İçeriğe Yönlendir

Ankara-İstanbul Ortalama Hız

Emre Öğüt

Recommended Posts

Koray Demir
14 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Çok efendi adamlar da var ama,3.0 mazutlu milyonluk ciple adam öndekini sabırla bekleyip sonra gazlıyor, oluyor bazen.

“Nezaket” karaktere işleyen bir erdemdir. Trafikte altın kural olmalı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
37 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:
38 dakika önce, Koray Demir yazdı:
Böyle bir durumla karşılaşınca hafif sağ yapıyorum arkadaki moloz görüyor önün dolu olduğunu ve selektör yapmıyor.

Ben 4 lu yakiyorum

Aman ha. Yağmur çamur sis ve arkadakine 4lü flaşör asla. 

Dünya literatürüne girmiştir trafikte 41 plaka ticarilerden uzak duracaksın. [emoji3]
Şom ağızlı al sana İzmit [emoji533]

8480138d4ebbd880869ff3a261734c4a.jpg
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sola sinyal açık selektörsuz çok yol aldım iş ki ayna  alışkanlığı olsun öndekinde.

Güzel yazılar var selektör için7e502f7e17ca2f0bd9f38eb3d5117bc6.jpg70c5346d65a3fdbf7dd432b957a5952d.jpg

Şom ağızlı al sana İzmit [emoji533]

8480138d4ebbd880869ff3a261734c4a.jpg
Kartal ani fren yapsa nolur dayı azmetmis içinden geçecem diye
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
5 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sollama yapmıyorum gidiyorum. Yani sürekli sollama. Çünkü ortaya geçmek için acı fren gerek. Amerikada da yıllarca araç kullandım kalabalık olunca sol şerit de normal şerittir.

Emre sol şeritten sen gitme ama çok otobanla işin yok sanıyorum. Yoksa böyle demezsin.

Mehmet Hocam siz mevcut durumdan bahsediyorsunuz ben ise olması gerekenden. Yani ben de çok defa 70-80 ile giden sağ şerittense sol şeritte 90-100 ile takip ettim. Önüm boş olsa 120, otoban ise 130 ile devam edecektim hepsinde. Yalnız ben zaten bu hızlara ulaşmış ve sollama yapıyorsam arkamdan selektör atanı da takmamaya çalışıyorum.

Sizin bahsettiğiniz gibi bir audi marka araba o şekilde denk geldi, hızım 120 idi, baktım adam gitmek istiyor, kasmadım, uygun bir yerde yol verdim sonra da ben takip ettim onu 140-150 ile. Allaha şükür o gün arabamız iyiydi sürdük o şekilde. Şimdi onu da yapamam Civic ile, öyle bir trafiğe girsem, 90’la 100’le sol şeridi de tıkayamam, boşluk buldukça araba sollarım çok yorulurum herhalde.. 

Genel olarak Şehirler arası trafik dediğiniz gibi çığırından çıkmadıysa hızıma göre ortada kalıp gerekirse sağ şeride geçiyor ve orta şeridi dahi boşa işgal eden görürsem kısa bir sellektör ile uyarıyorum. Anlamazsa da uğraşmıyorum tabi.

Çok sevdiğim şehirler arası yolculuk, şehir içi yolculuğuna dönüşünce hiç bir zevki kalmıyor zira.. Kural ne der bilmiyorum ama bu şekilde olsa iyi olur kanımca..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

240px-SeritLevha.png

Şu levha her şeyi özetliyor.

Ağır vasıta sağdan git, orta şeridi geçici kullan, sol şerit yasak.

Otomobil orta şerit veya sağdan git, geçici olarak sol şeridi kullan.( sinyal vererek sol şeridi kullan)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

İki ay önce bir İzmit yaptım otobandan. Efendi olayım kimseye bulaşmayım ortadan yol alayım dedim, kamyonlar atladı önüme, tosbağalar çıktı yoluma , başaramadım. Atara atar gidere gider yaptım, BMW’ciler Audi’ciler, Mercedes’ciler darladı, eeeeyyt ulen ufak gördünüz  Karamürsel sepeti mi sandınız dedim saldım 170 beygiri beni darlayana verdim arkadan selektörü it çakal o kadar çok ki harca harca bitmedi yine başaramadım.  Devlet 3 şerit yapmış, üçünde de bize yer yok. Lanet ettim, sövdüm en sonunda Gerede ayrımına geldim çıktım otoyoldan şükrettim 😀

• Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
47 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Eskiden buzdolabı yoktu. Turgut özal zamanından bu. ;)

Tabelalar ve hız kuralları baştan aşağı yenilenmeli 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben otoyolda kimseye bulaşmam.
Geçecek bi yerlerini illaki bulurum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

En sevmediğim 2 şeride düşen yerler de kamyon ve tırların birbirini sollamaları 130 ile geliyorsun birden sola çıkıyorlar iki defa büyük kaza atlattım adam demir yığını umrunda değil arkadan gelen

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

İşte 1.6 gidiyor gidiyor da, sinirlenince kof kalıyor.
130 ile giderken, gazı kökledin mi 200’lere rahat ve çabucak taşıyacak araçlara hasret kaldık şu vergi sisteminde.

