İçeriğe Yönlendir

Ben Yandım Siz Yanmayın - Meguiars Mecidiyeköy ın Aracıma Yaptıkları

Cenk Özeren

Recommended Posts

Cenk Özeren

Arkadaşlar günaydınlar, 

Öncelikle bu şekilde bir konunun yeri burası mıdır bilemiyorum. Eğer farklı yere taşınması gerekiyorsa bölüm sorumlusu arkadaşlardan destek rica ediyorum.

Geçen hafta sonu 13.500 km de 2018 model çizik bile olmayan aracımı,  Meguiars Mecidiyeköy, aşağıda görünen fotoğraflardaki hale getirdi. Bilerek markalı bir yerde yıkatmak için 2 km yol yapıyordum. Her zaman yıkattığım yerdi. Ancak gördüm ki markaya da güvenmemek gerek. 

"Bizim istediğimiz serviste yaptırmak istiyorsanız ancak o zaman biz maliyetini karşılarız, değer kaybı olarak da 3.500 - 4.000 TL para veririz" dediler konuyu kapatmaya çalıştılar. Anlaşmaya yanaşmadılar.

Türkiye Distribütörü ile de konuştuk. Ancak tüm iyi niyetli yaklaşımlarına rağmen onlarda sorunu benim açımdan çözmediler.

Siz siz olun Mecidiyeköy Meguiars denen yere aracınızı götürmeyin. 

3-4 gündür bu iş ile uğraşıyorum. Yasal süreci başlattım. Maddi kaybı yasal yollardan alırız bir şekilde ancak resmen 3-4 günde 1-2 yıl yaşlandım bu işlerle uğraşmaktan. 

Aracın bagajı komple değişecek, bagajın tavana yaptığı baskı sebebiyle tavanın arka bölümü de hasar gördü. Bu yüzden tavan da onarılacak. Cam patlamasi yuzunden tavandaki boya da hasar gordu. Su anda tavan ve yan çıtaların uzerinde ince ince cam taneleri boyaya geçmiş şekilde duruyor. Yarın öbür gün bu arabayı satarken alıcılar ile yapacağım konuşmaları şimdiden yaşıyor gibiyim. 

Arabanın bagajını açıp o şekilde içeri sokmaya çalışan kişinin; TC kimliği yok, ehliyeti yok, çalışma izni yok, iş yerinin hiç bir sigortası yok.... Yok yok... Neresinden tutsan elinde kalıyor. 

Meguiars Global e de yazacağım. Gözümüz gibi baktığımız araçlarımızın başına bu şekilde bir şey gelmemesi için, geldiğinde de madur olmamamız için lütfen mümkün olduğunca bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın. Cunku anladigim ve yaşadığım kadariyla sorun olduğunda siz yıkamayı yaptırğınız yerin sahibi ile yalnız kalıyorsunuz. 

Kısaca ben yandım siz yanmayın arkadaşlar...

Lv2p7o.jpg

r0jgBm.jpg7BYoEY.jpg

P7p545.jpggPnkz5.jpg

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 3
  • Üzgün 6
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Geçmiş olsun gerçekten büyük talihsizlik. İnşaallah zararı karşılarlar. İnsan markaya da güvenmeyecekse neye güvenecek.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Öncelikle geçmiş olsun.  Yasal süreçle beraber iş yerini sigortasız işçi çalıştırdığı içinde şikayet etmeli mümkünse şahitler de konuya dahil edilmeli. Yapabileceğiniz herşeyi yaptıktan sonra ki yapmaya başlamışsınız artık bu konu sizin için bir stres kaynağı olmamalı ve olmayacaktır. Müsterih olunuz. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Büyük büyük geçmiş olsun kardeşim. Ahlaksız adamlar. Kalitesiz herifler. Şikayet yetmez bunları...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Bagaj açık şekilde içeri sokulurken cam mı patladı yoksa biryere bir çarptı. Nasıl olmuş bu?Bagaj kapağı neden değişecek?

Artan Suriyeli nüfusu sebebiyle firmalar ucuz suriyeli işçiye yöneldi. Bu da işçilik kalitesinin ciddi düşmesine ve bu tip sorunlar çıkmasına neden oldu.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
(düzenlendi)

Cok tesekkurler. Bagaj kapağı açık olarak içeri sokmaya çalışmış. Bagaj kapağı tavana takılmış. Adam durmamış gaz vermiş. Bagaj kapağı tabiri caiz ise kanirmis ve ezilerek tavana baskı yaparak patlamış. Bagaj kapağının her yeri eğilmiş bükülmüş. @Erhan Doruk

tarihinde Cenk Özeren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Geçmiş olsun.

İnsan malının bu şekilde zarar görmesine mi üzülsün yoksa insanların yaptığı hatanın arkasında durmamasına mı yansın.

Hukuki yönden her konuda haklısınız umarım zararınız misliyle karşılanır. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Geçmiş olsun. Kaskonuz varsa kasko bunu karşılıyor mu önce onu öğrenmek gerek ama bence kasko karışmaz. Aracın bence maddi kaybı daha fazla. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
7 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Geçmiş olsun. Kaskonuz varsa kasko bunu karşılıyor mu önce onu öğrenmek gerek ama bence kasko karışmaz. Aracın bence maddi kaybı daha fazla. 

