İçeriğe Yönlendir

Jazz - Debriyaj Boşa Çıktı

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

Yoldayim. Debriyaj bosa cikti saga cektim durdum. Konyaya yolum Eminlik giselerindeyim. Ulukisla civari. Yola devamedecek bir care var mi?

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Yoldayim. Debriyaj bosa cikti saga cektim durdum. Konyaya yolum Eminlik giselerindeyim. Ulukisla civari. Yola devamedecek bir care var mi?
Hidrolik seviyesini kontrol eder misiniz?
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
2 dakika önce, Furkan Bakırel yazdı:
6 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Hidrolik seviyesini kontrol eder misiniz?

Minimumun altina inmis

Yorum bağlantısı
Halit Demir

Stop haldeyken 1. Vitese takin debriyaja basip calistirin vites degistirmeden ilerleyebilirsiniz 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Minimumun altina inmis
Merkez bozulmuş muhtemelen bu şekilde ilerlemesi bir hayli güç, geçmiş olsun.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Biri attım ilerliyorum debriyaj hidroliği petrolde tamamlarsam acaba sorun düzelir mi ona göre duracağım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

merkez kaçırıyor ise bir süre sonra aynısı olacak maalesef. gidilecek mesafe nedir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yol eğimini şartını bilmiyorum ama zaruri bir durum var. fren yağı alınır birkaç kutu bagaja atılır, 4. viteste sabit sürat korunarak gidilebilir. merkez kaçırdıkça fren yağı lambası yandıkça durup hazne doldurulur. fren yağı biterse fren tutmaz amaan dikkat. kasko varsa çekici talep edilebilir.

kaçağın yerini de bilmiyoruz tabii, debriyaja basmadıkça kaçırmayabilir de yol boyunca. azami dikkatli sürüş lazım

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Yağ lambası hiç yakmadı debriyaj ile fren ayrı sanırım Honda jazz 2004 manuel sadece debriyaj yağı seviyesi minimumun altında. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

2 ayrı hazne var ise ayrıdır, bu iyi freni etkilemez

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

İlk petrolde duralım bakalım yag ekleyince İnşallah düzelir

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

debriyaj olmadan da vitesi değiştirmek mümkün yeterki deviri eşitleyebilin. kolay şey değil ama debriyaj yayları kırılan kia pregio panel van ile 30 km gidip debriyaj değiştirtmiştim zamanında. yani deviri arttırın, sonra gazı yavaştan azaltırken elinizle ikinci vitese geçirmek üzere bakı uygulayın. bir yerde sertte olsa vitesi geçirebilirsiniz. vites küçültürken de aynı. yeterki yeteri kadar yavaşlamış olsun motor hızı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Aynı durum babamın aracında oldu. Trafik sakinken aracı 2 vitese takip çalıştırdım biraz sallandı sonra yürüdü sanayiye kadar öyle gittim dükkanın önünde devir düşürmem boşa attım debriyaja basmışım gibi vites degisti

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Eminlik gişelerinden sonra sanırım bir 20 km rampa yukarı gittim 1. viteste. Aşağı doğru ivmelenince 5'e atıp bir süre ilerledim. Ereğli'de BP'ye girip hidrolik aldım koydum pompaladım ama şişmedi debriyaj. Tekrar yola çıktım 200 km'yi bitirdim 5. vitesle. Sadece Ereğli ve Karapınar merkezde 1-2 trafik ışığına yakalandım, durmak zorunda kaldım.

Ertesi gün sanayiye gittim. Üst merkez körüğü patlamış, tamiri yapıldı, 70 TL'ye patladı. Bunu da öğrenmiş olduk.

Teşekkür ederim yardımlarınız ve ilginiz için abiler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
15 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Eminlik gişelerinden sonra sanırım bir 20 km rampa yukarı gittim 1. viteste. Aşağı doğru ivmelenince 5'e atıp bir süre ilerledim. Ereğli'de BP'ye girip hidrolik aldım koydum pompaladım ama şişmedi debriyaj. Tekrar yola çıktım 200 km'yi bitirdim 5. vitesle. Sadece Ereğli ve Karapınar merkezde 1-2 trafik ışığına yakalandım, durmak zorunda kaldım.

Ertesi gün sanayiye gittim. Üst merkez körüğü patlamış, tamiri yapıldı, 70 TL'ye patladı. Bunu da öğrenmiş olduk.

Teşekkür ederim yardımlarınız ve ilginiz için abiler.

Geçmiş olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...