Adana-İskenderun otobanında ortalama hız tespiti mevcut.
140 ile ceza yiyen oldu Amarok’la.
Sağlam bastı.
130-150 aralığında basıp, ceza yemedim hiç.
Gişeden girerken yavaşlıyorsun, sollamada önündekini beklerken yavaşlıyorsun, kavşak ayrımında yavaşlıyorsun, ort. hız düşüyor.
Ceza yemek gerçekten beceri bu sistemde.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
22 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

En sevmediğim 2 şeride düşen yerler de kamyon ve tırların birbirini sollamaları 130 ile geliyorsun birden sola çıkıyorlar iki defa büyük kaza atlattım adam demir yığını umrunda değil arkadan gelen

Çok sık rastlarım. Almış hızımı rampayı çıkacakken pat diye atlıyor sol şeride, ne bir sinyal var ne bir şey zaten. Tın tın geçiyor bir de pis pis bakıyor tipini sevdiğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eğer çok yol yapıyor iseniz bir süre sonra ağır araçların sollamaya çıkıp çıkmayacağını kestirebiliyorsunuz. Sinyal vermesine gerek olmadan 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Eğer çok yol yapıyor iseniz bir süre sonra ağır araçların sollamaya çıkıp çıkmayacağını kestirebiliyorsunuz. Sinyal vermesine gerek olmadan 

Kuralına uygun sinyal vermiyorlar ki (veya sinyal kırık/bozuk çalışmıyor) sorun orda zaten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Orta şeritten gitmekte olan bir kamyon sag şeritte başka bir araç görürse sol sinyali açıyor düz devam ediyor. En kızdığım durum

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Pozantı rampalarında 3 şerit tır ve kamyonların kapadığı yollarda araç sürmek...

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Eskiden kestirebiliyordum ama artık hiç kimseyi önceden kestiremiyorum. Her zaman bir acaba var içimde. Çünkü o kadar saçma insanlar çıkıyor ki karşıma, her biri bir öncekini aratıyor.

Fethiye’de yaptığım kaza da buna bir örnek. 20 ile sağ şeritten gidiyor, tam ben geçerken sola önüme kırıyor. Neden öyle yaptın diyorum, abi sola dönecektim ben geniş alayım dedim diyor. Sanki tır çeviriyor haspam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
5 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Orta şeritten gitmekte olan bir kamyon sag şeritte başka bir araç görürse sol sinyali açıyor düz devam ediyor. En kızdığım durum

Adam haklı. Tabela orada sinyal vererek yürü diyor 

6 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Kuralına uygun sinyal vermiyorlar ki (veya sinyal kırık/bozuk çalışmıyor) sorun orda zaten.

Çoğu farkında. Sinyal vermesin dert değil de çıktıktan sonra sinyal verene bitiyorum 

1 dakika önce, Serhan Kaya yazdı:

Pozantı rampalarında 3 şerit tır ve kamyonların kapadığı yollarda araç sürmek...

Başka şansı yok. Eğer ayağını gazdan çekerse daha zinhar hızlanamaz 

1 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Eskiden kestirebiliyordum ama artık hiç kimseyi önceden kestiremiyorum. Her zaman bir acaba var içimde. Çünkü o kadar saçma insanlar çıkıyor ki karşıma, her biri bir öncekini aratıyor.

Fethiye’de yaptığım kaza da buna bir örnek. 20 ile sağ şeritten gidiyor, tam ben geçerken sola önüme kırıyor. Neden öyle yaptın diyorum, abi sola dönecektim ben geniş alayım dedim diyor. Sanki tır çeviriyor haspam.

Ufak araçlar evet onları kestirmek zor 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Güçlü bir araç şart orda. Resmen meydan muharebesi.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

240px-SeritLevha.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sağa geçmiyor?

Sağdaki araç geride kalınca kapatıyor. Orta şerit devam

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Güçlü bir araç şart orda. Resmen meydan muharebesi.

Ben böyle ağır vasıta sürülen başka bir yol görmedim ülkede. Baştan sona araçla gezmiş biri olarak söylüyorum. Hakkaten sinir harbi ve meydan muharebesi olarak geçen bir yol kesimi. Hele de yaz aylarında gurbetçiler de yoğunluğu katlayınca 5.0 araç olsada nafile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Tek başımıza maalesef bir şeyleri düzeltemeyiz. Biz üzerimize düşeni yapıp sağ salim evimize varmayı amaçlamalıyız.

Benim gözlemlerime göre son yıllarda iyileşme var trafikte, yavaş da olsa insanlar bilinçleniyor ya da cezalardan korkuyorlar. 

Ağır vasıtalarla ilgili bir çok kural var. Eğer gerçekten uygulanır ve Almanya’daki gibi ehliyetlerine el konulursa çatlasa da patlasa da sol şeride çıkamazlar. Çıkarsa ehliyeti gider işinden olur çünkü. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
28 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sağa geçmiyor?

Sağdaki araç geride kalınca kapatıyor. Orta şerit devam

Arkadan yanaşınca geçiyor çoğu 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben otoyolda kimseye bulaşmam.
Geçecek bi yerlerini illaki bulurum.

Bu sefer de makas attı oluyor 😀 Maksat kurallara uymamaksa benim sıkıntım yok her türlü yolumu bulurum emmi. Bu ülkede sıkıntı kurallara uyanların. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...