Çok teşekkürler. Kasko karşılıyor. Kasko beyanını detaylı olarak yazdım. Kasko firması sonrasında ilgili firmaya rücu edecek hasarı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

kasko neden karşılamasın? sonuçta bilerek siz yapmadınızki kazayı. üzerine ağaç devrilmesi ile aynı. hatta ödediği parayı alabileceği muhattap bile var bence.

tavanda ne tip bir eğrilik olmuş görmek lazım. yorumlamak zor. tavandaki boya kusurları öylece bırakılabilir bana göre. sonuçta araç beyaz. bagaj kapağı bu fotoğraflar olduğu sürece kaza gibi algılanmaz. satın alacak olsam sorun etmezdim. aksini algılayacak adam da almasın derim.

işin SGK boyutu bence konuyla ilgili değil. ahlaki bir problem bahsi geçen sigortasız çalışan göçmen mevzusu. derin konu bana göre.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Üç para etmeyecek adamların verdiği beş para zarar. Bol sabır diliyorum umarım işleriniz lehinize kısa zamanda çözülür

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

3500-4000 TLmi? dalga geçiyorlar,moralinizi bozmak istemem ama mutevazi olmak gerekirse 10 bin tl'den az değer kaybı olmaz bence,yasal süreç uzun sürebilir ama sigortasız eleman çalıştırmanın bedelini bilmiyorlarsa cezasını ödeyerek öğrenebilirler,hakkınızı sonuna kadar arayın karşı tarafın savunacak tek kelimesi yok,sorumsuzluk almış başını...üzücü durum geçmiş olsun...

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Geçmiş olsun. Malın tazmini olur da hayal kırıklığının olmuyor. Hak yerini bulsun, kanunlar çerçevesinde ne elinizden gelirse yapsanız da moralinizi bozmayın. Allah sıhhat versin, daha iyisi alınır. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Arabanın değeri bu satın alırsın bende yoluma giderim derdim.... Yaptırsın kendi satsın. Zaten sigortasız elemandı hasarı idi falan filan sizde oda daha karlı çıkar sanırım

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Geçmiş olsun... Sizden ve canınızdan değerli değil... Sağlığınız olmadıktan sonra milyon dolarlık arabanız olsa ne fayda... Hukuki süreci başlatmışsınız zaten kulaktan dolma bilgiler ile değil bir hukukçu ile hareket edin derim... Gerekli birimlere şikayette bulunun ve sakın vazgeçmeyin... Tekrardan geçmiş olsun Allah daha beterinden sizleri korusun...  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bir saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Arabanın değeri bu satın alırsın bende yoluma giderim derdim.... Yaptırsın kendi satsın. Zaten sigortasız elemandı hasarı idi falan filan sizde oda daha karlı çıkar sanırım

kabul edeceklerini sanmam, ama ideal çözüm böyle olurdu. bence bir avukat aracılığı ile firma sahibine baskı yapmak lazım. kasko vs ye girmeden önce.

aracın piyasa değeri belirlenebilirse ve size de uyarsa belki makul çözüm üretilebilir.

Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
2 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

kabul edeceklerini sanmam, ama ideal çözüm böyle olurdu. bence bir avukat aracılığı ile firma sahibine baskı yapmak lazım. kasko vs ye girmeden önce.

aracın piyasa değeri belirlenebilirse ve size de uyarsa belki makul çözüm üretilebilir.

Açıkçası sizin belirttiğiniz şekilde iyi niyetli olarak iletişimde bulundum. Ancak karşı taraf aracın değer kaybının maksimum 3500-4000 tl olduğunu daha fazlasını kesinlikle vermeyeceklerini iletmesi ile birlikte masadan kalkmak zorunda kaldım. Üstüne bir de "arabayı illa x servisine götüreceksiniz yoksa bunu da karşılamayız" demeleri tuz biber ekti.

Onların yerinde olsam kendi işletmelerinin marka değerini, yaptıkları hatayı, kanunen zor durumda bırakabilecek durumları (çalıştırdığı kişiler vs) düşünerek olayı kapatmak isterdim.

Benim de kendilerinden talep ettiğim tutar da 10.000 tl idi. Özel sebeplerim nedeniyle (Eşim hamile, şu anda arabasız kalma lüksüm yok. Aracın tamir sürecinde ki en az 1 ay deniyor;  Kasko olsa bile maks 7 gün ücretsiz araç kiralayabiliyoruz. Daha fazlasını ben cebimden vererek kiralamak durumundayım) araç kiralama vs durumu ile karşı karşıyayım. Bu gibi durumları iyi niyetle ve yapıcı olarak iletmeme rağmen karşımdaki kişi aynı demecini devam ettirdiği için bu noktaya geldik.

Açıkçası artık oradan gelecek paraya hiç bakmıyorum. Hiç para da gelmeyebilir.

Önemli olan bu tarz yerlerin insanları keyfi olarak madur edip herhangi bir yaptırım ile karşılaşmadan yollarına devam etmemelerini sağlamak. Bundan sonra benim başıma gelen başkasının başına gelmesin, geldiğinde de iş yerleri müşterinin maduriyetini karşılasın diye tüm çapam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...