İçeriğe Yönlendir

Başkasına (Eşe) Araba Kullanmayı Öğretmek.

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
20 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Doğrusu el freniyle öğretmektir. Kavrama ile her yokuşta durmaz ayrıca balataya vb yanlış harekettir

Aracın kavrama noktasını anlaması için böyle başladık. Kavrama noktasını öğrendikten sonra aracı hareket ettirmeyi öğrettim. Aracı yokuşta kaldırmak için de el frenini gösterdim ve öyle öğrendi. Bunu yukarıda da yazdım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Freni bozuk aracı durdurmayı öğrendi 

Yeri gelmişken freni boşalmış bir aracı güvenli bir şekilde durdurmanın yolu nedir?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Tanıdığım Boşanma Avukatı var. Foruma Gurup İndirimide yapar.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yeri gelmişken freni boşalmış bir aracı güvenli bir şekilde durdurmanın yolu nedir?

Freni boşalmış bir aracın güvenli durması çok zor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
21 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Freni boşalmış bir aracın güvenli durması çok zor.

Eski 75lik transit için kolay. Kompresyon öyle yüksek ki motorun viteste rampa aşağı gitmiyor 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yukaridaki tavsiyelerle sakin bir sekilde ögretebilecekseniz ne ala. Yok cileden cikabilirim diyorsaniz, esinizin nazinin gececegi bir akraba, tanidik devreye sokulabilir. Bu sizin kardesiniz falan olabilir. Yani esinize bagiramamali (olur oyle hatalar diyerek hatayi gostermeli vs) ama esiniz de onun dediklerine uymali

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Genelde yorumlar ögretmeme yönüne dogru geliyor. Birde bisey farkettim En fazla iltimasi ve sabri bizim gostermemiz gerekirken bunu bizim basaramamiz cok garip bir durum.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

El freni olmayan araba sıkıntı [emoji4]   Sevmiyorum ben elektronikleri. 
Qashqaide bile (tam otomatik) dik yerlerde el freni ile kalkıyorum ben.. 

Autohold var abi tutuyor ama bende alışamadım gaarç diye çekmek lazım [emoji3]
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

El freni mevzu, scenic 2 de de otomatikti. Gayet rahat bence. Yokuşta çek, kalkış anında zaten kendi bırakıyor. Yarı otomatik hillholder gibi kullanıyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
6 saat önce, Muhittin Kaplan yazdı:

El freni mevzu, scenic 2 de de otomatikti. Gayet rahat bence. Yokuşta çek, kalkış anında zaten kendi bırakıyor. Yarı otomatik hillholder gibi kullanıyordum.

Aynen cok kullanisli oluyor👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Harun Kocaçalışkan

Gelişmeler hakkında bilgi verelim. Günler ardarda değil bu arada.

1. Gün

100 metrelik trafiğe kapalı bir yolda ileri geri, dur kalk, dön, kaldırıma yanaş, geri çık vs. kültür fizik hareketleri yaptık. Sonra 2 tur tek başına sürme işlemi.

2. Gün

Ben yanında otururken 1 km'lik sürüş. Yol boştu arabalar tek tük geçiyor.

3. Gün 

Yine ben otururken çocuğun okuluna kadar gidiş ama geri gelemeyiş. Trafik sebebiyle biraz korktu.

4. Gün

Yürüyerek pazara gideceğim dedi. Ben de al arabayı git dedim. Aa olurmu falan dedi heycanlandı. İyi o zaman sıcakta yürü dedim. O da aldı arabayı gitti. Park yerinden 4 hamlede zor çıktı. Arkası boş olmasına rağmen. Pazara kadar gitmiş arabayı kenara bırakmış. Ama pazarda ya önüme biri gelir de çıkamazsam diye panik yapmış ve pazarı güzelce gezememiş. Dolayısı ile para harcayamamış. Hemen geri dönmüş arabayı almış getirdi. Bu da bir ilerleme sayılır :D

Çalışmalara devam edeceğiz.

