İçeriğe Yönlendir

Focus ll - Direksiyon Takılması ve Motordan Gelen Ses

UmıtSahin

Recommended Posts

UmıtSahin

Selamlar arkadaslar

1) aracı aldıgımdan beri ilk defa uzun yol yaptım direksiyonda hafif bir takılma var nasıl anlatayım mesela viraja girerken sola çeviriyorum diyelim tekrar düzeltmek istedigimde hafiften bir naz yapıyor ama ses gelmiyor direksiyondan bunu nasıl çözebiliriz ilk aldıgımda lastikleri degiştirip rot balans yaptırdım rot balans mı ayarı bozuldu diye tekrar gittim ustaya rot balanstan degil  baska birseyden kaynaklı olabilir dedi 

2) aracın airbag lambası yandı tekrar stop edip tekrar marşa bastım düzeldi  nedenini anlamadım 

3) normal çalısırken cızz diye uzun ses geliyor sürekli biraz araştırdım esp den kaynaklı kronik sorun dediler ben adaptif farlardan dolayı düsünmüştüm bu anormal bir durum degil mi ?

cevap yazan arkadaslara teşekkürler tekerinize taş değmesin 😃

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Konu basligini olusturdugunuz zaman yasamis oldugunuz sorunu kisaca anlatan bir baslik yazmaniz sizlere daha fazla yardimci olacaktir.Benzer problemi yasayan veya cozmus arkadaslar hemen farkedecektir.Bu nedenle basliginizi duzenledik, bilginize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
7 saat önce, UmıtSahin yazdı:

normal çalısırken cızz diye uzun ses geliyor

Bu ses direksiyon pompasının sesi olması lazım. Ona takılmayın normal bi ses o.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bir önceki aracım sizinle aynı kasa idi. Maalesef bu olay focuslarda kronik. Sebep de direksiyon pompası. Onarım yapan yerler var. Yenisi de baya tuzlu bir parça. Ben allah ne verdiyse böyle kullandım ve sonra sattım aracı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim kalkışta takılır gibi yapıyor nadiren. Ses (araç dizelse) elektrikli direksiyon pompası ama takılma direksiyon kutusu bence. Özellikle sağa dönüşlerde, bozuk yolda tıkırtı varsa direksiyonu kutusu kesinlikle.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
UmıtSahin
4 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Benim kalkışta takılır gibi yapıyor nadiren. Ses (araç dizelse) elektrikli direksiyon pompası ama takılma direksiyon kutusu bence. Özellikle sağa dönüşlerde, bozuk yolda tıkırtı varsa direksiyonu kutusu kesinlikle.

hocam araç dizel takılma da sag sol farketmiyor hafiften bir zorlama oluyor uzun yolda çok rahatsız edici bir durum 

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
1 saat önce, UmıtSahin yazdı:

hocam araç dizel takılma da sag sol farketmiyor hafiften bir zorlama oluyor uzun yolda çok rahatsız edici bir durum 

Direksiyon kutusu benim focusta da sıkıntılı. Ama şu anlık çok büyük bir sorunu yok. Isparta serviste ve sanayisinde birkaç yer Afyon - çay da bir yeri tavsiye etti. Antalya da bile bunun tamirinin yapılmadığını söyledi servis. Bizim okuldan 2 arkadaş tamir ettirmiş. 1 tanesi memnundu. Diğeri 2 sene sonra ses yapmaya başladı dedi. İnternetten biraz araştırırsan yerini falan bulursun. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Focus3 e, şubatta satmadan 10-15 gün önce  direksiyon kutusu tamiri yaptırdım. Sökme takma ve tamir dahil 900 tl tuttu. Bostancı sanayide Koç Torna(nın kayışdağındaki yeri).

Sağa sola dönüşlerde belli noktalarda tık-tık sesle beraber takılıp kurtulma hissi oluyordu. Fokuzlarda hep var sanırım bu olay.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim usta da revizyon yaptırsan 500-600 liraya, 2 sene sonra yine başlar boşver dedi ama ses rahatsız edici cidden

Yorum bağlantısı
UmıtSahin
On 12.06.2019 at 17:37, Önder Özcan yazdı:

Focus3 e, şubatta satmadan 10-15 gün önce  direksiyon kutusu tamiri yaptırdım. Sökme takma ve tamir dahil 900 tl tuttu. Bostancı sanayide Koç Torna(nın kayışdağındaki yeri).

Sağa sola dönüşlerde belli noktalarda tık-tık sesle beraber takılıp kurtulma hissi oluyordu. Fokuzlarda hep var sanırım bu olay.

abi ben araştırdım da tamir yaptırıp memnun olmayanlarda varmış hala arastırıyorum bakalım 900 Tl verip sonuç alamamak da var simdi 

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

bende sadece benim araçta var zannediyordum.

kalkışlarda çok hafif takılma ama çokk hafif bende de oluyor.

ayrıca mesela duvar önüne yanaşırken , manevra yaparken  ince ince vınlama sesi oluyor.😒

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İnce vinlama normal, elektrikli pompa var dizel focuslarda direksiyon için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...