İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Klima Problemleri

Onur Bulut

Recommended Posts

Murat Kıyıcı

Merhabalar , benim sorunum, yolcu tarafindaki havalandirmadan yok denecek kadar az hava gelmesi , diger heryer normal ufluyor fakat birtek oradan uflemiyor , 4. seviyede bile . Sorun ne olabilir . Yardimci olursaniz sevinirim 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Öndeki hava flapları açılıp kapanıyor dimi, birde diğer ön hava kanalları kapalı deneyin. Torpido tarafından başka yerden üfleme hissediliyor mu, hortumu çıkmış olabilir 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Orta, teyp üstü peteklerden fazla, diğer iki, yolcu ve sürücü tarafından daha az hava gelir normalde.

Yorum bağlantısı
Murat Kıyıcı

Surucu tarafindan teyp ustu iki tanesi kadar cok ufluyor ,hortumu gormek icin torpidodanmi bakmam gerekir 

Yorum bağlantısı
Metin Genç
(düzenlendi)

Bugün sabah bıraktım arabayı tamire, sonucu buraya yazarım

tarihinde Metin Genç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Genç
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

inşallah çözülür

tamirci arkadaş dediki "müşüre giren kablolarda korozyon olmuş temizledim, kompresöre giren bir contayı yeniledim, gazını yeniledim.". 200 TL verdim. yine aynı yine aynı. değişen birşey yok.

daha sonra yeniden yanına gittim bu devam ediyor diye. "abi araban saat gibi en ufak sıkıntı yok" dedi. Mübarek adam aynı şey 200 TL almadan önce de vardı o zaman anormaldi de şimdi niye normal?

sorun devam ediyor.. araba özellikle 2500-3000 devir aralığındayken 3..5 saniye aralıklarla kompresör sürekli girip çıkıyor devreye. olan bizim 200 kağıta oldu 😕

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Metin Genç yazdı:

tamirci arkadaş dediki "müşüre giren kablolarda korozyon olmuş temizledim, kompresöre giren bir contayı yeniledim, gazını yeniledim.". 200 TL verdim. yine aynı yine aynı. değişen birşey yok.

daha sonra yeniden yanına gittim bu devam ediyor diye. "abi araban saat gibi en ufak sıkıntı yok" dedi. Mübarek adam aynı şey 200 TL almadan önce de vardı o zaman anormaldi de şimdi niye normal?

sorun devam ediyor.. araba özellikle 2500-3000 devir aralığındayken 3..5 saniye aralıklarla kompresör sürekli girip çıkıyor devreye. olan bizim 200 kağıta oldu 😕

AC düğmesini kontrol ettirdiniz mi?

Yorum bağlantısı
Metin Genç
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

AC düğmesini kontrol ettirdiniz mi?

ettirmedim ama düğmede olsa sorun devirle alakası olmazdı diye düşünüyorum, rölantide iken böyle bir sorun yok çünkü, ayrıca AC düşmesi ışığı sürekli yanıyor klima açıkken, ayrıca klima çok da güzel soğutuyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Genç yazdı:

Bugün bir oto elektrikçiye gittim olayı gördü ve "bu kadar kısa sürelerde girip çıkması normal değil, klima sistemi komple incelenmeli" dedi, bunun için haftaya aracı bırakacam ve 1..2 gün duracak tüm tertibatı söküp bakacak, sonucu buradan yazarım.

Sonuç ? :)

Yorum bağlantısı
Metin Genç
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sonuç ? :)

Aynı gün akşam arandım "abi aracınız hazır" diyerek.

Klima müşürüne giren kabloyu temizlemiş, klima pompasına giren sokete birşeyler yapmış, radyatörü basınçlı suyla temizlemiş ve gaz yenilemiş.

200 TL ödedim.

Aracı aldım 1 gün geçmedi baktım aynı , 2 gün sonra yeniden gittim bu aynen devam ediyor diye ne dese iyi

"Abi arabanda en ufak sorun yok, bu gayet normal sen kimseye kurcalattırma"

Demezler mi adama  be adam sen bakmadan önce aynı arıza anormaldi de sen baktıktan sonra nasıl normal oluyor.

Velhasıl 200 TL nin kanına girdi haksız yere,

Dün internetten google yorumlarına bakarak "Grup Doğan" ( http://www.grupdogan.com/) diye bir oto klimacı buldum ivedik organize sanayinde. Yorumları iyiydi. Gittim bugün sabah, Adnan ustanın oğlu Ahmet Usta baktı,  normal değil durum o da anladı, gazı azalttı fazla basılmış olabilir diye sorun devam etti,  klima çekvalfini değiştirelim dedi, değiştirdi, sorun devam etti, başka birşeyler de yaptı ama sorun devam ediyorken adnan usta geldi dükkana, görür görmez dedi bunun radyatör arızalı değiştirin düzelecek, aynen de öyle oldu saat 10 dan akşam 4 e kadar uğraştılar. İlgi alaka süperdi. Adnan usta da çok cana yakın.

