İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.6 Powershift Tavsiye Eder misiniz ?

Vasfi Gişten

Recommended Posts

Vasfi Gişten

Şuan 1.4 tdi polo kullanıyorum ama 3 silindir dizel motor sesi ve titreşim olarak çok kötü arabanın diğer herşeyinden memnun olsamda değiştirsem mi diye düşünüyorum. 1.6 fiesta benzin&lpg powershift almak istiyorum bu motorda lpg sıkıntı çıkartıyor mu ? şanzımanın dsg gibi her an arıza riski var mı ? Veya bilindik bir kronik sorunu var mı ? Kısacası sizce mantıklı bir değişim olur mu ? 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Benzer hacimlere sahip araclar.Dizelden sonra sessizlik sizi etkileyecektir.Ama ister istemez kalite farki var.Ben wv sevmiyorum o nedenle ben olsam degisime evet derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Bizde 2015 modeli var 32000 km'de. Kuru kavramalı şanzımanına ilk günden beri gıcık oluyorum.

Örneğin seyir halindeyken önünüzde kırmızı ışık gördünüz ve ayağı gazdan çektiniz. Araç süzüldü hızınız 40-30 düşüyor. Siz durmadan yeşil yandı önünüz açıldı gaza tekrar bastınız. O anki kararsızlığı beni delirtiyor. Zaman zaman bu durumda silkeleme yaptığı da oldu. 
Yağlı kavramalı powershift iyidir. Kuru kavramasını hiç sevmedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
9 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Bizde 2015 modeli var 32000 km'de. Kuru kavramalı şanzımanına ilk günden beri gıcık oluyorum.

Örneğin seyir halindeyken önünüzde kırmızı ışık gördünüz ve ayağı gazdan çektiniz. Araç süzüldü hızınız 40-30 düşüyor. Siz durmadan yeşil yandı önünüz açıldı gaza tekrar bastınız. O anki kararsızlığı beni delirtiyor. Zaman zaman bu durumda silkeleme yaptığı da oldu. 
Yağlı kavramalı powershift iyidir. Kuru kavramasını hiç sevmedim.

yağlısı da aynı merak etmeyin. o ilk vites kararsızlığı berbat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Aynı kararsızlıklar dsgde de var zaten.

Kavraması daha önce değişmiş olanı alınır bence.

1.0 gtdi PS bakılabilir( lpg olmaz)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

2013 Focus3 Powershift LPGli bir arkadaşımın aracını arada kullandığım oldu. Kalkışları hiç hoşuma gitmedi 1-2 iyi gelmedi bana sonrasındaki viteslerde hissettirmedi güzeldi. Ayrıca kalkışlarda hızlı kalkış ataklık maalesef yoktu sakin kalkış gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Yorum yapan herkese teşekkür ederim. Dsg kullandım 1 - 2 kararsızlığı rahatsız etmemişti hiç en iyisi powershift test edip öyle girişeyim değiştirme işine.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...