İçeriğe Yönlendir

C3 - 2012 1.4 eHDI DPF Sıvısı Azaldı Uyarısı

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Selamlar, daha evvel konu açmıştım küçük otomatik araba aranıyor diye. Mart başında aracımızı aldık hatta 3 ülke gezdik araçla. Uzunyol sırasında turbo selonoid valf arızası verdi ve yanımdaki OBD cihazı ile lambayı söndürüp gelmiştim. 150 lira gibi bir masrafla parçayı alıp bu sorunu halletmiştik.

Şimdi ki arızamız DPF ile ilgili, bayramda Edirne'ye gittik ve dönüşte "DPF Sıvısı Ekleyin, tıkanıklığa yol açar " diye uyarı verdi ve SERVICE lambasını yaktı.

Araç 162K 'da, bu sıvıyı daha önce ekleten oldu mu ?

Servis yaklaşık 1.100 tl sıvı, 150 lira da işçilik istiyor. Servis dışında bunu yapabilecek bir alternatifimiz var mıdır ? 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

@Hasan Karabekiroglu daha iyi bilir ama dışarıda satılıyor bu sıvılar, alıp eklenme durumu nasıl bilmiyorum.

Petrollerde ekleme yapılıyordu hatırladığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

DPF sıvısı denen şey adblue mi? opet de satılıyor. serviste 1100 tl ye DPF dahil herhalde!!

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Adblue evet, C-Elysée alacakken baya araştırmıştım.

Kitapçığında yazar aracın.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

AdBlue degil, o farkli bir sistem. Onu yakit gibi koyuyorsun. Bu aracin altinda DPF nin yanmasini saglayan bir kimyasal.

AdBlue olsa isimiz kolaydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

adblue değil. addblue koydurmayın. dpf sıvısı "kendi aracımda" arka tekerleğin orada bir haznede. tamircinin söküp koyması gerekir. çeşitli markaları var. dpf sıvısı, dpf  nin sıcaklığının yükseltilerek partiküllerin yanmasını sağlıyor.

https://www.onlineyedekparca.com/urun/peugeot-citroen-partikul-sivisi-pro-plus-marka?gclid=CjwKEAjw__fnBRCNpvH8iqy4xl4SJAC4XERPSYnXaf2Y67Vudj2eUtAt9krZN4xPHGlfvHt3pA9hoBoCR7Xw_wcB

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ve herşey göstergedeki minnak bir uyarı lambası ile başlar, sonra motorum ayar tutmuyor diye devam eder... araç satılmayacak ise serviste konmalı, ardından da serviste bir manuel rejenerasyon, kurumlar dpf yi tıkamadan, tıkarsa sıvı da işe yaramaz. bilgi kutusunda olacaktı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
ve herşey göstergedeki minnak bir uyarı lambası ile başlar, sonra motorum ayar tutmuyor diye devam eder... araç satılmayacak ise serviste konmalı, ardından da serviste bir manuel rejenerasyon, kurumlar dpf yi tıkamadan, tıkarsa sıvı da işe yaramaz. bilgi kutusunda olacaktı
Sen oyle dedin diye servisi aradim bugun, 1100 sivi, yarim saat iscilik 150 lirada o dedi.

O dediklerini serviste yapmayacak anlasilan, bu yuzden guvenemedim.
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

1100 sıvı mı bir iş var bu işte. Ya bu parçacılar yalancı, ya servis😎

Gaz verip dumanda atmayacaklar..

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Patron niye diretiyon dirsekli kestir dpf yi yazılımla iptal et geç. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

böyle saçma şey mi olur yahu. dpf nin ne sıvısı varmış. mercedes te koyuyorsun adblue yi 15 bin km de bir bitiyor hepsi o.

1100 tl ye nefis chip tuning  yapılır bence...

https://www.duyukoto.com/PARTIKUL-FILTRE-SIVISI-FAP-1LT-PROTECHNICAL-PLUS,PR-8626.html

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk
(düzenlendi)

psa araçlarında dpf temizlemesi sıvı katkısı ile oluyor,adblue ile alakası yok.

haznesi sağ arka tekerin ön iç kısımında bulunur.haznenin içinde kan torbası gibi bir torba var,orjinalde o torbanın değişmesi ve sisteme tanıtılması yeterlidir.ama orjinal torba çok pahalıdır.

veya başka bir sıvı alınıp o torba doldurulup sistemede tanıtılmalıdır(daha ucuz yol).Yani yeni sıvı eklediğimizi araç beynine bildirmeliyiz yoksa uyarı devam eder.

not:bu arada sıvı çok zehirli bir sıvıdır,kesinlikle ele göze teması olmamalıdır,solunmamalıdır.

tarihinde Kutluay Selçuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

2015 yılında focus tdci aracımın sıvısı bitmişti servis 460x2 =920+ 180 işçilik istemişti. araştırmalarım sonucu peugeot&citroen için olanı lt 180 tl ye almıştım.Sanayide ustama doldurtturdum ve rejenerasyon yaptırdık sorunsuz kullandım 176 bin kmde sattım şuan 180 bini geçmiş ve sıkıntı yok halen.

Adblue değil kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
psa araçlarında dpf temizlemesi sıvı katkısı ile oluyor,adblue ile alakası yok.
haznesi sağ arka tekerin ön iç kısımında bulunur.haznenin içinde kan torbası gibi bir torba var,orjinalde o torbanın değişmesi ve sisteme tanıtılması yeterlidir.ama orjinal torba çok pahalıdır.
veya başka bir sıvı alınıp o torba doldurulup sistemede tanıtılmalıdır(daha ucuz yol).Yani yeni sıvı eklediğimizi araç beynine bildirmeliyiz yoksa uyarı devam eder.
not:bu arada sıvı çok zehirli bir sıvıdır,kesinlikle ele göze teması olmamalıdır,solunmamalıdır.
Beyne nasil tanitiriz siviyi ekledigimizi ?

2015 yılında focus tdci aracımın sıvısı bitmişti servis 460x2 =920+ 180 işçilik istemişti. araştırmalarım sonucu peugeot&citroen için olanı lt 180 tl ye almıştım.Sanayide ustama doldurtturdum ve rejenerasyon yaptırdık sorunsuz kullandım 176 bin kmde sattım şuan 180 bini geçmiş ve sıkıntı yok halen.
Adblue değil kesinlikle.

Rejenerasyonu nasil yapmistiniz ?
Patron niye diretiyon dirsekli kestir dpf yi yazılımla iptal et geç. 
1100 servise verecegim keserim elbette :) tuv var bu ay onu bi gecelim de.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu DPF ne menem bir şeydir arkadaş... euro 5i , euro 5.5  yapacağız diye attıkları taklalar inanılmaz.  sıvıymış bilmemneymiş. adblue nin canı mı çıktı.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Şimdi, Dogan Arsiray yazdı:

bu DPF ne menem bir şeydir arkadaş... euro 5i , euro 5.5  yapacağız diye attıkları taklalar inanılmaz.  sıvıymış bilmemneymiş. adblue nin canı mı çıktı.

AdBule yine iyi, ne olduğu belli ekliyorsun devam. Bunu eklemesi de sorun, araca tanıtması da sorun.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

DPF'den çektiği kadar başka bir şeyden çekmedi dizel kullanıcıları sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
5 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

DPF'den çektiği kadar başka bir şeyden çekmedi dizel kullanıcıları sanırım

Egr

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

Scr yi göreseniz, dpf onun yanında süt kuzusu kadar masum

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...