İçeriğe Yönlendir

VW RNS310 ve 2009 Tiguan 5n Hoparlörleri

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Arkadaşlar, aracın hoparlörleri, aynı bizim emanet jettanınkiler gibi. Çok orta ses ağırlıklı. Sanırım en ucuz olanlarını seçip koymuşlar. Ana ünite sonradan navigasyon ile güncellenmiş. Ön kapılara hoparlör almak istiyorum. Önerisi olan varmı? Kesinlikle yumuşak tonlu birşeyler almam lazım, ancak kesinlikle birşeyin çakması olan hoparlör almayacağım. Markasız olması önemli değli yeterki deneyiminiz iyi olsun. Ana ünite epey güçlü ve orijinal navigasyon ünitesi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yaşar

Ben BM-Audio almıştım memnuum ilk aldığımda amfi yoktu şuan amfide bağladım çok hoş sesi var forumda konusunu açmıştım test için inceleyebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talat Tekin

ortalama önler 30/35w falandır. a4 te falan o güçte çünkü.
Max ses çıkışı Çok iyi bir hoparlör alsanız bile teyp besleyemez yani çok muhteşem fark olmayacak. düşük watt 35/50w gibi ortalama kalite bir hoparlör işinizi görür diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bana güç lazım değil zaten. iyi tonu olan bir hoparlör lazım. 4x20w miş bu ünitenin çıkışları.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

depoda birçok 8 ohm 16 cm hoparlör var. onlardan bir çift deneyeceğim çünkü zaten ön kapıların ses seviyesi saçma deverece çok çıkyor. beğenmezsem birşey sipariş ederim artık.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

audison prima 8.9bit alın uygun kablo setiyle kes biç yapmadan upgrade olayına girin. 

Kendiniz bile şaşıracaksınız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hangi hoparlörü kullanacaksın karar ver, sonra 4 watt 2x3 volt çıkışı olan trafo ve 2 adet 1mf 100volt kutupsuz kondansatör ile hoparlöre bir kaç gün voltaj ver. Körük yumuşasın ve sonra basları dinle. Aklın şaşar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Halt etmiş onu diyenler. Spectrum kayıtları bile tuttum vaktinde. 100 hz distorsiyon farkını görenin aklı çıkıyordu 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

valla ne taksak daha iyi olur nasılsa.  vw servisinde ilk elden tanıdığımız yokmu? şu navigasyon SD kartına bir el etsak...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Hangi hoparlörü kullanacaksın karar ver, sonra 4 watt 2x3 volt çıkışı olan trafo ve 2 adet 1mf 100volt kutupsuz kondansatör ile hoparlöre bir kaç gün voltaj ver. Körük yumuşasın ve sonra basları dinle. Aklın şaşar 

40 cm sub için kaç volt verecez?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
32 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de alamadım gitti.
Bana da 16,5 santim lazım galiba.

İki yıl oldu be. Üşengeçlikte level atladın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
11 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de alamadım gitti.
Bana da 16,5 santim lazım galiba.

ben depodaki şu ürünleri bir deneyeceğim, 8 ohm nedeniyle çok düşük kalmaz ise, ki evde  yaptığım aynı güce sahip ev amfisinde düşük kalmamıştı, haber ederim.

düşük olur ise birşeyler alacağız artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)
17 saat önce, Servet Aydın yazdı:

İçinden ceyran geçen bi aletide bilme be adam :biggrin:

Boşuna King demiyoruz tabi şu detay bilgilere bak 

:nazar:

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kapının için söktüm. 3d printerde bastığım hoparlör adaptörü olmadı. yiende kontorle ettim. 8 ohm hoparlörü sürmeye gücü yetmiyor ünitenin. ses çok az çıkıyor. zaten hoparlör 3.6 ohm ve kağıt. inanılmaz gevşek ve olabilecek en kötü hoparlörü takmışlar.

bana düşük güçlü ama kaliteli bir hoparlör lazım belli ki. alacağız mecburen.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
19 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Hakkında ve doğru yapılan bir işlem. Rodaj önemli, kablosundan hoplara kadar herşey ilk anda tam olması gereken sesi veremez veyahut iletemez. 

Kablo rodajını nasıl yapıyordun abi? Benim inaküstik ex. serisi gümüş kabloları rodajlamam lazım. 

1 ay içinde herşey takılıp rodajı bitirmeliyim. Ağustos civarı ölüm ayarı yapılacak çünkü.

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Hakkında ve doğru yapılan bir işlem. Rodaj önemli, kablosundan hoplara kadar herşey ilk anda tam olması gereken sesi veremez veyahut iletemez. 
Kablo rodajını nasıl yapıyordun abi? Benim inaküstik ex. serisi gümüş kabloları rodajlamam lazım. 
1 ay içinde herşey takılıp rodajı bitirmeliyim. Ağustos civarı ölüm ayarı yapılacak çünkü.

Allah rahmet eylesin
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...