İçeriğe Yönlendir

Yılan Sokması veya Isırmasına İlk Yardım

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Önder Özcan
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tarım il müdürlüğüne mail atıp sordum.. 

Bakalım ne diyecekler yılan hakkında.. 

Tarım il müdürlüğü: KAÇ!

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile geçen sene Aref i ısırmıştı bir yılan, Türkiye de tedavisi yoktu mısır a uçakla gitmişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Şimdi bir şey anlatacağım [emoji3] 4 yaşında iken beni yaylada Sarı renk bi Akrep sokmuş. Ailem panikle akrebi öldürüp akreple birlikte beni hastaneye götürüyorlar. Serum vs bağlıyorlar panzehir geliyor verecekler ama aradan 3 saat geçmesine rağmen zehirlenme belirtisi yok sadece biraz ateşim çıkıyor. 5 gün gözetim altında tutuyorlar. Sokan Akrepte ülkede ki en zehirli türlerden biri. Neyse Test tahlil derken bağışıklığım olduğu ortaya çıkıyor. Halen sinek dahil ısırmaz beni. Sinek ısırığı nedir bilmem [emoji3]

Bu da geçen kurumun otoparkında yakaladığımız
666a1c27926f3eb3c519852e4bc33024.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Durmaz, önce kafasına kaşıkla vurman lazım :D 

Bak bu detayi unuttuk biz 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
7 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

https://www.google.com/amp/www.hurriyet.com.tr/amp/gundem/sakin-yilan-sanip-oldurmeyin-o-bir-oluklu-kertenkele-40087917

Bu kertenkeleye dikkat etmek lazım. Maalesef yılan zannedilip öldürülüyormuş. 

Bunun kertenkele olduğunu anlamak için önce öldürüp sonra incelemek gerek. Yoksa nerden baksan yılan gibi.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi bir şey anlatacağım [emoji3] 4 yaşında iken beni yaylada Sarı renk bi Akrep sokmuş. Ailem panikle akrebi öldürüp akreple birlikte beni hastaneye götürüyorlar. Serum vs bağlıyorlar panzehir geliyor verecekler ama aradan 3 saat geçmesine rağmen zehirlenme belirtisi yok sadece biraz ateşim çıkıyor. 5 gün gözetim altında tutuyorlar. Sokan Akrepte ülkede ki en zehirli türlerden biri. Neyse Test tahlil derken bağışıklığım olduğu ortaya çıkıyor. Halen sinek dahil ısırmaz beni. Sinek ısırığı nedir bilmem [emoji3]

Bu da geçen kurumun otoparkında yakaladığımız

Hikaye bunlar ya.
Bunla bahçede birlikte çalışıyoruz biz.
Tarım il müdürlüğü: KAÇ!

Valla mı.
Yanlış mı yapmışım. [emoji15]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
17 dakika önce, Muhammed Orak yazdı:

Bu aralar ne oluyor  bu kadar yılan artışı oldu ülkede ?

İklim 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
16 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

İşte üstüne bastığım yilaannn. Neyseki zehirsizmişte hala buradan yazıyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
10 saat önce, Muhammed Orak yazdı:

Bu aralar ne oluyor  bu kadar yılan artışı oldu ülkede ?

Yılanları öldürünce de fareler artıyor. Doğaya bir müdahale etmesek döndü kendi kendine mükemmel işliyor aslında ama insan elinin değdiği herşey gibi bunun da mahvediyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Yılanları öldürünce de fareler artıyor. 

Benim eski bahçede yüzlerce fare vardı.. 

Yeni bahçede hiç fare yok. Kıllanmıştım zaten o işten.. Yılan görmeyi bekliyordum ama karşıma engerek çıktı... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Geçenlerde 1,5 metre gibi bir boyu olan altın sarısı bir yılan gördüm tam da ayağımın dibinde bir fotosunu çekeyim dedim. Telefonu aldım dönüp çekecekken bir bktım yılan yok  o an 'keşke fırsat varken Cuma'ya gitseydim' diye düşündüm. Hoplayarak otların arasından çıkınca bir şey olmuyormuş.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tarihe not: yanında yöresinde yılan olan kişilerden uzak dur. Sana tuzak kuruyor olabilirler 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tarihe not: yanında yöresinde yılan olan kişilerden uzak dur. Sana tuzak kuruyor olabilirler 

Akrep?
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim eski bahçede yüzlerce fare vardı.. 

Yeni bahçede hiç fare yok. Kıllanmıştım zaten o işten.. Yılan görmeyi bekliyordum ama karşıma engerek çıktı... 

Fareleri ya yılan ya da kış bitimi olan sis öldürüyor.Tarlaya çökmesi lazım ama.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Akrep?

Kimsin sen! Çık dışarı çık çııık 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
2 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Yılanları öldürünce de fareler artıyor.

Bu yüzden bizim köyde fare istilası oldu. Ekinleri biçer döver gibi biçiyorlar. Emin olun fare istilası yılan istilasından daha tehlikeli.

Önceden babam yılan filan görse öldürmeye çalışırdı. Ama o fare istilasından sonra yolda yılan görünce selam veriyor. 

Hem ürünleri mahvettiler hem de köyde Tavşan Ateşi (Tularemi) salgını oldu. Bütün köy neredeyse hastalandı. Doğanın dengesine müdahale etmemek gerekiyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
26 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kimsin sen! Çık dışarı çık çııık 

Bir cisim yaklaşıyor diyen eleman mı bu.. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir cisim yaklaşıyor diyen eleman mı bu.. 

He ya kendisi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...