İçeriğe Yönlendir

C3 - 2012 1.4 eHDI DPF Sıvısı Azaldı Uyarısı

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Kat dpf iptal hatta susturucu da iptal oh mis egr temiz dertsiz onu iptal etmemiş hasbim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

ve herşey göstergedeki minnak bir uyarı lambası ile başlar, sonra motorum ayar tutmuyor diye devam eder... araç satılmayacak ise serviste konmalı, ardından da serviste bir manuel rejenerasyon, kurumlar dpf yi tıkamadan, tıkarsa sıvı da işe yaramaz. bilgi kutusunda olacaktı

Eksozdan başlayan arıza turbo bozmaya kadar ulaşıyordu değil mi abi ?

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kat dpf iptal hatta susturucu da iptal oh mis egr temiz dertsiz onu iptal etmemiş hasbim

İki çıkış 4 katalizör vardı benim araçta ikisini iptal ettim ama eksoz sesi baya bozuldu eskisine göre 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Mustafa Tüfekçi yazdı:

onu da ettir başkan, temiz hava çeksin makina ciğerlerine

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bahadır Taşpolat yazdı:

onu da ettir başkan, temiz hava çeksin makina ciğerlerine

İlginç olarak sağlıklı çalışıyor ve beklediğimden Temiz :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Dpf ekonomi için değil.

Abi anlamadın. Ekonomi için dizel alıyorsun, fakat bir suru supriz yumurtası var. 

Benzinli ile arasındaki tolerans farkı servis maliyetleri nedeniyle sürekli azalıyor. 

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

bende 3008 var partikül sıvısı diye geçiyor bende uyarı vermedi ama tamamlamak istedim lifte kaldırıp baktım şimdilik askıya aldım bunların tamamlanmasına niye çok paralar istiyorlar anlamadım öyle çok bir isciligide yokfc16c1b03b13c47ebe75b8e5d6e20880.jpg6a293ab02dde72329911fc463a4cc927.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Darbaz yazdı:

Abi anlamadın. Ekonomi için dizel alıyorsun, fakat bir suru supriz yumurtası var. 

Benzinli ile arasındaki tolerans farkı servis maliyetleri nedeniyle sürekli azalıyor. 

Direkt enjeksiyonlu aşırı beslemeyi önce benzinli motorda yapmış olsalardı  kimsenin dizelle işi olmazdı. Euro normu yüzünden zaten Avrupa dizeli bıraktı sayılır. Emisyon sıkıntısı için maliyetleri çok yüksek dizelde. Dizelin tek esprisi yüksek tork ve çekiş. O da ağır vasıta için zaten :)

Supriz yumurta istemeyen karbüratöre devam etmeli :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sami Demirpaz

Konuyu dun cozduk, Beylikduzu Tuyap civarinda Pejo Citroen ÖnÖz Otomotiv Önder usta ile bir vesileyle tanistik. Surekli yaptiklari bir islem oldugunu siviyi degistirince obd uzerinden araca tanimladiklarini belirtti.

Dpf sivisi icin 250, 4 filtre dahil bakim icin 500 lira fiyat verdi ilk basta.

Dpf sivisi 200
Bakim 450
Motor temizligi 150

Olarak 800 liraya islemi hallettik. 9 sene yetlili serviste calisip kendi yerini acan ustalardan. Pejo Citroen icin tavsiye ederim.

d1be75d1240f0bd6f9591fc960c9972b.jpg4a0eae27618ff1d3ff9cf11092b354ca.jpg598110bbd0861adb6ff16954d10c9537.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun,yeni bir bilgi daha öğrenmiş oldum [emoji3526][emoji122]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Scr yi göreseniz, dpf onun yanında süt kuzusu kadar masum

Ondan sonra “neden dizel fobin var” diyolar :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Sami Demirpaz

Arabanin hem senelik hemde 10.000km bakimi gelmisti. Sikayet olarak frendeyken gezme vardi. 

1 sene boyunca hic masraf etmeden sadece bakima geldigimiz bir arac oldu bu C3.

Standart bakim, on disk balata ve salincaklar degisti. 

f1fd723ac160aaea9386800e87d8658f.jpg

Salincaklarin burclari parcalanmis resmen. Aldigimda o salincaklar yeniydi de aslinda. 10 binde yansanayi de olsa boyle olmasi uzdu tabi.

756cd553d8958f300fe9f18094ad76e9.jpg

Iscilik 400₺ yazmis, cok bence ama yapildi artik.

ff5633472244ace9ddefff8bfc2b9fb0.jpg

Yikanip paklandi.

Zaman bulunca ince bir cam filmi ve APP plaka yaptirayim buna. Gozume cok batti bugun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...