tacizini. 

Dünya literatürüne girmiştir trafikte 41 plaka ticarilerden uzak duracaksın. 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Önüm dolu selektör yapıyor vatandaş, selektör kaldırılmalı ülkemizde.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
8 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Önüm dolu selektör yapıyor vatandaş, selektör kaldırılmalı ülkemizde.

Böyle bir durumla karşılaşınca hafif sağ yapıyorum arkadaki moloz görüyor önün dolu olduğunu ve selektör yapmıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Böyle bir durumla karşılaşınca hafif sağ yapıyorum arkadaki moloz görüyor önün dolu olduğunu ve selektör yapmıyor.
Ben 4 lu yakiyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sen çekil ben geçeyim diyor galiba.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok efendi adamlar da var ama,3.0 mazutlu milyonluk ciple adam öndekini sabırla bekleyip sonra gazlıyor, oluyor bazen.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
16 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:

Ben 4 lu yakiyorum

Katiyen olmaz. Gaza geliyor daha beter. Ankara’da hadi yarışalım veya dur belamı arıyorumun işaret fişeğidir arkadakine dörtlü yakmak. 😀

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Katiyen olmaz. Gaza geliyor daha beter. Ankara’da hadi yarışalım veya dur belamı arıyorumun işaret fişeğidir arkadakine dörtlü yakmak. [emoji3]
[emoji3]her memleketin dili var tabii trafikte
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Önüm dolu iken selektör yapana , beni geçince benim hızımda seyir edene , telefon ile oyalanip gitmeyeni telefonu bırakınca makas atarak gidenleri anlamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...