• Beğen 2
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Harun Kocaçalışkan yazdı:

1. Gün

100 metrelik trafiğe kapalı bir yolda ileri geri, dur kalk, dön, kaldırıma yanaş, geri çık vs. kültür fizik hareketleri yaptık. Sonra 2 tur tek başına sürme işlemi.

2. Gün

3. Gün 

Yine ben otururken çocuğun okuluna kadar gidiş ama geri gelemeyiş. Trafik sebebiyle biraz korktu.

4. Gün

Yürüyerek pazara gideceğim dedi. Ben de al arabayı git dedim. Aa olurmu falan dedi heycanlandı. İyi o zaman sıcakta yürü dedim. O da aldı arabayı gitti. Park yerinden 4 hamlede zor çıktı. Arkası boş olmasına rağmen. Pazara kadar gitmiş arabayı kenara bırakmış. Ama pazarda ya önüme biri gelir de çıkamazsam diye panik yapmış ve pazarı güzelce gezememiş. Dolayısı ile para harcayamamış. Hemen geri dönmüş arabayı almış getirdi. Bu da bir ilerleme sayılır :D

Hayırlı olsun bitmiş o iş :D

Tek başına bir kere cesaret edip gittiler mi gerisi geliyor.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)
Azad Mirzade yazdı:

Hayırlı olsun bitmiş o iş :D

Tek başına bir kere cesaret edip gittiler mi gerisi geliyor.

Gaz verdim. Napayım. Ben yanında oturunca mümkünatı yok öğrenemeyecek çünkü ben konuştukça kafası karışıyor 

:f1:

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Harika super gidiyor bence. bir yere gidiyosaniz donusunde nasil getirdiysen oylede geri gotur dersen etkisi olur😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Harun Kocaçalışkan yazdı:

1. Gün

2. Gün

3. Gün 

4. Gün

Pazara tek başına mı gönderdiniz, aaa çok ayıp 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Mahmut Yıldız yazdı:

Pazara tek başına mı gönderdiniz, aaa çok ayıp 

Ben gelirsem kavga çıkıyo da genelde. Kiraz alacaz diye gidilen pazardan, çanta, süs, takı bakılarak geri geliniyor. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Ben de pazar günü ehliyeti ve arabayı kaptırdım.

Pazartesi gittik beraber aldık, hanım kullandı. Hızımız 50-60 km anca. Bir panik, bir panik.

Dün de annemlerden kızımızı almamız gerek; yol boşalsın gideriz dedi hanım. Ben yanında oturdum. Ben karıştıkça o daha da panik.

Dönüşte arka koltuğa oturdum ve kemerimi de bağladım. Hanım bana yol soruyor şurdan mı burdan mı diye ama o yolu rahat 500 defa gitmiştir ama yanımda. Hiç ağzımı bile açmadım. Kapadım gözümün birini, uyuyor numarası yaptım. Allah'tan ki trafik yoktu o saatte.

Hanıma şehir içinde arabayı verir miyim?

VERMEM.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

@Harun Kocaçalışkan hocam benim gibi yapmış. Ben çok yoğun trafikte ve ciddi dar sokakta el freni çekip inip gitmiştim. Sürmeye mecbur bırakmıştım. O gün bu gündür hiç gözüm arkada kalmaz. O trafikten çıktıysa evvel Allah hiçbir yerde sıkıntı yaşamaz. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

4 günde olacak iş değil, sabırla çalıştırmak lazım. Yoğun trafiğe sokmak tehlikeli.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

benim hanım sürerken ben yanında isem garanti kavga var o gün :D

7 kere uyardığım şeyi hala yapınca delleniyorum .

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Serdar Eser

Kesinlikle öğretme ihtiyacın olduğunda emanet araba istemiş gibi duygulara kapılırsın

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Aynı konu benimde başımda var. Burayı okuyunca geleceğimi gördüm 😓

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Freni bozuk aracı durdurmayı öğrendi 

land damı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...