İçeriğe Yönlendir

Kağıt ve Karbon Filtre Farkı ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar

kafama takılan bir konuyu sormak istiyorum , araçlardaki polen filtreleri 2 tip normal kağıt beyaz ve karbon dedikleri grimsi filtreler, bunların arasında ne gibi bir fark var ?

Y.servis bile beyaz filtre kullanıyor, Karbonların daha iyi olduğu söyleniyor ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aktif karbon filtre gerçekten aktif karbon elemana sahipse hiç koku almaz. tertemiz hava alırsınız içeri. tek fark o.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Gerçek karbon flitre bulmak biraz zor, çoğu siyaha boyanmış kağıt gibi geliyor bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Corollamda kullandığım asakashi karbonlu polen filtresi vardı japon üretimi, hayatımda böyle kaliteli filtre görmedim. Ağırlığı normal filtrelerden oldukça fazlaydı.

asakashi polen filtresi ile ilgili görsel sonucu

Polenin yapısı böyle

İlgili resim

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Burak Uzel

Vw grubu sanırım tüm araçlarında carbonlu polen filtresi kullanıyor. İçeri nerdeyse hiç koku almıyor.
Corollayı yetkili servise bakıma götürdüm. Standart karbonsuz filtre takmışlar. Her koku içeride. Işıkta duruyorsun öndeki aracın egzos kokusu hemen içeri giriyor. Üstelik o dandik filtreye 130 lira yazmışlar. Yuh dedim. Memnuniyet anketi için aradılar ben de memnun değilim o kadar para alıp karbonsuz filtre takmışsınız dedim. Ustaya falan bağladılar, corollada karbonlu kullanmıyorlarmış, falanmış filanmış...
Bir daha elletmem. Dışarıdan karbonlu alır kendim değiştirir geçerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
2 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

1 kg aktif karbon alıp kendimiz yapsak olmaz mı ? :)

kömür alıp koyalım mesela.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
5 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

:) hakkaten birden şakayla karışık aklıma geldi. Aktif karbon zebil işi piyada

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Onun da mangal kömürü olması lazım ama.

Mangal mı dedim ben :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

İlk kez bu bakımda karbonlu filtre aldım Bosch marka. Koku konusunda faydasını gördüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

takmadan önce vanilya dökün filtreye

pudingli yolculuklar 

hacı yağı da olabilir

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Passatın klima çalışandan evveli küf gibi değişik bir koku veriyor malesef. Vermeyen denk gelmedi araçlarım içinde 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Varacağım yere gelmeden önce AC'yi kapatıp fanı üst ayara çıkartıyorum. Kokuyu önlemeye yardımcı oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
11 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Passatın klima çalışandan evveli küf gibi değişik bir koku veriyor malesef. Vermeyen denk gelmedi araçlarım içinde 

filtre ömrünü doldurmuştur belki. karbon filtre kesinlikle sadece taze hava verir içeri. soğuk rüzgarlı kış günü havası gibi hayal edin.

Yorum bağlantısı
Talat Tekin
Corollamda kullandığım asakashi karbonlu polen filtresi vardı japon üretimi, hayatımda böyle kaliteli filtre görmedim. Ağırlığı normal filtrelerden oldukça fazlaydı.

proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20161202%2F59055fbd4aa5088307121c859eff623e.jpg&hash=7737fd4a305d9fc5cbf5fa66454a3599

Polenin yapısı böyle

proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20161202%2F00520e2c738cde795a38d9727b55725c.jpg&hash=c85fdd33786854aac777936fa5fc76f9
Bende bunu kullanıyorum orjinal den kaliteli ağır ve cidden filtre yani. bosch kullandım,yanında peçete gibi duruyor.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bende de havalandırma koku vermiyor ac açınca kısa süreli toz kokusu geliyor, poleni de yeni değiştirdim. Kangoonun evaparatör kolay yerde basıyorum köpüğü koku moku kalmıyor, flu da nerde acaba?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Yorumlarınız için tşk ler.

Bugün karbon filtre siparişi verdim , normak filtre ile farkı sadece 15 TL kokuyu engelliyorsa çok iyi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

filtre ömrünü doldurmuştur belki. karbon filtre kesinlikle sadece taze hava verir içeri. soğuk rüzgarlı kış günü havası gibi hayal edin.

Aldığımdan beri var bakım gördü aynı 

1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bende de havalandırma koku vermiyor ac açınca kısa süreli toz kokusu geliyor, poleni de yeni değiştirdim. Kangoonun evaparatör kolay yerde basıyorum köpüğü koku moku kalmıyor, flu da nerde acaba?

Kokunun ne olduğu hakkında yorum yapamam ama klima olan her araçta hissediyorum 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Kokunun ne olduğu hakkında yorum yapamam ama klima olan her araçta hissediyorum 
Görüşünce koklayayım abi senin için :)
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
7 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Belki plastik kokuyordur.

Her arabada aynı koku mu olur yahu 

6 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Görüşünce koklayayım abi senin için :)

Göğüsü sökerim deme döverim 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Her arabada aynı koku mu olur yahu 

Burun sensörlerinde bir tuhaflık olmasın :) Sonuçta plastik hep ABS, ısı yoksa ne kokusu olacakki.

Gayipten koku almak alzheimerin erken belirtisidir konu dışı 😛

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sökme yok abi, sökersem parça artar, sadece koku tahlili. Benim flu da hâlâ sıfır kokusu var nasıl bir plastikse hâlâ kokuyor :D
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...