İş bitince de 30 km ye yakın beraber test ettik.

Sonuç;

Klima Radyatörü (280 TL)

Çekvalf (50 TL)

Polen Filtresi (Fiyatı hatırlamıyorum)

Klima Gazı (650 gr)  (Fiyatı hatırlamıyorum)

İşçilik (150 TL)

Toplamda 620 TL ye sorunum çözüldü.

Anasının ak sütü gibi helal olsun adnan ustaya. İlk gittiğim ustaya maalesef hakkımı helal etmiyorum, çözemediğin sorunun parasını almayacaksın  parça filan da değiştirmedin sonuçta, paramı iade etmeliydi,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Genç

Dün internetten google yorumlarına bakarak "Grup Doğan" ( http://www.grupdogan.com/) diye bir oto klimacı buldum ivedik organize sanayinde. Yorumları iyiydi. Gittim bugün sabah, Adnan ustanın oğlu Ahmet Usta baktı,  normal değil durum o da anladı, gazı azalttı fazla basılmış olabilir diye sorun devam etti,  klima çekvalfini değiştirelim dedi, değiştirdi, sorun devam etti, başka birşeyler de yaptı ama sorun devam ediyorken adnan usta geldi dükkana, görür görmez dedi bunun radyatör arızalı değiştirin düzelecek, aynen de öyle oldu saat 10 dan akşam 4 e kadar uğraştılar. İlgi alaka süperdi. Adnan usta da çok cana yakın.

İş bitince de 30 km ye yakın beraber test ettik.

Sonuç;

Klima Radyatörü (280 TL)

Çekvalf (50 TL)

Polen Filtresi (Fiyatı hatırlamıyorum)

Klima Gazı (650 gr)  (Fiyatı hatırlamıyorum)

İşçilik (150 TL)

Toplamda 620 TL ye sorunum çözüldü.

Anasının ak sütü gibi helal olsun adnan ustaya. İlk gittiğim ustaya maalesef hakkımı helal etmiyorum, çözemediğin sorunun parasını almayacaksın  parça filan da değiştirmedin sonuçta, paramı iade etmeliydi,

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maliyetli olmuş.
Ama klimasız da olmaz.
Bununla geçmiş olsun
Güle güle kullan

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gaz ve valf ücretini niye aldı ki. Kendi gazı kullanılmış ve valf sağlammış. 

Sistemin sürekli çalışmasına olmasına şaşırdım açıkçası. Bizdeki renolar ve başka araçlarım hala çekip bırakıyor çalışırken. 

Geçmiş olsun 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Genç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Maliyetli olmuş.
Ama klimasız da olmaz.
Bununla geçmiş olsun
Güle güle kullan

teşekkür ederim. klima soğutuyordu ama aracın çekişi sürekli gidip geliyordu haliyle kompressör evreye girip çıktıkça, aracı yaksan yeridir :)

şükür kurtuldum.

Yorum bağlantısı
Metin Genç
Servet Aydın yazdı:

Gaz ve valf ücretini niye aldı ki. Kendi gazı kullanılmış ve valf sağlammış. 

Sistemin sürekli çalışmasına olmasına şaşırdım açıkçası. Bizdeki renolar ve başka araçlarım hala çekip bırakıyor çalışırken. 

Geçmiş olsun 

valfin içerisinde kirlilik ve tortu vardı, bana sorsa bende açmışken değiştir derdim, 50 TL birşey zaten, gaz için de birşey demedim çok uğraştılar çünkü,

çekip bırakma olayı olur tabiki ama bendeki gibi abartısız 3-5 saniyede bir olmamalı. 5 km yol gidiyorum en az 70-80 defa kapatıp açıyordu kendini

yine kendisini kapatıp açacak ama o kadar sık değil tabi

Önder Özcan yazdı:

Hadi geçmiş olsun çok sevindim.

teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Normal çalışan klima sistemi

İlk devreye giriş anında gaz sesi nasıl :D Sokakta dönüp bakıyor insanlar :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Klasik pistonlu kompresör yerine planet sistem var renoda. Basıncı çok yüksek ve daha verimli. Başlangıç sesi havalı fren kamyonu gibi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İlk devreye giriş anında gaz sesi nasıl [emoji3] Sokakta dönüp bakıyor insanlar [emoji3]

Sürekli devreye girip çıkıyor mu ?
Yoksa açıp kapatıyor musunuz ?
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Videoyu izledin mi 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Servet Aydın yazdı:

Videoyu izledin mi 

Biz hiç dokunmuyoruz. Videodaki gibi kendisi devreye girip çıkıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...